Fiskars – recenze na nože a brousky

Domácnost není jen o pohodlných polštářích, peřinách a obrazech. Čas od času je potřeba ji doplnit něčím, co bude čistě praktické. Hovoříme například o zahradním nářadí, nebo o nožích. Vyplatí se nehledět na značku, nebo pro vás bude lepší zboží od Fiskars?

Mnoho lidí při nákupu výbavy domu nebo bytu hledí hlavně na cenu. Jenže, kupovat nože od neprověřené značky se nemusí vyplatit. Nemusí se dobře držet, nebo se mohou brzy otupit. Samozřejmě, druhému problému může předejít bruska na nože, ale i ona nemusí být dostatečně kvalitní. A komu by se chtělo si brousit nůž několikrát za měsíc?

U dražších značek ale panují obavy, zda investice do jejich výrobků doopravdy stojí. Nikdo nechce utratit těžce vydělané prostředky za produkty s prémiovou cenou, které ale přinášejí srovnatelně špatné, nebo horší výsledky.

Jak si v tomto ohledu vede značka potřeb pro domácnost, práci a volný čas Fiskars?

Co je Fiskars?

Fiskars

Finskars je značka, jejíž mateřskou domovinou je severské Finsko. Na světě není nová, v roce 2014 oslavila úctyhodné 365. výročí svého vzniku. Pokud se vám nechce počítat, prozradíme vám, že historie Fiskars sahá až do 17. století. Jelikož takto staré značky nejsou úplně obvyklé, dá se říct, že to o Fiskars něco vypovídá. Především pak o kvalitě výrobků a o schopnosti se adaptovat na změny.

Nože a brusky na nože Fiskars

Fiskars se orientuje na výrobu širokého spektra náčiní a potřeb. Můžete si koupit například lopatu a rýč, drobné nářadí do domácnosti, dětské školní potřeby a děrovačky nebo nůžky a kleště na stříhání kovů. 

Každodenní život ale vyžaduje něco trochu jiného. Pokud vaříte, pravděpodobně budete mít zájem o kvalitní nože a brusky, které vám je kvalitně naostří. A právě Fiskars nože a brusky na nože jsou sortiment, který dost nakupujících (z řad mužů i žen) zajímá.

Fiskars nože se dělí do několika řad. Můžete si tedy vybrat nůž prakticky na míru tomu, jaký je váš nejběžnější způsob vaření.

Fiskars

Pro klasické krájení se hodí Fiskars nože z řady Functional Form. Jsou dostatečně ostré a dají se použít jak pro krájení ingrediencí na plátky, tak pro sekání. Ergonomická rukojeť zajišťuje pohodlnou práci. Dají se navíc umývat i v myčce. Oproti tomu, nože z kolekce Hard Edge zůstávají kvůli laserové úpravě čtyřikrát déle ostré. Nože z kolekce Norr se vyznačují velmi dobrou výdrží. A Royal? To je řada, která zajišťuje luxusní krájení. Pak také existují Fiskars nože Edge, které jsou vhodné pro všechny typy kuchařů a nože Essetial, které patří do ekonomické řady.

Aby nože Fiskars vydržely v provozu co nejdéle, hodí se k nim pořídit sadu brusného kamene Premium, která zajistí perfektní naostření všech typů Fiskars nožů. V sadě je úhlové vodítko, protiskluzový držák brusného kamene, lešticí kůže a návod.

Cenová náročnost

Fiskars

Co se týče ceny jednotlivých typů nožů, hodně záleží na tom, z jaké jsou řady a jestli je kupujete jednotlivě, nebo v sadě. Pro představu, solitérní koupě Fiskars nože na loupání vás vyjde mezi 130-400 korunami. Japonský nůž na krájení z řady Functional Form pak vychází mezi 260-560 korunami za kus. Blok pěti Fiskars nožů z řady Edge se pohybuje mezi 2100-3000 korunami. Basic ostřič na nože pak vychází okolo 400 korun za kus.

Zkušenosti zákazníků

I když se vám zdají ceny Fiskars nožů a brousků na nože asi trochu přehnané, určitě vás bude zajímat, že drtivá většina Fiskars produktů (ne-li všechny) mají na srovnávačích zboží hodně vysoké hodnocení, které poměrně často atakuje hranici magických 100 %. Je tedy zcela evidentní, že výrobky od této společnosti jsou oblíbené a velmi spolehlivé.

Pokud bychom měli vypíchnout několik konkrétních informací, které o Fiskars říkají uživatelé, budeme jmenovat:

  • Že lidé nedají na výrobky od Fiskars dopustit
  • Že po pozitivních zkušenostech nakoupili i další vybavení domácnosti od Fiskars
  • Že i přes vyšší pořizovací cenu se investice vyplatí
  • Jde o opravdovou kvalitu
  • Naprostou spokojenost
  • Viditelnost rozdílů mezi normálně dostupným zbožím a zbožím od Fiskars

Prakticky je nemožné najít někoho, kdo by byl s výrobky od Fiskars nespokojený. Z toho důvodu se nemusíte vyšší pořizovací ceny na začátku bát. Vzhledem k tomu, jak dlouho vám nože a další výrobky od Fiskars vydrží a jak snadno se s nimi pracuje rozhodně nepůjde o vyhozené peníze.

Máte s výrobky Fiskars nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 4 / 5. Počet hlasů: 2

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář