Recenze na glo: Vyplatí se sáhnout po elektronické cigaretě?

Pokud kouříte, víte, že za každou krabičku, kterou si koupíte, platíte vysokou daň státu. Navíc na trhu jsou i jiné alternativy kouření cigaret, které předznamenávají nástup nové éry. Vyplatí se naskočit na trend glo?

V dřívějších dobách bylo kouření velkým módním trendem. O tom svědčí filmy a materiály z 20., 30. a mnohdy i 40. let 20. století, kdy bylo žádoucí připalovat ženám cigaretu (jejíž kouř pak smyslně foukly mužům do tváře), nebo nosit cigaretovou špičku, která byla velmi oblíbeným módním doplňkem.

Ještě dříve se ze zámořských zemí vozily doutníky, které byly zajímavým módním výstřelkem ve vyšších společenských vrstvách. Starší z vás možná měli dokonce dědečka, který kouřil každé odpoledne fajfku napěchovanou tabákem. Dá se tedy říct, že i když kouření zvyšuje riziko vzniku různých chorob, je tu s námi relativně dlouho a v průběhu času se neustále mění.

To samé platí i pro 21. století, ve kterém se uchytil zahřívaný tabák.

Recenze na glo: Vyplatí se sáhnout po elektronické cigaretě?

Na principu zahřívaného tabáku funguje i glo. Co vše byste o něm měli vědět?

Co je glo?

Glo je jedním z velkých hráčů na trhu se zahřívanými tabákovými výrobky. (Do stejné kategorie patří i IQOS, či MOK.) Základem je vlastnictví speciálního přístroje, do kterého vložíte náplň. Toto zařízení pak za pomoci baterie zahřívá tabák a vzniklý aerosol pak kuřák vdechuje. Výhodou této metody je to, že nedochází ke spalování tabáku. Mínusem však je, že náplně obsahují nikotin, na který si lze vypěstovat závislost. Z toho důvodu glo, ale ani jiná zařízení tohoto typu nesmí používat děti do 18 let.

Co se týká konkrétně glo, jde o produkt společnosti British American Tobacco. Do tohoto přístroje patří oficiální náplně NEO stick, které se dají sehnat v oficiálním e-shopu, či ve specializovaných prodejnách. Oproti konkurenčním výrobkům by mělo mít glo jednodušší způsob čištění.

glo
Jednou z výhod při používání glo je to, že nedochází ke spalování tabáku, ale jenom k jeho zahřívání.

Jaké má glo výhody?

Samozřejmě, negativní dopady kouření nelze zpochybňovat. Lidé, kteří jsou nekuřáci, by navíc neměli propadat novým módním trendům v kouření jen proto, aby šli s dobou. I přesto může mít používání zařízení glo na zahřívání tabáku pro již existující kuřáky několik pozitiv. (Ve srovnání s klasickými cigaretami.)

Jak už bylo řečeno, při používání glo nedochází ke spalování tabáku. Jenom k jeho zahřívání. Po kouření glo vám navíc nehrozí nepříjemný zápach. Takže i v práci nebo na oficiálních akcích zachováte po kouření dekorum. 

Další výhodou je nepochybně to, že glo má celkem dlouhou výdrž. Samozřejmě, záleží hodně na tom, jak často si potřebujete zapálit, ale obecně by nemělo být nutné ho dávat do nabíječky moc často. Co se týče náplní, ty jsou dostupné v několika příchutích. 

Co o glo říkají kuřáci?

glo recenze
Ti, kteří glo zkusili, o něm říkají například to, že náplň postupně ztrácí na intenzitě.

Jelikož pisatel recenze není kuřák, nemůže glo objektivně hodnotit. Proto je nejlepší podívat se na to, co říkají kuřáci.

Ti, kteří glo zkusili, o něm říkají, že:

  • Náplň postupně ztrácí na intenzitě
  • Jim přišlo, že náplň je rychle spotřebovaná
  • Jim nepřijde úplně uživatelsky přívětivý tvar a velikost přístroje (pro ženy)
  • By ocenili větší podobnost s cigaretami

Řada lidí ale uvedla, že používání glo oproti kouření cigaret mělo i zajímavé srovnání. V první řadě, přechod ke klasickým cigaretám mnohdy znamenal menší komfort v průběhu kouření. Někteří kuřáci uvádějí, že je klasické cigarety škrábaly v krku a nebylo to pro ně tak příjemné. 

Mnoho kuřáků také uvádí, že kouření glo a klasických cigaret střídají. Takže u nich došlo ke snížení objemu kouření klasických cigaret. Ačkoliv i glo obsahuje nikotin, mělo by to být o trochu šetrnější. 

Z toho plyne, že kuřáci, kteří hledají nějakou vhodnou alternativu k cigaretám, byť na přechodnou dobu, než se svým kouřením skoncují, v používání glo vidí smysl.

Používáte glo? Pokud ano, jakou s ním máte zkušenost?

Zdroje informací

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zahřívaný_tabákový_výrobek – Zahřívaný tabákový výrobek (česky)

 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 2.9 / 5. Počet hlasů: 15

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

2 komentáře u „Recenze na glo: Vyplatí se sáhnout po elektronické cigaretě?“

  1. Dobrý den dnes jsem si koupila přístroj glo hyper +uniq a chci se zeptat zda to má pořád svítit při kouření a jak poznám kdy je cigareta s příchutí dokouřena kam až to jde zda k tomu filtru až dolů nebo jak to poznám,že je dokouřená. Děkuji za odpověď ještě s tím moc neumím.

    Odpovědět

Napsat komentář