Detonic Powder [recenze]: Je to nebezpečný podvod?

Posílení cév a čištění cév má v určitých životních situacích svůj význam, speciálně, pokud trpíte žilní nedostatečností nebo usazováním plaku na cévních stěnách. Jenže, vedle schválených léků, které seženete v lékárně, existují i přípravky, které jsou pro vaše zdraví vyloženě nebezpečné. Cena za jejich používání může být tedy opravdu dost vysoká. Dnes se podíváme, co vše byste měli vědět o přípravku Detonic Powder.

Diskuze na internetu jsou plné jedinců, kteří mají nějaký vážnější zdravotní problém, na který se snaží najít snadné a dobře dostupné řešení. (Často bez toho, aby je napadlo, že nejlepším postupem je primárně návštěva ošetřujícího lékaře.) Jelikož údajné zkušenosti sdílejí i lidé, kteří to s vámi nemusí myslet dobře, mohlo by se stát, že někde narazíte na pozitivní recenzi přípravku Detonic Powder.

To nejhorší, co můžete pro sebe a pro své zdraví udělat, je to, že se do něj rozhodnete vložit svoji důvěru. Proč? Třeba proto, že před tímto přípravkem varuje SÚKL (Státní úřad pro kontrolu léčiv), web Potraviny na pranýři a mnoho dalších.

Co by se vám mohlo po užití takového přípravku stát? A jak na první pohled poznat, když to s vámi nemyslí někdo dobře?

Co je Detonic Powder?

Detonic Powder nemusí na první pohled působit podezřele. Jde o pilulky, které se tváří, že posilují cévní soustavu. Jelikož na problémy s ní trpí velké množství lidí, pravděpodobně na zaměření tohoto výrobku nevidíte nic divného.

Stejně jako u mnohých šmejdů ale i na webu, který nabízí Detonic Powder, narazíte na mnoho “bolestí”, které se tradičně spojují s nekalou obchodní nabídkou.

Co je na tom špatně?

Detonic Powder [recenze]: Je to nebezpečný podvod?

V první řadě, Detonic Powder se tváří jako lék. Ve skutečnosti je to ale pouze doplněk stravy. Rozdíl mezi těmito dvěma kategoriemi je dost zásadní. Léky musí být registrovány u příslušných úřadů a musí mít potvrzenou účinnost. Doplňky stravy se dají sehnat ve volném prodeji, ale nemají prokázaný účinek. Detonic Powder ale používá při prezentaci léčebná tvrzení, která navozují dojem, že jeho užívání vede k vyléčení obtíží, což z podstaty u doplňku stravy kvůli neprokázané účinnosti deklarovat nelze. (Což může řadě lidí po zdravotní stránce dost zásadně uškodit.)

Mezi další časté problémy, které se nevyhýbají ani Detonic Powder, je podezřelá cena. Za jedno balení můžete dát i přes 1 500,-, což je mnohonásobně více, než na kolik vás přijdou oficiální léčiva z lékárny. (Pro představu, léky na cévní systém se obvykle pohybují kolem 500,- za balení.) I s atraktivní slevou vás jedno balení Detonic Powder vyjde na více než 800,-. což je i tak pro nakupující, kteří za své peníze dostanou pochybný produkt, poměrně dost peněz.

V neposlední řadě, provozovatelem webových stránek je společnost odněkud z Panamy, což důvěryhodnosti webu a výrobku taktéž zrovna nepřidává.

Také tu nechybí ani použití fiktivní autority, která má za cíl zvýšit důvěryhodnost prodávaného produktu (a která má v jiných jazykových mutacích úplně jiné jméno, ačkoliv fotografie je stejná) a kupa falešně pozitivních recenzí.

Jak při nákupech nenaletět?

V případě, že se chystáte nakupovat na novém e-shopu, nebo nějaký výrobek z oficiálních stránek, VŽDY si nejprve dohledejte recenze a uživatelská hodnocení. Nejlépe na nezávislých portálech, jako je Heuréka a Zboží, pomoci ale mohou i recenze na vyhledávačích (Firmy.cz a recenze Google).

Také se snažte zjistit, zda jméno e-shopu či výrobku nefiguruje v upozornění důvěryhodných webů, jako je například ČOI, SÚKL, Kupní síla, Potraviny na pranýři, Vaše stížnosti na portálu dTest a podobně. Pokud na něco takového narazíte, nepokoušejte své štěstí a nic na e-shopu neobjednávejte.

Detonic Powder [recenze]: Je to nebezpečný podvod?

Také se zkuste pídit po:

  • Provozovateli e-shopu (který by měl být buď v kontaktech nebo v obchodních podmínkách, jeho zveřejnění je povinné)
  • Podezřelých textech a překlepech
  • Tom, zda použité fotky na webu, zvlášť u domnělých odborníků, nejsou i někde jinde na internetu (stačí, když v Google vyhledávači kliknete na ikonku fotoaparátu a buď nahrajete obrázek ze zařízení nebo vložíte URL odkaz obrázku z webu)
  • Dodatečných diskuzích na internetu (pokud je někde uvedeno telefonní číslo, po jeho vložení můžete přes veřejné registry zjistit, jestli telefonní číslo není spojeno s nějakou nekalou telefonní nabídkou a podobně)

V neposlední řadě se také nebojte používat zdravý rozum. Když si otevřete webové stránky nějaké lékárny, snadno zjistíte, že ověřená léčiva stojí podstatně menší peníze a máte u nich jistotu toho, co kupujete.

Zdroje informací

https://www.benu.cz/detail-dotazu/detonic-zazrak-nebo-podvod-yx69b – Detonic (česky)

https://www.sukl.cz/leciva/webove-stranky-s-nelegalnimi-nabidkami-leciv – Internetové stránky s nelefálními nabídkami léčiv (česky)

https://www.potravinynapranyri.cz/EDetail.aspx?id=47&lang=cs&design=default&archive=actual&listtype=tiles – Detonic (česky)

https://www.kupnisila.cz/detonic-powder-cena-recenze-diskuze/ – Detonic powder (česky)

 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář