Allegro.cz [recenze]: Lze mu důvěřovat stejně jako MALL.cz?

Polský e-shop Allegro je v poslední době žhavým tématem. Především proto, že se na něm dá nakoupit spousta věcí, a to například i takových, které se u nás nedají za normálních okolností téměř sehnat. Není ale Allegro podvod? A může suplovat MALL, na který jste byli předtím zvyklí?

Pokud čtete zprávy, pravděpodobně víte, že nedávno na český trh vstoupilo obří tržiště Allegro, jehož logo jste ještě donedávna vídali po boku loga známého tržiště MALL. V případě, že jste zvyklí na nákupy zboží z jiných zemí, pak tuto změnu nejspíš vítáte, protože na tomto portále dokážete najít prakticky vše, co si usmyslíte. Mnoho dalších má však k této webové stránce nedůvěru. Tím spíš, pokud mají už nějakou nepříjemnou zkušenost s problematickými weby. (Nemusíme chodit daleko, můžeme zmínit třeba Rivalenti, Temu a Bonky.)

Má ale tato obava své opodstatnění? Jak Allegro přesně funguje? A o co vlastně jde?

Co je Allegro?

Allegro.cz [recenze]: Lze mu důvěřovat stejně jako MALL.cz?

Allegro je obří polský internetový obchod, který v minulosti koupil nejen MALL, ale také CZC a logistickou firmuWE|DO. V současné době máme přístup na portál Allegro v češtině a můžeme si prohlížet nespočetné množství různých nabídek z rozličných odvětví.

Mezi další klady Allegro patří, mimo bohatého sortimentu, i příznivá cena výrobků, která je pro mnohé nakupující jedním z hlavních faktorů, který je pro ně zásadní při rozhodování. Zajímavostí je také to, že Allegro patří mezi 10 největších tržišť na světě. Co se týče principu fungování, podobá se o chlup známějšímu Amazonu.

Na Allegro je také možné nakoupit výrobky od domácích i zahraničních značek, které se mohou registrovat jako prodejci. (Od nich si pak bere Allegro provizi, což je standardní postup i u MALL či Kauflandu.)

Co můžete na Allegro koupit?

Na Allegro koupíte prakticky vše, co vám jen přijde na mysl. V nabídce je móda a módní zboží. Také tu seženete kosmetiku, výrobky pro děti, dům a zahradu, potřeby pro auta a motorky, elektroniku, zdravotní pomůcky, dekorace a podobně.

Allegro.cz [recenze]: Lze mu důvěřovat stejně jako MALL.cz?

Způsoby platby

Allegro nabízí zákazníkům různé způsoby platby. Zboží lze uhradit online platební kartou, prostřednictvím Google Pay, PayPal a Twisto. V bočním panelu u zboží, které si prohlížíme, také vidíme možnost platit převodem a na dobírku.

Když navíc využijete zapojení do programu Allegro Smart, získáte možnost doručení zboží zdarma. (Při nákupu alespoň za 299,- do výdejního místa, při nákupu alespoň za 499,- kurýrem.)

Program Smart umožňuje doručení 5 objednávek zdarma během 6 měsíců. Pokud tedy plánujete dělat častější a větší objednávky, zapojení do něj by se vám mohlo celkem vyplatit. Když navíc budete chtít zboží vrátit, budete tak moci učinit zdarma.

Allegro.cz [recenze]: Lze mu důvěřovat stejně jako MALL.cz?

Na co se připravit?

Pokud zatím nemáte s nákupem na podobných webech zkušenost, možná pro vás nebude Allegro ze začátku přehledné. Jakmile se ale postupně proklikáte všemi kategoriemi a zákoutími stránky, brzy se začnete cítit silní v kramflecích a neměl by pro vás být problém koupit to, co potřebujete.

Zkušenosti zákazníků

Nyní se, jako již tradičně, zaměříme na to, co si o nákupu na Allegro myslí lidé, kteří se do něj rozhodli vložit svoji důvěru. Byli spokojení? Jaké má podle nich Allegro největší výhody? A šli by tam nakoupit znovu?

Když se podíváme na volně dostupná uživatelská hodnocení, dočteme se, že:

  • Jim vyhovovala rychlost doručení
  • Vše, co si objednali, funguje
  • Se jim líbí velký výběr produktů
  • Se jim líbí nízké ceny
  • Balík byl pečlivě zabalený

Někteří uživatelé mají zkušenost s tím, že jim e-maily chodí v polštině. Pokud budete chtít komunikovat s prodejcem, také počítejte s tím, že s největší pravděpodobností (alespoň pro začátek, než se tržiště naplní i českým obsahem) také přijdete do kontaktu s polštinou. Podpora marketplace však komunikuje i v češtině.

Někdo také uvádí, že mu moc nevyhovuje rozdělení objednávky (protože zboží může být od několika prodejců) a vyšší cena dopravného. Pokud ale zvolíte registraci v programu Smart, tato komplikace by vám měla odpadnout.

Nákup na oficiálních stránkách Allegro.cz vám tedy můžeme ve finále doporučit.

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář