Rivalenti [recenze]: Zkušenosti vás zarazí. Je to podvod?

Pomýšlíte na nějaký zajímavý módní kousek, ve kterém nikoho jiného nepotkáte? Pak není vůbec problém na internetu narazit na stránku, která si říká Rivalenti, a která ve vás může vyvolat dojem, že jste našli přesně to, po čem vaše srdce touží. Dnes si ale položíme jednu důležitou otázku: Vyplatí se na Rivalenti nakoupit?

Rivalenti vypadá na první pohled jako celkem normální e-shop, takže ten, kdo na něj zavítá poprvé, nemusí mít vůbec žádné podezření. Co když vám ale povíme, že úvodní stránka tohoto webu vypadá stejně, jako stránka některých jiných e-shopů, se kterými měli lidé v minulosti negativní zkušenost? (Můžete si vedle sebe zkusit otevřít úvodní stránku Rivalenti, Mollio a Balando a můžete tuto podobnost zkusit sami posoudit.)

Přečtěte si: Recenze webu Fruugo

Může se tedy celkem lehce stát, že plesové šaty, které jste si na tomto e-shopu vyhlédly, nalepovací nehty nebo třeba magnetická stavebnice vůbec nikdy nepřijde. (A pokud ano, dost možná produkt nebude vypadat jako ten na obrázku, což se u takových webů běžně stává.)

Rivalenti [recenze]: Zkušenosti vás zarazí. Je to podvod?

Jak na Rivalenti funguje vrácení zboží? A co o tomto webu píší uživatelé na portále VašeStížnosti.cz? Na to vše a mnohem víc se spolu zaměříme níže.

Co je Rivalenti?

Na první pohled vypadá Rivalenti úplně normálně. Web je napsaný v češtině, kategorie produktů jsou pečlivě roztříděny do sekcí (hračky, domácnost a zahrada, elektronika, ženy, muži, děti…) Dokonce vidíme v pravé horní části stránky Rivalenti kontakt. (Konkrétně telefonní číslo s českou předvolbou a e-mail.)

Když sjedeme o kousek níže, vidíme jednotlivé karty zboží, u kterých nechybí fotky a hodnocení uživatelů, kteří se zdají být na první pohled s nabízeným sortimentem spokojení. Tak kde je problém? Zvlášť, když důvěryhodnost e-shopu v očích případných kupujících zvyšuje informace o tom, že zákaznický servis odpovídá do několika minut, zboží se odesílá každý den, doprava je zdarma a nechybí ani zabezpečení webu?

Když se však díváme do sekce “O nás”, do které se dostanete po najetí do zápatí stránky, podle vyobrazeného schématu není Rivalenti úplně internetový obchod, jako spíš nákupní galerie. A jak víme, web v takovém případě slouží jen jako prostředník, který nemá vlastní skladovou zásobu, ale objednávku přeposílá dodavatelům, kteří mohou být různí. (A tím pádem se může různit i jejich spolehlivost.)

Přečtěte si: Recenze Urbantrend

Rivalenti [recenze]: Zkušenosti vás zarazí. Je to podvod?

Rivalenti: Sledování zásilky, reklamace a vrácení peněz

V zápatí webu je možné kliknout na možnost “Sledovat zásilku”, takže byste měli mít přehled o tom, kde přesně se nachází. Jelikož ale internet snese všechno, je otázkou, zda údaje, které vám tato aplikace ukáže, budou odpovídat skutečnosti. Stačí, když to pole napíšete číslo objednávky, které vám přijde do mailu či SMS.

Na stejném principu funguje “Reklamační formulář”, který by mělo být možné stáhnout poté, co do pole zadáte číslo zásilky. To je trochu zvláštní, protože řada e-shopů a webů má reklamační formulář volně dostupný a není potřeba se k němu nějak komplikovaně dostávat. Informace, které se dočítáme v “Reklamačním řádu” vypadají veskrze kompletně, poprvé ale oficiálně narážíme na to, že Rivalenti o sobě hovoří jako o Marketplace. A také poprvé vidíme adresu sídla, která se nachází v Dubaji. (Což je město, které je mimo EU, jak jistě víte. Není navíc vyloučeno, že provozovatel měnil adresu sídla, protože z webu ČOI, který je přiložen níže, plyne, že v roce 2020 byla adresa v Manchesteru.) Zároveň reklamace zajišťuje provozovatel a poskytovatel na této adrese, takže si můžete v duchu spočítat, s jak velkou pravděpodobností s ní můžete uspět.

Vrácení peněz pak proběhne, když bude reklamace uznána. Lhůta pro jejich vrácení je maximálně 10 pracovních dní.

Přečtěte si: Recenze Manzara

Kde je teda problém?

Nebudeme se bavit o tom, zda je možné na Rivalenti uplatnit slevový kód, protože osobně bychom si na tomto e-shopu z technických důvodů, o kterých se pobavíme níže, nic neobjednali.

Začít můžeme tím, že o Rivalenti špatně mluví portál prestižního časopisu dTest, který eviduje doménu na svém webu a vidíme, že je na něj vedeno 197 stížností. Dále navíc vidíme, že před nákupem na tomto obchodě varuje přidružený portál VašeStížnosti a ČOI. A to bývá vždy velmi špatným znamením, že si web rozhodně nezaslouží vaši důvěru.

Rivalenti [recenze]: Zkušenosti vás zarazí. Je to podvod?

Kromě toho, na internetu lze dohledat recenze (například na Firmy.cz), ve kterých lidé zmiňují, že jim zboží nepřišlo ani po 4 měsících čekání. Další lidé zase říkají, že jim přišlo něco úplně jiného, než co bylo objednáno. Další recenzenti lidi nabádají, aby si před objednávkou důkladně prostudovali obchodní podmínky na webu a sami zvážili, zda se jim zdá být tento web seriózní.

Pokud bychom tedy měli vynést nějaký konkrétní verdikt, na Rivalenti a jemu podobných webech bychom vám objednávku spíše nedoporučovali.

Máte s Rivalenti nějakou osobní zkušenost?

 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář