Dona-shop.cz [recenze]: Vyplatí se vám tento nákup nábytku?

Někdy potřebujeme vyměnit nějaký kus nábytku, takže surfujeme po internetu a hledáme něco, co bude za přijatelnou cenu, ale zároveň nám to dodá spolehlivý prodejce. Jelikož ne každému vyhovuje pravidelný nákup v IKEA, dnes se podíváme na to, jestli se vám vyplatí objednávka na Dona-shop.cz.

Najít kvalitní a hezký nábytek není ani v moderní době snadné. Ne všechny prodejní řetězce prodávají věci, které se svým stylem shodují s tím, co je dneska moderní. Případně chtějí za své věci naprosto nehorázné ceny, které si při vybavování nového bytu nebo domu prostě nemůžete dovolit.

Někdy navíc hledáme nějakou konkrétní věc, která se nedá nikde sehnat, nebo prostě nemáme jen náladu montovat IKEA skládačku.

Vyplatí se vyzkoušet nákup na Dona-shop.cz?

Co je Dona-shop

Dona-shop.cz [recenze]: Vyplatí se vám tento nákup nábytku?

Dona-shop je ověřený český prodejce nábytku, který nabízí noční stolky, vybavení do koupelny, věci do kuchyně a jídelny a mnoho dalších věcí, které potřebujete při vybavování své stávající, ale i nové domácnosti. Jelikož je spousta věcí skladem a e-shop nabízí i zajímavé ceny, spousta lidí se do něj rozhodla vložit svou důvěru.

Možnosti dopravy

Jelikož přesun nábytku bývá poměrně dost náročný, Dona-shop nabízí vyzvednutí na pobočce. Také umožňuje dopravu zboží Českou poštou, která vám balík doveze až ke dveřím. (Je ale trochu škoda, že si zrovna u pošty nejde objednat vynášku a kompletaci zboží.)

Insolvence

Dona-shop.cz [recenze]: Vyplatí se vám tento nákup nábytku?

I když se zdá, že je Dona-shop.cz na trhu už delší dobu a zákazníci jsou s jeho službami veskrze spokojení (o čemž si povíme níže), v případě nové objednávky je potřeba dbát na informace o právě probíhající insolvenci, která probíhá od 7. 7. 2022. 

Pro zákazníky to znamená, že Dona-shop přijímá pouze objednávky, které je schopen zajistit ze skladových zásob. V případě jakýchkoliv informací můžete před nákupem kontaktovat e-shop skrze e-mail, díky čemuž si ujasníte, jestli je možné vybrané zboží obdržet. (A tento postup bychom vám i doporučili.)

Co se týče platby, určitě nic neposílejte předem, ale plaťte na dobírku. Vzhledem k tomu, že společnost nemůže v této chvíli disponovat s finančními prostředky, v případě, že by vám nic nepřišlo, pro vrácení peněz byste se museli přihlásit do insolvenčního řízení jako věřitel.

V tomto ohledu musíme kladně hodnotit to, že Dona-shop svou insolvenci nijak netají, jedná se o jednu z prvních informací, která na vás vyskočí po vstupu na hlavní stranu e-shopu. Po rozkliknutí banneru navíc získáte detailnější informace o tom, jak v jednotlivých situacích postupovat.

Zkušenosti kupujících

Dona-shop.cz [recenze]: Vyplatí se vám tento nákup nábytku?

Z předchozích zkušeností kupujících se zdá, že drtivá většina lidí byla s nákupem na Dona-shop.cz spokojená. Například na srovnávači Heuréka obdržel 4,4 hvězdiček z pěti (procentuální spokojenost byla vyjádřena na 82 %). Na srovnávači Zboží je zase spokojenost 79%.

Lidé nejčastěji zmiňují, že:

  • Se jim líbí rychlé dodání
  • Dobře komunikují
  • Zboží je kvalitní
  • Jim vyhovuje cenová dostupnost zboží

Zkušenosti po vstoupení do insolvence: Také se začínají pomalu množit recenze na tento obchod po jeho vstoupení do insolvence. V tuto chvíli se nedá komunikovat po telefonu a ze zcela pochopitelných důvodů nemůže dojít k vrácení peněz za nákup. E-shop nabídl výměnu zboží, ale nic nedorazilo.

Je to vlastně docela logické. Insolvence znamená, že kromě peněžních prostředků nemůžete disponovat ani se skladovými zásobami a dalším majetkem. (Minimálně po nějakou dobu, záleží, jak situaci vyhodnotí insolvenční správce.) Dona-shop navíc nebude s velkou pravděpodobností už nikoho zaměstnávat, protože by neměl své pracovníky jak zaplatit.

Co k tomu říct? Především to, že v současné době může být situace méně přehledná. Pokud však bude moci Dona-shop opět prodávat (protože kvůli uspokojení pohledávek nemá smysl držet na skladě zboží, které se dá zpeněžit, a tím pádem se mohou vyrovnat aktuální dluhy), s největší pravděpodobností bychom dali kvůli předchozímu pozitivnímu hodnocení zákazníků tomuto prodejci šanci.

Máte s Dona-shop.cz nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, jakou?

Zdroje informací

https://www.zbozi.cz/obchod/123561/ – Dona-shop.cz (česky)

https://obchody.heureka.cz/dona-shop-cz/recenze/ – Dona-shop (česky)

https://dona-shop.cz/cz/insolvence – Insolvence (česky)

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář