Co je to Wish a lze z něj bezpečně nakoupit? – Recenze

Pokud toužíte po něčem opravdu extra, ale zároveň potřebujete, aby to stálo málo peněz, pravděpodobně skončíte u zahraničních prodejců. A má to své opodstatnění. Prodávají spoustu věcí za velmi přijatelnou cenu. Jak si v tomto ohledu stojí e-shop Wish?

Cizí e-shopy u nás vyvolávají dva typy reakcí. Jedna skupina v nich nadšeně nakupuje. Od bytových doplňků přes oblečení a elektroniku až po věci na svatbu. A další se jim pro jistotu vyhýbají. Nevěří totiž v solidnost prodejců, nebo v bezpečnost a funkčnost prodávaného zboží.

Pokud zatím s podobnými nákupy nemáte žádnou osobní zkušenost, může být pro vás složité se v celé věci zorientovat. Zvlášť, pokud si čtete recenze na elektroniku z Wish. Nebo recenze na telefony z Wish. (Někomu něco někdy fungovalo, jinému zase vůbec.)

Kde je tedy pravda? A vyplatí se na Wish něco nakoupit?

Co je to Wish?

Co je to Wish a lze z něj bezpečně nakoupit? – Recenze

Wish je americká platforma pro e-komerci, která usnadňuje kontakt prodávajících a kupujících. Společnost byla založena v roce 2010. V současné době lze na platformě Wish zakoupit široké spektrum výrobků. Od elektroniky přes módu a hračky až po věci do domácnosti. 

Jak funguje?

Wish nabízí procházení přímo na míru každému zákazníkovi. Pokud ale chcete vstoupit do nákupního procesu, neobejde se to bez vašeho přihlášení, nebo registrace. Teprve až poté máte z hlavní stránky přístup do katalogu. 

Vzhledem k tomu, že prodejci prodávají zboží přímo spotřebitelům, dochází k eliminaci poplatků distributorům. Díky čemuž je možné prodávat/koupit zboží levněji. Je ale potřeba dávat pozor, protože hodně prodejců pochází z Číny. To samo o sobě není mínus, problém je v tom, že prodejce může hůře komunikovat. Nebo zboží nemusí být totožné s tím, které je vyobrazené na fotce, nebo obrázku. 

Je bezpečný pro nákup?

Co je to Wish a lze z něj bezpečně nakoupit? – Recenze

Z naší vlastní zkušenosti víme, že prodejci, kteří na Wish prodávají, nemívají problém s dodáním. Před nákupem je ale důležité o koupi trochu přemýšlet. V první řadě se ujistěte, že dané zboží opravdu nelze sehnat někde jinde a třeba za nižší cenu.

Také bychom vám nedoporučovali nakupovat elektroniku, nebo mobilní telefony. A případně i další výrobky, u kterých je nutné dbát na nezávadnost (například dětské hračky), nebo funkčnost. 

Co o nákupu na Wish říkají další klienti?

Jelikož je Wish populární platformou, je pochopitelné, že na něm nakupuje velké množství našinců. Máme tedy dostatek informací, ze kterých můžete při zvažování vlastního nákupu vycházet.

Lidé, kteří v něm nakoupili říkají, že:

  • Nesedí velikost oblečení
  • Zboží není příliš kvalitní
  • Zde nabízejí zboží především prodejci z Asie
  • Se jim líbí nízké ceny
  • Se v něm dá nakoupit spousta věcí, které u nás nejsou běžně k dostání
  • Oblečení nevypadá stejně jako na fotkách
  • Některé věci vypadají jako na obrázku
  • Sedí velikost
  • Reklamace proběhla v pořádku
  • Zboží chodí často po jednom

Co je to Wish a lze z něj bezpečně nakoupit? – Recenze

Jak můžete vidět, reakce na Wish nákupy jsou rozporuplné. A má to své opodstatnění. Záleží totiž na tom, od jakého prodejce si zboží objednáváte. Pokud si navíc objednáváte zboží od několika prodejců, může vám přijít několik balíků a ne jenom jeden. 

Solidnost prodejce se navíc člověk od člověka liší. Zatímco u jednoho sedí velikosti a zboží odpovídá tomu, co je ukázáno na fotkách, méně poctiví prodejci vám pošlou něco, co se nepodobá produktu na fotce. Nebo to třeba ani nefunguje.

Z toho důvodu vám radíme, abyste na Wish nakupovali jen u ověřených prodejců. A případně jen věci, u kterých není potřeba hledět na zdravotní nezávadnost, nebo funkčnost. 

Máte s nákupy na Wish nějakou osobní zkušenost?

Zdroje informací

https://en.wikipedia.org/wiki/Wish_(platform) – Wish (anglicky)

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 4 / 5. Počet hlasů: 3

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář