Rondo [recenze]: Je tato hra jeden velký podvod?

Možná se vám někdy stalo, že jste nakupovali v obchodě a dostali jste výherní los Rondo. Pravděpodobně to upoutalo vaši pozornost, protože jste netušili, že nějaká taková soutěž existuje a že jste se do ní nějak zapojili. Není to ale jenom podvod? Na to se podíváme níže.

Na to, že při nákupu můžeme získávat kupony, které pak můžeme směnit za zajímavé výrobky, na to jsme si už tak nějak zvykli. (A mnozí mají tyto bonusové programy rádi, protože se v nich dá získat kuchyňské náčiní, hračky a podobně.)

Co když vám ale někdo dá do ruky při nákupu los, který uvádí, že jste něco vyhráli? Zatímco jedna skupina lidí to vnímá jako podezřelou praktiku, další jsou radostí celí bez sebe. Jednou z firem, která tyto losy nabízí, je Rondo. Jelikož spolupracuje s FAnn parfumerií, per center, PEPCO a dalšími známými obchody, podíváme se na to, jestli obdržení losu opravdu znamená nějakou zajímavou výhru.

Co je Rondo?

Rondo [recenze]: Je tato hra jeden velký podvod?

Hra Rondo je svět odměn a zábavy. Hned v zápatí webu se dočítáme i informaci o tom, že zapojení do hry i samotná výhra je zdarma.

Zajímavostí je, že když si prohlédneme úvodní stránku, moc informací o tom, co Rondo přesně dělá, nikde nemůžeme najít. Proto jsme si rozklikli podmínky soutěže Rondo a k našemu potěšení jsme zjistili, že v této sekci je už provozovatel webu trochu sdílnější, protože nám nabízí sekci “časté dotazy”, informace o společnosti a mnoho dalších. (Za normálních okolností hlavní stránka obsahuje pouze pole pro zadání kódu losu a firmy, se kterými spolupracuje.)

Jak přesně to funguje?

V nejčastěji pokládaných otázkách se dočítáme, že Rondo po vás nebude nikdy vyžadovat žádné peníze. Získané Rondony pochází od partnerů Rondo (a s největší pravděpodobností jejich množství souvisí s vašimi nákupy). V záhlaví existuje sekce “Kde získat dílky”, kde dostanete informace o tom, za co konkrétně a kde můžete potřebné body nasbírat. (V současné chvíli můžete získat 6 dílků za každý nákup nad 250,- v prodejných PEPCO, 6 dílků při nákupu nad 100,- v prodejně SPARKYS a podobně.) Teoreticky byste tedy neměli kupovat nic, co nepotřebujete.

Také ale můžete Rondony získat poté, co se zúčastníte nějaké akce partnera, vyplníte dotazník a podobně. Každý si podmínky udělení bodů určuje sám. Rondony ale mají omezenou platnost (na kterou vás Rondo samo upozorní), takže je nemůžete sbírat libovolně dlouho. Také můžete hrát Rondonovou hru, o vložené Rondony ale můžete přijít v souboji s ostatními hráči. (Což nám přijde trochu jako hazard.)

Co můžete získat?

Rondo [recenze]: Je tato hra jeden velký podvod?

Když nahlédneme do Rondo Shopu, můžete v něm získat opravdu zajímavé dárky. Kromě sady elektrických mlýnků na sůl a pepř můžete získat chytrou osobní váhu, sadu vín, aku čističe oken, ruční šlehače a mnoho dalších. Cena výrobků bývá v hodnotě několika set až tisíc korun, takže by se vám vaše snažení mohlo vyplatit. Na druhou stranu, získání vybrané věci vás bude stát poměrně dost úsilí, takže je otázka, jestli se vám nevyplatí danou věc rovnou koupit za svoje. (I čas má totiž svoji hodnotu.)

Tím se také dostáváme k otázce z úvodu tohoto článku. Ačkoliv to nejde úplně vyloučit, s největší pravděpodobností získaný los neobsahuje tolik rondo bodů, které byste potřebovali k tomu, abyste si vybraný dárek mohli vyzvednout ihned po ukončení nákupu. (Protože v tom případě byste se pak už nemuseli účastnit hry, o kterou jde především.) Výhru sice získat můžete, ale nemusí být podle vašich představ.

Co na to říkají zákazníci?

Na Rondo jako takové neexistuje mnoho recenzí, protože nejde o e-shop. I tak se nám podařilo najít pár diskuzí a hodnocení RONDOgo, s. r. o. (což je provozovatel) na portálu Mapy.cz. Díky tomu tedy můžeme (alespoň částečně) složit celou skládačku dohromady a zjistit, jestli má účast ve hře Rondo nějaký význam, nebo jde jen o zbytečnou ztrátu času a energie.

Lidé, kteří o Rondo promluvili nejčastěji zmiňují, že:

 • Získali Rondony do hry a nějaký los na dárek v hodnotě 150-200,-, který si mohli vybrat z nějaké speciální sekce
 • Vyhráli jen Rondo body
 • Jim vadilo, že při registraci musí na webu vyplnit velké množství osobních údajů, což jim v kontextu celé věci přijde jako příliš
 • Sice vyhráli, ale výhra nebyla podle jejich představ, takže si ji nevyzvedli
 • Se jim stalo, že výrobek z výhry někde viděli o několik set korun levnější
 • Jim těsně před složením dílků výhra opakovaně zmizí (což Rondo odůvodňuje tím, že ji vyhrál někdo jiný)

Zkušenosti

Zkušenost rondo
Mapy.cz
Rondo zkušenost
eMimino.cz
Rondo zkušenost
Mapy.cz

Závěr

Z našeho úhlu pohledu možná nejde vyloženě o podvod, jelikož ale mnoho lidí cíleně na diskuzích požaduje nevyužité losy od jiných lidí, hrají každý den a podobně, z našeho pohledu si můžete na Rondo vybudovat závislost. Před zapojením vám navíc doporučujeme zjistit, jestli danou věc nemůžete sehnat jinde, a třeba i za méně peněz. Pak by to totiž znamenalo, že pro vás bude lepší si ji koupit rovnou, a nikoliv čekat, jestli se na vás usměje štěstí při hře.

Máte s Rondo nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

 

Zdroje informací

https://mapy.cz/zakladni?source=firm&id=12866771&recenze=1&x=14.5531511&y=50.0737222&z=17# – RONDOgo, s. r. o.

 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasů: 15

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

5 komentářů u „Rondo [recenze]: Je tato hra jeden velký podvod?“

 1. Rondo je podvod jako prase. Neznám nikoho, že by něco vyhrál, já jako trouba hraju Rondo už několik let a tolik „náhod“ jsem nikdy v životě nezažil….
  *Snad padesátkrát se mi stalo, že vše skončilo u 24 dílku z 25. Což bohužel není jen moje zkušenost ale potvrzují to téměř všichni. Zpočátku dílky přibývají poměrně rychle, někdy i dva za jednu hru. Po dosažení 24 dílků je však „úplně náhodou“ několik her pauza, aby produkt ze hry následně zmizel s tím, že ho vyhrál někdo jiný. To stejné se odehrává, ať už hrajete o 4, 9, nebo kolika dílkové zboží chcete, vždycky to skončí u předposledního dílku. Fakt náhoda!
  *“Úplně náhodou“ si také pokaždé vytočíte 1 dílek do emailu a 10 točení zdarma za 60 minut. To je fakt, který se opakuje s každodenní pravidelností. Ale nikdy se nestane, že byste si alespoň jedno z toho vytočili znova během jedné hry. Také náhoda? Tahle hra je řízena počítačovým algoritmem, který přesně vyhodnotí, co vám dovolí vytočit a co ne. Takže rozhodně to není o náhodě. ale o přilákání co nejvíce lidí do hry…

  Odpovědět
 2. Nemůžu si myslet nic jiného než, že je to podvod. Například včera jsem měla u dvou her o lego 3 dílky ze 4 a během dne obě výhry dostal někdo jiný, dnes ráno jsem získala u 150tis a Applewatch 24 dílek, samozřejmě už jsem nemohla hrát dál, tak jsem hru zavřela, ale protože se starám o rondovník tak jsem hru po hodině otevřela a co nevidím během té hodiny záhadně někdo vyhrál obě TOP výhry. Náhoda? Neřekla bych, prostě podvod. Není to jediný už se mi to takhle stalo asi 20x že mi chyběl poslední dílek a během dvou hodin odměnu někdo vyhrál.

  Odpovědět
 3. Je to naprosty podvod a jen ten fakt ze toto probiha v Ceske republice pod zastitou ministerstva obchodu, je neuveritelny. Mimojine takova spolecnost je ze zakona povinna podat spravnim organum svoji administrativu, pokud tvrdi ze vyhra zmizela protoze ji uz nekdo vyhral jsou na vyzadani povinni predlozit identifikacni udaje výherce, jsou povinni odvadet dane do statni pokladny!! Nic takoveho se nedeje, maly skromny česky podnikatel co pestuje jablicka je ve sve zemi totalne v pic. a tyhle zahranicni smejdi tady maji preeeee

  Odpovědět

Napsat komentář