IQOS – recenze

Jste kuřák, ale už vás nebaví kouření klasických cigaret? Ať už je to proto, že nechcete být cítit, nebo chcete jít takzvaně s dobou, můžete vyzkoušet výrobky od značky IQOS. Jak se používá a jaké jsou jeho klady a zápory si povíme v dnešním článku.

Kouření je staré téměř jako lidstvo samo. Zatímco dřív bylo v módě zabafat si s nepřítelem z dýmky míru, později šlo o demonstraci životního stylu. (Jen si vzpomeňme na rebely z amerických filmů a na femme fatale se špičkou.) 

Postupem času se však začaly ozývat hlasy, které poukazují na negativní dopady kouření. Kromě předčasného stárnutí a zápachu jde například i o rakovinu plic. Proto na trh přišly značky, které se snaží o to být přijatelnou alternativou tradičních cigaret

Jedním z prvních byl u nás IQOS. Opravdu se ale vyplatí do něj investovat vaše těžce vydělané prostředky?

Něco málo o IQOS

IQOS – recenze

IQOS je dceřiná značka Philip Morris International. Není proto divu, že ho u nás zastupuje Philip Morris ČR a. s., který má sídlo v Kutné Hoře. 

Oproti standardním cigaretám IQOS funguje na principu zahřívání tabáku. To znamená, že do zařízení vložíte speciální náplň (která obsahuje nikotin) a necháte ji zahřát. Kromě toho, že jde o elegantnější způsob kouření jde o jeho šetrnější metodu. (IQOS podle údajů výrobce produkuje až o 95 % méně škodlivých chemických látek.) Kromě jiného si díky němu lépe vychutnáte skutečnou chuť tabáku, která může být v cigaretách znehodnocena popelem a kouřem.

IQOS není prostředkem, který je nápomocný při odvykání kouření.

Jak IQOS funguje?

IQOS není elektronická cigareta, takže je možné, že se budete muset s principy jeho používání nejprve dopodrobna seznámit. 

IQOS – recenze

V originálních náplních, které se do IQOS dávají je opravdový tabák, který se uvnitř zařízení zahřeje. (POZOR! Do IQOS nelze vložit cigaretu!) Díky tomu v něm vznikne aerosol (s obsahem nikotinu), který vdechujete ústy. Oproti jiným typům elektronických zařízení IQOS neprodukuje kouř

Dále by vás mohlo zajímat, že:

 • Plastový proužek uvnitř filtru tabákové náplně odstraňuje přebytečnou vlhkost
 • Je normální, když se během nahřívání uvolní trocha aerosolu
 • Červené blikání diody může znamenat chybu (takže je lepší, když svůj IQOS zkusíte resetovat)
 • Zařízení resetujete stisknutím tlačítka Bluetooth a vypínače

IQOS podpora

I když to zní úžasně, dospělí kuřáci mohou mít s přestupem z klasických cigaret na IQOS trochu problém. (Případně by si ho chtěli před nákupem vyzkoušet.) Pro takové případy má IQOS speciální podporu, která dospělým kuřákům pomůže všechny tyto potíže jednoduše vyřešit.

V první řadě se můžete domluvit na předváděcí akci. Jediné, co musíte udělat je to, že oslovíte IQOS partnera, nebo o něj požádáte ve formuláři na webových stránkách. (S tím, že se vám při nejbližší příležitosti sám ozve.) 

Pro odhodlané uživatele, kterým by mohl přestup na jiný typ výrobku dělat problémy, pak existuje bezplatný program QOACH. To v překladu znamená, že budete mít k ruce vyškoleného člověka, který vám ochotně odpoví na všechny vaše otázky. Také vám pomůže se správným výběrem zařízení a náplně a poradí vám s jeho údržbou. O svého kouče můžete IQOS požádat buď přes sociální sítě, přes e-mailovou adresu nebo prostřednictvím telefonického hovoru.

IQOS produkty

Nyní se v krátkosti podíváme na to, jaké výrobky a náplně IQOS zákazníkům nabízí.

Co se týče řad, k dispozici máte:

 • IQOS 3 DUO
 • IQOS 3 MULTI
 • IQOS 2.4 Plus

Koho zajímají aktuálně dostupné náplně, můžete vyzkoušet: Bronze (tabák s příchutí kakaa a ovoce), Sienna (tabák s příchutí dřeva a čaje), Amber (tabák s příchutí dřeva a oříšků), Yellow (tabák s příchutí citrusů), Sienna Caps (tabák s příchutí dřeva a čaje, který se mění na mentol), Turquoise (tabák s příchutí mentolu), Blue (tabák s příchutí mentolu, máty a vanilky), Willow (tabák s příchutí mentolu a citrusů).

IQOS – recenze

Hodnocení zákazníků

Úplně nakonec se podíváme na hodnocení dospělých kuřáků, které by mohlo ovlivnit vaše rozhodnutí IQOS vyzkoušet.

Ti, kteří s ním mají dobrou zkušenost říkají, že:

 • Nesmrdí
 • Se jim líbí výběr náplní
 • Chuť tabáku je mnohem lepší než ta, kterou znají z cigaret
 • Nemají nepříjemnou pachuť v ústech
 • Se jim líbí elegantní design
 • Se snadno používá
 • Se dá u nás bez problému sehnat
 • Mohou požádat o profesionální podporu
 • Po vyzkoušení IQOS jim přestaly chutnat klasické cigarety
 • Se jim snížila chuť na cigarety

Ti, kteří měli nějaké výhrady říkali, že:

 • Jim náplně nevoní
 • Se jim motá z jeho vůně hlava
 • Jim nedělá dobře vdechování aerosolu
 • Jim chybí rituál, na který byli zvyklí
 • Není moc dobrý pro opravdu silné kuřáky
 • Bylo pro některé těžké si na jeho používání zvyknout

Většina kuřáků, kteří IQOS zkusili, byla spokojená. A to i přesto, že v něj ze začátku neměli příliš velkou důvěru. Opravdu silní kuřáci každopádně uvádějí, že se po častém kouření potýkali se třesem a s nespavostí. (Ačkoliv někteří říkali, že navštívili lékaře, který jim nic konkrétního nezjistil, mají podezření, že by za to mohla změna stylu kouření.)

Veskrze se nám však nepodařilo odhalit něco, kvůli čemu byste se měli kouření s IQOS vyhýbat. Pokud jste kuřák starší 18 let, určitě byste ho měli alespoň na pár dnů vyzkoušet. 

Jaké zkušenosti máte s IQOS vy? Napište nám je do komentářů pod článkem.

 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 3 / 5. Počet hlasů: 1

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

1 komentář u „IQOS – recenze“

 1. Kouřim iqos cca 4 roky a docela mi chutná. Ale bohužel mi to strašné leze do peněz. V současnosti mám už čtvrtý strojek. Prvnímu svítí MODŘE kontrolka a nenabíjí. Druhému se po asi 4 měsících rozbilo zavírání. Pak jsem povýšila na duo. První přestává nabíjet asi na týden každý měsíc. Tak jsme dostala dárkem čtvrtý opět duo a ten zatím (!) funguje.

  Odpovědět

Napsat komentář