3slevy [recenze]

V posledních několika dekádách se doslova roztrhl pytel s nákupy na zahraničních portálech, které prodávají levné zboží z Asie. Jelikož ale ne každý má zájem o nákupy na eBay a na Wish, spousta lidí k nim hledá dostupné alternativy. A tak se může stát, že skončíte na portále 3slevy. Opravdu je ale nákup na tomto místě dobrým nápadem?

O Češích se říká, že pokud na něco slyší, tak jsou to jednoznačně slevy. Že na tom nejspíš něco bude naznačuje množství slevových letáků v našich poštovních schránkách a davové šílenství před jednotlivými prodejnami ve dnech, kdy začíná nějaká zajímavá akce.

Nákupy levného zboží se ale postupem času přesouvají na internet, kde lze narazit na nespočet nejrůznějších nabídek. Jedním z webů, který vás může nalákat na nabídku neobvyklého zboží, patří 3slevy.

Jde ale o spolehlivého obchodního partnera? A jak přesně na 3slevy funguje reklamace a vrácení zboží? Na to vše a mnoho dalšího se spolu zaměříme níže.

Co jsou 3slevy?

3slevy [recenze]

Říkat webu 3slevy e-shop by bylo možná trochu nadnesené, protože už na první pohled spíš zapadá do schématu nákupní galerie. Když se ale díváme do kontaktů a do obchodních podmínek, poněkud nás překvapuje, že o žádnou nákupní galerii ve skutečnosti nejde (i když 3slevy využívá jejího typického vzhledu a zobrazení nabídky zboží).

Hlavní pointou nabídky webu 3slevy je prodej levného zboží. Kromě levných samolepek a dekorací na zeď tu seženete i potahy na židle, legíny s krajkou a podobně. Velkým překvapením je pak to, že na 3slevy dokážeme najít kontakt, včetně povinně zveřejňovaných informací o provozovateli e-shopu.

3slevy zrušení objednávky a vrácení zboží

3slevy [recenze]

Co už se nám zdá být možná trochu podezřelé je to, že v obchodních podmínkách nevidíme žádné podrobnější informace o možnosti vrácení zboží nebo o zrušení objednávky, jako je tomu na jiných zavedených e-shopech. Nakonec se nám podařilo najít krátký odkaz, který nás zavedl na stránku Odstoupení od kupní smlouvy, kterou nelze dohledat v zápatí menu.

Podle 3slevy můžete zboží vrátit pouze v několika málo případech, mezi které patří poškození zboží při přepravě, doručení položek v nesprávné velikosti a barvě a pokud zboží nesplnilo vaše očekávání. Vzhledem k tomu, že zákazníci mají právo vrátit zboží bez udání důvodu, předchozí dva body se nám jeví jako zbytečné.

Spotřebitel navíc nese náklady za vrácení zboží. V sekci menu “Proč nakupovat u nás” si navíc můžeme přečíst informace o prodloužené záruce 3 roky, když v Reklamačním řádu vidíme Uplatnění záruky ve lhůtě 24 měsíců od doručení zásilky. Zdá se tedy, že se na webu mnoho informací poněkud rozchází.

Zkušenosti nakupujících

3slevy [recenze]

Když jsme zabrousili do temných vod internetu, všimli jsme si, že web 3slevy nemají kupující zrovna v oblibě. Kromě toho, že jsme našli pár diskuzí, ani na srovnávači Heuréka si 3slevy nestojí moc dobře. (Pro představu, celková spokojenost se pohybuje na úrovni pouhých 2,7 z 5 hvězdiček, procentuálně je pak spokojenost vyjádřena pouze na hodnotě okolo 48 %.)

Když se podíváme na to, jak kupující 3slevy nejčastěji hodnotí, zjistíme, že:

  • Netuší, co je s jejich objednávkou
  • Jim nepřišlo delší dobu zboží, u kterého byla doba dodání 1-2 dny
  • Jde o nekvalitní zboží
  • Jde o zboží z Asie, pouze s vyšší cenovkou
  • Jim nevyhovuje dlouhá doba dodání
  • Jim po delší komunikaci byly vráceny peníze
  • Zrušili objednávku, ale nebyly jim vráceny peníze
  • Si myslí, že některé informace na webu jsou klamavé
  • Jim nepřišlo, co si objednali

Kdybychom z toho měli z našeho pohledu vyvodit nějaký závěr, přeprodávat zboží z Asie není trestné. Na druhou stranu, prodávající by se měl snažit, aby skladová zásoba zboží a jeho doba dodání odpovídala tomu, co je uvedeno v produktové kartě. Domníváme se, že mnoho lidí by si zboží objednalo i přesto, že by byla pravdivě uvedena doba dodání 30 dní. Ti, kteří by čekat nechtěli, by šli nakoupit jinam, což je normální.

V některých případech e-shop komunikuje, v jiných dle zkušeností zákazníků ne. (A těch je bohužel víc.) Co se týče kvality zboží, tu hodnotit nebudeme, protože všichni zhruba tušíme, že u věcí z Asie je to vždy 50/50 a o kvalitě zboží můžete přemýšlet až do doby, kdy ho máte doma.

Také jste někdy nakupovali na webu 3slevy? Pokud ano, jaká byla vaše osobní zkušenost?

 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 1.7 / 5. Počet hlasů: 7

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář