Manzara (recenze): Zákazníci si stěžují, vyplatí se zkusit?

Pokud pokukujete po nějakém novém e-shopu, ze kterého byste si mohly objednat oblečení a doplňky, pravděpodobně celkem brzy narazíte na e-shop Manzara. Jelikož nemá příliš dobré hodnocení, podíváme se, jestli se vyplatí mu dát i přes tento defekt šanci.

Ne každý má zájem nakupovat v ověřených internetových obchodech. Hlavně kvůli tomu, že módní styl každého z nás se diametrálně liší. A větší obchody obvykle prodávají oděvy, které vypadají podobně. (Což souvisí s módními trendy dané sezóny.) Klasické obchody s oděvy jsou navíc pro mnoho lidí drahé, takže pokukují po dalších alternativách, jak přijít k pěknému oblečení za přijatelnou cenu.

Na druhou stranu, tuhle lidskou slabost znají i podvodníci, kteří ji dovedou často dobře využít. Proto se lze setkat s velkým množstvím podvodných, nebo vyloženě neseriózních obchodů.

Vyplatí se riskovat nákup v e-shopu Manzara?

Co je Manzara?

Manzara recenze

Manzara je na první pohled normálně vypadající e-shop, který nabízí boty, šaty, bundy, plavky, trička a svetry, spodní prádlo a mnoho dalších věcí pro každodenní použití a nošení. Také na něm najdete výrobky pro děti a pro muže. Sortiment pro ženy ale většinově převládá.

Ceny na e-shopu Manzara vypadají standardně, nevypadá to tedy tak, že by mělo jít o přeprodej, nebo o e-shop typu Wish.

Co byste měly vědět?

Manzara (recenze): Zákazníci si stěžují, vyplatí se zkusit?

Když se proklikneme do kolonky O nás, zjišťujeme, že e-shop Manzara funguje mezinárodně. Má ale české zastoupení, které je u GLS depa 59 (MANZARA GIBON D.O.O.). Původně je Manzara ze Slovinska.

Co se týče kontaktů, našli jsme jen obecný e-mail na info a telefon, u kterého si nejsme přesně jistí, komu se vlastně dovoláme. (Pokud vůbec.) Informace o tom, že je nákup 100% bezpečný je sice milá, ale vzhledem k tomu, že Manzara nepatří do Ověřeno zákazníky, jeví se nám tato informace poněkud nedůležitě.

Doprava

Doprava z e-shopu Manzara probíhá skrze GLS. Cena poštovného je 99,-. Vrácení zboží je pak možné do 14 dnů, jak to uvádí zákoník. V případě reklamace pak mají kupující směřovat své požadavky na již zmíněné depo v Kolíně.

Zkušenosti

Manzara zkušenosti

Nyní se podíváme na to nejdůležitější. Tím jsou recenze lidí, kteří se rozhodli nákup na e-shopu Manzara risknout.

Lidé uvádějí, že:

  • Po potvrzení a uhrazení objednávky nebylo dodáno zboží, vrácení peněz trvalo delší dobu
  • Zboží nevypadá tak, jako na fotkách
  • Oblečení je ušito z nekvalitních materiálů
  • Neodpovídá číslování
  • Výrobky jsou předražené
  • E-shop špatně komunikuje
  • Nedoporučují nákup
  • Po vyprání se jim oblečení rozpadlo
  • Na webu jim chybí povinné identifikační údaje

Drtivá většina zákazníků nebyla s nákupem na Manzara spokojená. Z toho důvodu nedoporučuje nákup ani ostatním. 

Máte s nákupem na Manzara nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, jakou?

Zdroje informací

https://obchody.heureka.cz/manzara-cz/recenze/ – Manzara (česky)

 

Napsat komentář