Zonky recenze – zkusit, či nezkusit?

Potřebujete půjčit peníze, ale nechcete jít do banky? Pak je celkem dobře možné, že se posadíte k internetu a zadáte do vyhledávače Zonky, které vám zprostředkuje půjčky přímo od lidí. Opravdu se vám ale tato taktika dlouhodobě vyplatí?

Občas se lidé dostanou do situace, ve které nejsou schopni splácet svoje závazky. Může jít o důsledek ukončení pracovního poměru, o nedostatečnou finanční rezervu ve chvíli, kdy vám odejde lednička, nebo pračka nebo o půjčku, která by vám měla pomoci rozjet váš nový podnikatelský plán.

Jenže, půjčit si u banky není (i přes veškeré televizní reklamy) až tak úplně snadné. Kromě posuzování bonity musíte čelit různě vysokým úrokům a dalším skutečnostem, které mohou celou půjčku ve finále prodražit. (Případně zcela znemožnit.) Pak už vám mnoho dalších způsobů půjčování peněz nezbývá. (Technicky vzato můžete finanční obnos získat od někoho z rodiny, nebo od pochybných nebankovních společností a lichvářů.)

Bezpečost na internetu: Půjčky na internetu doporučujeme dělat pouze na  ověřených stránkách. Získáte záruku kvality a především jistotu, že se nejedná o podvod. ✅  Oficiální web Zonky

Jak přesně vám může pomoci portál společnosti Zonky?

recenze na zonkyCo je Zonky?

  Zonky je speciální platforma, která lidem umožňuje uspokojování jejich protichůdných potřeb. Na jedné straně stojí lidé, kteří potřebují peníze k zaplacení poplatků, nebo jiných důležitých věcí (včetně získávání zdrojů pro podnikání). Na té druhé jsou pak lidé, kteří mají volné finanční zdroje, které jsou ochotni půjčit druhým s tím, že dojde k jejich zhodnocení. (Zjednodušeně řečeno jde částečně o investorský program.)

?   Ideální půjčkapůjčka se zonky

✅ Půjčka od lidí pro lidí
✅ Roční úrok od 2,99 %
✅ Levnější než banka
✅ Mobilní aplikace

Za Zonky stojí finanční skupina PPF Petra Kellnera. Datum vzniku se pak datuje až do roku 2014. Za tu dobu už Zonky poskytly půjčky v řádech několika miliard korun. Proto se pustily i na zahraniční trh, kde vystupují pod jménem Benxy

I přesto, že se jedná o komerční portál s půjčkami Zonky získaly:

 • Výhru v Soutěži finančních produktů Zlatá koruna v kategorii Fintech (2018)
 • Druhé místo v indexu zodpovědného úvěrování (2018, 2019)
 • Ocenění Nejdůvěryhodnější značka v oblasti dodavatelů mimobankovních půjček (2019)

Jak tedy můžete vidět, v   Zonky nejde jenom o peníze, ale i o poskytování kvalitních služeb a o uspokojování nabídky a poptávky.

 

Když si chcete půjčit

Zonky recenze – zkusit, či nezkusit?

Primární funkce Zonky je to, že lidé půjčují jiným lidem své finanční prostředky. Jak to ale funguje v praxi?

V případě, že potřebujete nutně získat peníze, půjdete na   portál Zonky do sekce Půjčky. V jedné z podkategorií (Často kladené otázky) najdete konkrétní mechanismus toho, jak to celé funguje a co všechno bude k realizaci půjčky z vaší strany potřeba. A toho rozhodně není moc.

Zonky vám nabízí:

 • Rychlou půjčku peněz, kterou si vyřídíte online
 • Dodání peněz na účet (i) do 5 minut od vyřízení žádosti
 • Půjčku bez ručitele
 • Půjčky bez skrytých poplatků
 • Předčasné splacení půjčky zdarma
Co Zonky nabízí? Zonky Česká Spořitelna Moneta Money Bank ČSOB
Úrok od 2,99 % p.a.
Půjčka od 20 000 do 750 000 Kč
Doba splácení až 7 let
Možnost refinancování
Maximálně jeden poplatek při načerpání
Žádné další poplatky
Zcela online proces pro všechny
100% anonymita
Žádné nákladné pobočky
Výnosy jdou lidem jako jste vy, ne bance
Půjčka s nejlepší zákaznickou zkušeností

Vše je přitom pod dohledem ČNB, takže se nejedná o žádné pokoutní půjčování peněz na vysoký úrok. 

 

Jakmile se prokoušete tímto úvodem, můžete zažádat o libovolnou částku a stejně tak si můžete stanovit, na jak dlouhou dobu ji chcete. Poté už jen vyplníte základní informace o své osobě (zda jste zaměstnanec, podnikatel, na rodičovské dovolené…), díky čemuž vám Zonky dokáží spočítat smysluplný úrok. K ověření vaší osoby pak slouží scan dvou vašich dokladů

Zonky recenze – zkusit, či nezkusit?

Poté vám přijde přehled vaší půjčky, včetně částky, o kterou ji přeplatíte kvůli úroku. Pokud budete se vším souhlasit, k potvrzení dojde prostřednictvím SMS. Zonky následně vybere požadovanou částku od zapojených investorů (o kterých pro zachování jejich soukromí nebudete nic vědět) a finanční obnos vám pošle rovnou na účet. Zonky posléze posíláte stanovenou splátku. 

Zajímat by vás ale mělo to, že:

 • Zonky kouká na záznamy v registrech, aby se chránilo před chronickými neplatiči
 • Se jedná o službu, která je dostupná až od 18 let
 • Zonky nepůjčuje lidem, na které je uvalená exekuce nebo insolvence
 • Si můžete splácení půjčky pojistit (ne ale v případě, že máte nad 65 let, máte pracovní neschopnost, jste v invalidním důchodu nebo jste držitelem průkazu ZTP/P)
 • Si můžete zkusit vyjednat nižší úroky

Investice

Někteří lidé se zajímají o tom, jak mohou nechat svoje peníze trochu vydělat. A tak se rozhodnou, že je začnou půjčovat.

To funguje tak, že:

 • Budete moci investovat peníze do nízkorizikových spotřebitelských úvěrů
 • Vyberete si počáteční investici
 • Zonky zprostředkuje veškerý servis
 • Získáte čistý výnos 4,4 % p.a.

 

Nejnižší vklad na účtu Rentiér je stanoven na 50 000,-. S tím se pojí i vstupní poplatek 1,9 % (což technicky vzato znamená vklad 50 968,-.) Zonky pak za vás zainvestuje a vám bude vyplácet čistý výnos. (Původně je jeho výše 7,36 % p.a., ale není v něm zahrnutý poplatek za správu portfolia, který činí 1,51 % p.a. a očekávané rizikové náklady, které dělají 1,41 % p.a.)

Zonky recenze – zkusit, či nezkusit?

Vybrat si ale můžete i Manuální investování. To znamená, že si budete sami po internetu vybírat projekty, do kterých chcete vkládat svoje peníze podle výše výnosu a rizika. Investice do jednoho klienta je cca 20 000,- (může být ale i nižší). Zonky vám pak posílá peníze ze splátky navýšené o výnos. 

Alternativa Zonky

Rádi nakupujete, ale ne vždy máte dost peněz na to, abyste mohli okamžitě zaplatit? V tom případě by vás mohla zajímat služba Twisto.

Zkušenosti klientů

Nakonec se jako již tradičně podíváme na hodnocení klientů, kteří se rozhodli prostřednictvím   Zonky vypůjčit si, nebo investovat peníze.

Lidé, kteří mají pozitivní zkušenost říkají, že:

Výhody
 • Je to snadné
 • Půjčka peněz je rychlá
 • Nemusejí řešit žádné skryté poplatky
 • Zonky jim dokáže v případě nouze rychle pomoci
 • Dohled ČNB dodává portálu na důvěryhodnosti
 • Zonky nepůjčují problémovým žadatelům o půjčku

Za nevýhodu Zonky považují někteří lidé:

Nevýhody
 • Nízké úroky (pro investory)
 • Agresivní marketing
 • Nemožnost půjčit si kvůli exekucím a insolvencím

Co říkají o Zonky zákazníci na internetu?

zonky hodnocení
Zdroj: Coolpujcky.cz
zonky zkušenosti
Zdroj: eMimino.cz
zonky
Zdroj: Financer.com

Většina lidí si půjčku, ale i investice přes Zonky chválí. Některým lidem se nelíbí, že nedosáhnou na půjčku kvůli špatné platební historii, nebo kvůli svým finančním potížím. Na druhou stranu je to snaha Zonky, jak ochránit své klienty před ztrátou nastřádaných prostředků. Jinak ale neexistuje důvod, proč byste to neměli se Zonky alespoň jednou zkusit.

 

 

Jaké zkušenosti se Zonky máte vy?

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

3 komentáře u „Zonky recenze – zkusit, či nezkusit?“

 1. Samé kecy, něco jsem chtěl a ozvali se mi až za tři dny. Mezitím jsem napsal ráno do homecreditu a v 15.00 hod jsem měl peníze na účtě.
  Nikdy ZONKY. Že za pár minut. 🙂

  Odpovědět
  • Jsou moc přísní, žádost zamítnuta už v průběhu vyplňování, k zaslání 2 vedlejších prací jsem se ani nedostal :-). Čistý příjem přes 20 tisíc, žádost o půjčku 330 tisíc na koupení bytu.Ještě, že mám svou banku, která mi bez problémů před chvíli půjčila. To co se mi, ale nelíbí a odmítl jsem to, že vás to v průběhu vyplňování přesměruje na vaší banku, aby si stáhli výpisy, kde máte zadat ev. č. a heslo. To jsem odmítl.

   Odpovědět
 2. Zklamání, mám u Zonky půjčku, chtěla jsem ji navýšit, nikde nemám žádný dluh, půjčku řádně platím, zamítnutí, prý kvůli mikropujckam, který jsem v životě neměla, napsali, že si je mám nejdříve splatit no jsou normální, nemám a nikdy jsem neměla žádné mikropujcky, tak to je Teda hrozný, když si tak vymyslejii

  Odpovědět

Napsat komentář