ZoneX [recenze]: Vyplatí se zkusit tyto nikotinové sáčky?

Pokud je vám více než 18 let a navykli jste si kouřit, možná přemýšlíte o vyzkoušení nějakého alternativního způsobu, s jejichž množstvím se v poslední době doslova roztrhl pytel. Kromě elektronických cigaret a vaporizérů jsou na trhu i nikotinové sáčky ZoneX. Co přesně lze od jejich použití čekat?

Zatímco dříve bylo možné kouřit pouze dýmku nebo cigarety, ve 21. století máme mnohem více možností, jak zahnat chuť na nikotin. V posledních letech se staly populární nejrůznější elektronické cigarety a vaporizéry, které předznamenaly novou éru. 

V posledních několika letech se také hovoří o nikotinových sáčcích, díky kterým mohou kuřáci přijímat nikotin prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Jednou ze značek nikotinových sáčků je původem švédský ZoneX. Co vše byste o něm měli vědět?

Co je ZoneX?

ZoneX [recenze]: Vyplatí se zkusit tyto nikotinové sáčky?

Jak už bylo řečeno, ZoneX je švédská značka nikotinových sáčků, která pochází z kraje Småland (najdete ho na jihu země). Při jejich výrobě se používá voda z lokálních jezer, která se vyznačuje perfektní čistotou. Také by vás mohlo zajímat, že tyto nikotinové sáčky jsou bezlepkové a veganské, takže po nich mohou sáhnout všichni plnoletí kuřáci, kteří mají zájem zkusit něco nového.

Sortiment

Nikotinové sáčky ZoneX v trafice nebo v e-shopu s nikotinovými výrobky pro plnoleté nakupující určitě nepřehlédnete, protože mají kulatou bílou krabičku s minimalistickým designem, které dominuje velké X a pod ním je ukazatel síly daných sáčků.

Dostupné jsou varianty:

 • Medium
 • Strong
 • Extra strong

V neposlední řadě můžete sáhnout po nikotinových sáčcích ZoneX s příchutí.

ZoneX [recenze]: Vyplatí se zkusit tyto nikotinové sáčky?

Kolik stojí?

Cena nikotinových sáčků ZoneX se obvykle pohybuje kolem 130,-, takže se mohou stát alternativou ke klasickým cigaretám. Tradičně je prodávají obchody pro kuřáky a občas také kamenné trafiky. Ve všech případech je ale podmínkou k prodeji to, aby kupujícímu bylo nejméně 18 let. (Nezapomínejme totiž na to, že sáčky obsahují ve složení nikotin, jehož příjem není pro děti ani trochu vhodný.)

Co se týče počtu sáčků, těch je v jednom balení celkem 24, takže by vám mělo nějakou dobu vydržet.

Složení

ZoneX [recenze]: Vyplatí se zkusit tyto nikotinové sáčky?

Když se podíváme na složení ZoneX nikotinových sáčků BERRY FRESH, najdeme v nich:

 • Celulózu
 • Vodu
 • Sladidla
 • Aromata
 • Zvýrazňovač chuti
 • Březový cukr
 • Nikotin
 • Regulátor kyselosti

Jak to přesně funguje?

Jelikož jde o sáčky, nemusíte s nimi chodit ven, kam si normálně chodíte zapálit. Stačí, když si sáček vložíte pod horní ret, kde může být umístěn po dobu 15-30 minut. Po dobu co máte sáček vložený v ústech se postupně uvolňuje příchuť (pokud ji sáček má) a nikotin, který se absorbuje do organismu přes sliznici v dásních.

Vzhledem k tomuto jednoduchému použití, které nevyžaduje manipulaci s ohněm, mohou nikotinové sáčky ZoneX používat například lidé při návštěvě kina a podobně. Zároveň odpadá problém s tím, že má uživatel načichnuté oblečení kouřem, takže jde o o něco čistší variantu přijímání nikotinu. Sáčky se nežvýkají, takže se nemusíte bát ani plivání tabáku.

Co z toho plyne?

Nikotinové sáčky ZoneX můžeme doporučit již navyklým kuřákům nad 18 let, kteří hledají alternativu ke klasickému kouření, které má na lidský organismus devastační dopady. ZoneX vám ve srovnání s cigaretami umožní zahnat chuť na nikotin i na místech, kde je kouření zakázáno, nebo by mohlo být považováno za nevhodné. Také vám odpadne problém s načichlým oblečením od kouře. Nezapomínejte ale na to, že jde stále o výrobek s obsahem nikotinu, takže byste s ním měli zodpovědně zacházet.

 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář