Tablety na menopauzu Womeno [recenze]

Menopauza nemůže pro moderní ženy představovat stopku. I když třeba bojujete s návaly horka a pocení, stále musíte odvádět stabilní výkony v práci, starat se o sebe a rodinu. Co když ale máte pocit, že máte příliš starostí samy se sebou? Mohla by se hormonální rovnováha osvěžit při užívání doplňku stravy Womeno?

Ženská plodnost je, narozdíl od té mužské, časově ohraničená. A s tím se nedá nic dělat. Na druhou stranu, příroda to s námi nejspíš myslela dobře, protože těhotenství je pro naše těla velmi náročné a s narůstajícím věkem by pro nás nemuselo být bezpečné.

Proto v sobě máme něco, čemu by se dala říkat stopka. Jakmile nám v těle dojdou vajíčka vhodná k oplodnění, náš hormonální systém nás začne připravovat na konec reprodukčního období.

Fytoestrogeny. To jsou rostlinné látky, které připomínají ženský pohlavní hormon estrogen.

Nevýhodou však je, že ženské pohlavní hormony v těle neovlivňují jen menstruaci a reprodukci, ale i mnoho dalších okruhů. Jejich pokles se tedy může negativně projevit i tam, kde bychom to zrovna nečekaly. Mezi příznaky menopauzy, o kterých se zase tolik nemluví, patří třeba zhoršená kvalita kůže a vlasů, které mohou začít dokonce i řídnout. Také nás může častěji bolet hlava, můžeme být rychleji unavené a kromě návalů horka a pocení nás mohou také častěji postihovat infekce močových cest.

Jak se z takových změn nezbláznit? Může být vhodným doplňkem zdravé životosprávy třeba doplněk stravy Womeno? A pokud ano, proč?

O Womeno

2 balení Womeno, v každé červené krabičce je 60 kapslí. Na obrázku je žlutá silueta ženy s rozepjatými pažemi.
Womeno

Womeno je doplněk stravy pro ženy, které trpí příznaky menopauzy. Užívat jej však mohou i ženy, které právě vstoupily do perimenopauzy. (To je období, které menopauze předchází, a během kterého se mohou objevit první potíže, které souvisí s hormonální nerovnováhou.) Obsahuje 12 látek přírodního původu a je vegan, takže ho mohou zkusit i ženy, které se cíleně vyhýbají látkám živočišného původu.

Složení plné bylinek

Ve složení Womeno se nachází především bylinky, které v některých případech obsahují i takzvané fytoestrogeny. To jsou rostlinné látky, které do určité míry připomínají ženský pohlavní hormon estrogen. Právě proto se je doporučuje doplňovat hlavně v období menopauzy, protože mohou zmírnit propad přírodního ženského hormonu. Také ale obsahuje bylinky, které se v různých kulturách používají na ženské potíže a na problémy s nedostatkem energie.

Kompletní složení Womeno. Šipky k jednotlivým účinným látkám.
Womeno složení

V každé kapsli vedle sebe najdeme:

 • Jetel luční červený
 • Ploštičník hroznatý
 • Smldinec chlupatý
 • Len setý
 • Drmek obecný
 • Ženšen pravý

A pak i další vitamíny a živiny. K těm patří třeba zinek, vitamín B6, vitamín B12, vitamín B5, vitamín D či vitamín E.

Jak samy už určitě víte, vitamín E je důležitý například pro vlasy a pokožku. Vitamín D je zase klíčový pro normální funkci imunity a pro udržení normálního stavu kostí. Ženšen se v Asii zase používá na podporu energie a koncentrace. Womeno má tedy jednoznačně komplexní složení, které může ocenit každá aktivní žena.

Účinná látka Množství v denní dávce (2 kapsle)
Jetel luční červený (Trifolium pratense) – extrakt 8% 220 mg
Smldinec chlupatý (Dioscorea villosa) – extrakt 16% 220 mg
Len setý (Linum usitatissimum) – extrakt 10:1 100 mg
Drmek obecný (Vitex agnus) – extrakt 10:1 100 mg
Ženšen pravý (Panax ginseng) – extrakt 80% 50 mg
Vitamín E (DL-alfa-tokoferyl-acetát) 12 mg
Ploštičník hroznatý (Black Cohosh) – extrakt 4:1 10 mg
Zinek (citrát zinečnatý) 10 mg
Kyselina pantothenová (D-pantothenát vápenatý) 6 mg
Vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid) 1,4 mg
Vitamín B12 (kyanokobalamin) 50 µg
Vitamín D2 (ergokalciferol) 5 µg

červený jetel

Jaká je cena?

Kdybyste si chtěly Womeno koupit pouze na 1 měsíc užívání, balení vás vyjde na 395,-. Výhodou však je, že ho lze na oficiálních stránkách objednat i ve větším množství za výhodnější cenu. Nejpopulárnější je varianta na půl roku (tedy 6 balení), kdy získáte dopravu zdarma a ušetříte 445,-. Výhodnější jsou však ale i všechny ostatní varianty (balení na dva měsíce je výhodnější v tom, že nabízí Balíkovnu zdarma a balení na tři měsíce vychází levněji o 160,-.)

V podstatě se dá říct, že na čím delší dobu Womeno objednáte, tím to pro vás bude cenově výhodnější. 

Womeno – Ideální estrogen kapsle pro ženy v menopauze
Tablety na menopauzu Womeno [recenze]

Vyzkoušejte Womeno s extra silným složením 12 účinných látek určených na problémy spojenými s menopauzou.

Naše hodnocení: ✅ Doporučujeme

Zkušenosti a diskuze

Ženy mají dle svých zkušeností s doplňkem stravy Womeno pozitivní zkušenost. Uvádí například, že se jim zlepšila horší nálada. Také vnímají snížení návalů horka a pocení, vyhovuje jim jeho výhodná cena a mají subjektivně více energie.

Dále se můžeme dočíst, že se ženám kapsle dobře polykají a mnohé kladně hodnotí i jeho veganské složení. Jako lehké mínus pak hodnotí skutečnost, že je nutné ho brát dlouhodobě. V tom se ale Womeno nijak neliší od dalších doplňků stravy z této kategorie.

Kapsle Womeno. V ní je hnědá malá kapsle s účinnými látkami.
Kapsle Womeno se příjemně polyká.

Ostatní zkušenosti

Jsem ve fázi života, kdy začínám procházet menopauzou, a musím říct, že doplněk stravy Womeno se stal mým nejlepším pomocníkem v této obtížné době. Od užívání doplňku jsem zaznamenala výrazné změny. Největším přínosem je pro mě zvládání střídavých nálad, spánek a především návaly horka a pocení. Doporučila bych ho všem ženám procházejícím menopauzou.Renata Horká, Zboží.cz
Funguje to a docela rychle. S lnem mám dobré zkušenosti už z dřívějška. Ale v kombinaci s dalšími bylinkami jsou účinky womena ještě výraznější. Je to ideální na dlouhodobé užívání a cena je taky super. (Negativa:) Musí se brát 2 kapsle denně. Aspoň jsou maličké.Verenka P, Zboží.cz
Dobrá zkušenost. Pomohlo mi na
návaly
pocení
podrážděnost
libido
neříkám že všechno úplně zmizelo, ale rozdíl po užívání je tam obrovský. Pro mě ještě velké plus, že je womeno veganské..Registrovaný uživatel, Zboží.cz

 

Vzhledem k mnoha pozitivním zkušenostem a dobře sestavenému složení vám můžeme Womeno doporučit vyzkoušet.

Také máte s Womeno pozitivní zkušenost?

Womeno
Tablety na menopauzu Womeno [recenze]

Womeno je bylinný přípravek pro ženy v menopauze. Vysoký počet účinných látek a kvalitní složení doplňují výborné zkušenosti uživatelek. Produkt lze jedině doporučit.

Hodnocení redakce:
4.9

Výhody

 • Vysoký počet účinných látek
 • Výborné zkušenosti uživatelek
 • Zlepšení návalů horka
 • Psychické uvolnění
 • Přírodní složení

Nevýhody

 • Cena

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář