Zalando – recenze

Světová pandemie COVID-19 nás všechny zavřela až na výjimky doma. Takže by se dalo říct, že žádné nové oblečení, nebo boty nebudeme dlouhou dobu potřebovat. Jenže, jako naschvál se nám mohou rozpadnout tepláky, zimní boty nebo nám dítě během několika týdnů vyroste z toho, co mu nedávno ještě bylo. Vyplatí se zažehnat krizi nákupem na Zalando?

I když si to někteří lidé nemyslí, oblečení je nutná denní potřeba. Nikdo z nás si totiž nenaplánuje, kdy mu odejdou zimní boty (kterým upadne podpatek, nebo se jim rozlepí podrážka), roztrhnou se nám kalhoty, které nosíme do práce, nebo bude nutné opatřit nějaký kousek rostoucímu dítěti.

Oproti našim předkům máme ale jednu obrovskou výhodu v tom, že máme internet. Díky němu na pár kliknutí nakoupíme všechno, co je potřeba. Od ponožek a spodního prádla po nové domácí papuče a TOP módní kousky, které si vezmeme na promítání filmu do obývacího pokoje.

Co se týká spolehlivosti doručení a kvality zboží, je vhodné pokukovat po nákupech na e-shopu Zalando?

Co je Zalando

Zalando – recenze

Zalando je e-shop, který funguje v 17 zemích světa. Zaměřuje se na online prodej oblečení, doplňků a obuvi. Kromě běžných značek pro ženy, muže a děti na Zalando nakoupíte i kousky od známých módních návrhářů a luxusnějších značek. Svou potřebu na něm tedy uspokojí i lidé, kteří musí být za každou cenu trendy. 

Mezi hlavní benefity e-shopu Zalando patří:

 • Více než 1900 značek na jednom místě
 • Bezplatná standardní doprava po ČR
 • Bezplatné a flexibilní vrácení zboží

Sortiment Zalando

Jak už jsme se zmínili v úvodu článku, Zalando se zaměřuje na prodej módního zboží pro všechny typy nákupčích. Do sekce, která náleží každé z jedné skupin se dostanete po rozkliknutí hesla v horní liště menu. (Které není k našemu překvapení rozbalovací.)

V kategoriích pod hlavním menu pak vidíme další nabídku v dané sekci. Kromě inspirace vidíme novinky, oblečení, obuv, sport, doplňky, spodní prádlo, designer, značky a výprodej. U dětí pak můžete po rozkliknutí sekce vybrat, pro jak velké dítě budete nakupovat. Zda pro dívku, pro chlapce nebo pro miminka a batolata

Zalando – recenze

Když se hlouběji zaměříme na nabídku, pozitivně nás zaujalo, že máme k ruce poměrně široké možnosti filtrace. Lze třídit podle toho, zda jde o novinky, výprodej, či podle ceny. Dále podle značky, velikosti, barvy, zvláštní velikosti, materiálu, novinek, příležitosti, délky, kolekce, vzoru, udržitelnosti, stylu a dopravy. Z toho plyne, že snadno ovlivníte výběr ještě předtím, než se pustíte do samotného prohlížení.

Když namátkou vybereme kartu jednoho produktu, kromě názvu, původní ceny a ceny po slevě vidíme hodnocení oděvu prostřednictvím hvězdiček. Důležité jsou i dostupné barvy a detailní fotky (v našem případě) kalhot, které jsou zachycené při nošení na postavě. (Fotky lze přiblížit lupou.) 

Součástí karty je taky:

 • Výběr velikostí
 • Délka doby doručení
 • Materiál, informace o podrobnostech, velikost a střih, udržitelnost
 • Předvybraná nabídka podobných produktů

Způsoby platby a doručení

Zalando – recenze

Zalando nabízí platbu na dobírku při převzetí zboží. Taky ale můžete využít platbu kartou online, bankovním převodem kreditní kartou a přes platební bránu GoPay. Doručení balíčku pak můžete očekávat přes DHL, PPL a Českou poštu. V případě nutnosti vrácení zboží je v každém balíku přiložený štítek pro zpáteční dopravu. Případně si ho obstaráte online.

Zkušenosti

A co říkají na nákup na Zalando zákazníci?

Nejčastěji zmiňují:

 • Že jde o důvěryhodný obchod
 • Široké spektrum zboží pro všechny
 • Snadnou orientaci na e-shopu
 • Vysokou kvalitu zboží
 • Snadnou komunikaci s obchodem

Někteří nakupující si stěžovali, že ne vždy je veškeré zboží skladem a někdy si musí na dodání počkat, ale veskrze jsou s nákupy na Zalando spokojení.

Máte s e-shopem Zalando nějakou vlastní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů. 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasů: 33

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

2 komentáře u „Zalando – recenze“

 1. Ten nejhorší E SHOP se kterým jsem se potkala.
  Koupena bunda, došla nějaká mikina , kterou bych nedala ani psovi do pelechu.
  NIKDO NIC NEKUPUJTE.
  POSILAM ČOI.

  Odpovědět

Napsat komentář