Uniprosta – recenze

Čím dál víc mužů a žen trápí problémy s častým močením. V lehčích případech je možné vyhledat pomoc v doplňcích stravy, které nabízí pravidelnou přírodní péči o močové cesty. Dnes se na jeden z nich podíváme, a to na doplněk stravy Uniprosta s unikátní kombinací 8 účinných látek.

Mé problémy s prostatou

Právě mi je jednapadesát let, problémy s močením mě začaly trápit již dříve. Moc jsem to neřešil, ale později se tyto problémy začaly zhoršovat. Bylo to pro mě citlivé téma, ale musel jsem s tím začít něco dělat. Trápilo mě časté močení (hlavně v noci) a někdy i samovolný únik moči, kterému jsem nemohl zabránit. Stávalo se tak, že jsem chodil i pětkrát za noc na záchod. Rozhodl jsem se zkusit bylinky, protože jsem slyšel, že některé mají na močové cesty nebo i prostatu dobré účinky.

Co je to Uniprosta?

Uniprosta 1ks
Balení Uniprosta (60 kapslí)
 •  Uniprosta je výživový doplněk určený pro péči o prostatu. 
 • Nabízí 8 přírodních účinných látek, které působí jak na prostatu, tak na močové cesty.
 • Jeho složení se nachází v práškové podobě v kapslích.
 • Je vyrobený v ČR.
 • Stojí od 5,55 Kč denně (množstevní sleva).
 • 1 balení (60 kapslí) je určeno až na 2 měsíce užívání.

Bezpečný nákup: Uniprosta nebo jakýkoliv jiný doplněk stravy doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku výborné ceny a především jistotu, že se jedná o 100% originální výrobek. ✅  Oficiální e-shop Uniprosta

Složení

Pojďme si nyní představit složení Uniprosta blíže:

Aktivní látky v 1 kapsli

Saw palmetto (extrakt z plodů Serenoa Repens, obsah mastných kyselin 45 %) 320 mg
Vrbovka malokvětá extrakt (z natě Epilobium parviflorum 10:1) 100 mg
Slivoň africká (extrakt z kůry Pygeum africanum 5:1, odpovídá 300 mg pygea) 60 mg
Kopřiva dvoudomá (extrakt z kořene Urtica dioica, obsah kyseliny křemičité 1 %) 50 mg
Zinek (citrát zinečnatý) 5 mg
Lykopen 20 % 1000 μg
Selen (seleničitan sodný) 27,5 μg
Beta-sitosterol (extrakt z kořene Urtica dioica) 0,5 mg

Saw palmetto, nebo také serenoa plazivá, je nízká palma, rostoucí hlavně v jihovýchodních oblastech Severní Ameriky. Je dobře známá svými účinky na prostatu, a proto jí můžeme najít v řadě přípravků na prostatu. Často se používá právě její extrakt, který se vyrábí z jejích zralých plodů – tmavě hnědých až černých bobulí. Je základem většiny doplňků stravu na prostatu, například v Prostamol Uno se nachází jako jediná účinná látka. Je také známá svými účinky na močové cesty nebo dokonce podporou relaxace a zvýšením potence.

Slivoň africká je známá už z dob dávné Mezopotámie. Její hlavní účinou složkou, která se uvnitř ní nachází, je beta-sitosterol. Tento sterol se nachází běžně například v ovoci, zelenině nebo oříšcích. Připisuje se mu mimo jiné pozitivní vliv na zdraví prostaty a schopnost posilovat oslabenou imunitu. Beta-sitosterol se v Uniprostě nachází i v samostatné podobě extraktu.

Na první pohled je kopřiva dvoudomá nevítaným hostem na našich zahrádkách, nebo procházkách přírodou. Tento stále více se rozrůstající druh kopřivy má ale také dobrou stránku. Je léčivou bylinou. Extrakt z kořene kopřivy dvoudomé přispívá k normální funkci prostaty, podporuje normální činnost ledvin, cévní soustavy a střevního traktu. Má močopudný účinek.

Uniprosta – recenze
Extrakt z kořene kopřivy dvoudomé přispívá k normální funkci prostaty.

Vrbovka Malokvětá přispívá k normální funkci prostaty a močové soustavy. Tato vytrvalá rostlina roste téměř v celé Evropě včetně České republiky. Často se pije v čajích.

Proč jsem si vybral Uniprosta?

 • Slušná cena
 • Bohaté složení ze Saw palmetto, Slivoni Africké, Kopřivy dvoudomé, Vrbovky Malokvěté a dalších čtyř látek
 • Velký výběr dopravců
 • Od dvou kusů doprava zdarma

Vedlejší účinky

Uniprosta je doplněk stravy a musíme k němu přistupovat jako k potravině. Při sledování vedlejších účinků jakéhokoliv doplňku stravy je důležité sledovat jeho složení. Na složení nás zajímají 2 věci:

 • Jsem na nějakou z těchto látek alergický nebo jinak citlivý?
 • Beru nějaké léky a mohlo by dojít při užití některé z těchto látek ke kontraindikacím?

Obecně nejsou doplňky stravy vhodné ani pro těhotné nebo kojící ženy a děti.

Sledujte doporučené dávkování, nepřekračujte doporučenou denní dávku!  Doporučená dávka Uniprosta je 1 kapsle denně, při větších problémech až 2 kapsle denně. 

Jak proběhlo doručení?

Doručení proběhlo v pořádku. Balení Uniprosta jsem si zakoupil ráno kolem 10 hodiny a ještě ten den byl balíček odeslán a doručen byl hned 2. den. Jako svého dopravce jsem si zvolil Českou poštu, ale v nabídce je i PPL Kurýr a Zásilkovna. Jelikož jsem si zakoupil balení po 2 kusech, měl jsem dopravu zdarma.

Jak vypadal balíček zvenku i uvnitř?

Objednal jsem si balení po 2 kusech. Vše přišlo v balíku a já jej neváhal otevřít.

Uniprosta
Takto mi balíček přišel. Balíček mi byl doručen hned druhý den od objednání.
uniprosta
Balíček po rozbalení.
uniprosta
Dva kusy Uniprosty tak,  jak jsem si je objednal.
uniprosta
Uniprosta zepředu i zezadu.
Uniprosta – recenze
Unikátní péče o prostatu.
Uniprosta – recenze
Složení Uniprosta je zezadu.
Uniprosta
Jeden kus Uniprosta je určen na dva měsíce užívání. Já užíval dva kusy doplňku stravy, tedy čtyři měsíce.
Uniprosta
Složení Uniprosta a vzhled její krabičky.
uniprosta
Uvnitř balení je šedesát kapslí.

Dávkování

 • Doporučená denní dávka je 1 kapsle (při větších problémech lze brát i 2 kapsle denně).
 • Zapijte vodou.
 • Užití během jídla zvýší celkovou vstřebatelnost a účinek aktivních látek.

Mé užívání

Doplněk stravy jsem začal užívat jednou denně, podle doporučené denní dávky uvedené na krabičce Uniprosta. Pár dní se nic nedělo, chodil jsem močit stále až pětkrát za noc. Co jsem však pozoroval hned po prvních dnech užívání, bylo to, že jsem neměl takové problémy zadržet moč o něco déle než předtím.

Po týdnu užívání jsem to nevzdával. Hlavní problém nastal tehdy, když jsem si měl vzít kapsli, neboť jsem na to vždycky zapomněl. Nakonec jsem dokázal, i když někdy i v pozdních hodinách…, dát si jednu kapsli denně. Časem jsem si našel systém, a zvykl si tak jíst kapsli během jídla a zapít jí dostatkem vody.

Po týdnu a půl užívání jsem zpozoroval menší změny. Už jsem chodil na malou jen třikrát až čtyřikrát za noc (původně až pětkrát).

Po týdnu a půl užívání jsem zpozoroval menší změny, co se týče mého častého močení v noci. Už jsem chodil na malou jen třikrát až čtyřikrát za noc (původně až pětkrát). Záleželo také hodně na tom, kolik jsem vypil před spánkem vody. To znamená čím víc vody, tím častěji jsem chodil močit.

? UniprostaUniprosta – recenze

? Doplněk stravy na prostatu a močové cesty

✅ 8 účinných látek
✅ Účinek na prostatu a močové cesty
✅ Denní dávka již od 5,55 Kč
✅ Doprava zdarma již od 2 kusů

Přibližně po třech týdnech užívání jsem konečně pociťoval velké změny. Tehdy jsem chodil na záchod jen dvakrát za noc. Únik moči mě už vůbec netrápil a moč jsem tak dokázal spolehlivě zadržet.

Nakonec se mi podařilo zastavit močení v noci úplně, a to po třech měsících užívání. Důležité však bylo, abych nevypil moc vody před spánkem.

Při mém delším užívání jsem se dočkal dalších změn. Po dvou měsících užívání, a tedy dobrání celého balíčku, jsem navštěvoval v noci záchod již jednou až dvakrát za noc. Nakonec se mi podařilo zastavit močení v noci úplně, a to po třech měsících užívání. Důležité však bylo, abych nevypil moc vody před spánkem. Když jsem před spánkem pil, tak jsem stále chodil tak jednou až dvakrát za noc na záchod. Nepití příliš vody nebo jiných tekutin před spánkem ostatně doporučuju všem, které trápí močení v noci.

Po čtyřech měsících užívání jsem se rozhodl si dát pauzu a po dobrání druhého balíčku (posledního) jsem další neobjednával. Bylo to pozoruhodné, protože jsem stále neměl žádné problémy s močením. Celý měsíc Uniprostu neberu, a zatím močím maximálně jednou až dvakrát za noc a ve dne mě močení tolik (naštěstí) netrápí.

Výhody a nevýhody

Výhody
 • Ulevilo se mi od častého močení
 • Původně jsem chodil až pětkrát za noc na záchod, nyní už jen jednou, dvakrát nebo vůbec (záleží, kolik vypiju tekutin před spaním)
 • S močením jsem neměl žádné problémy (žádný samovolný únik moči)
 • Problémy s močením jsem nepozoroval ani měsíc po konci užívání
 • Rychlé doručení
 • Menší účinky jsem pocítil hned první dny užívání
Výhody
 • Stále jsem chodil jednou a někdy dvakrát za noc na záchod (když jsem například pil více vody, nebo alkoholu)
 • Ze začátku jsem zapomínal brát kapsle
 • Nástup větších účinků trval asi jeden a půl týdne užívaní

Závěr

Osobně bych výživový doplněk Uniprosta doporučil lidem, které trápí problémy s močením. Sám jsem byl spokojen. Jeho složení je opravdu kvalitní a účinné, protože mi ulevilo od častého močení. Pro mě byla příjemná i cena, která je oproti konkurenci opravdu slušná. Co oceňuji dále je i sympatická komunikace mezi mnou a prodejcem Uniprosta na telefonu, kde jsem se dozvěděl potřebné podrobnosti. Na telefonu jsou od pondělí do pátku, 9:00 až 17:00.

Autorem zkušenosti je Jiří Hrdlička z Olomouce.

Uniprosta – recenze

Další zkušenosti s doplňkem stravy Uniprosta

Připravili jsme pro vás shrnutí vybraných zkušeností s doplňkem stravy Uniprosta, které lze dohledat na internetu.

Uniprosta zkušenosti na Zboží.cz
Uniprosta zkušenosti Zboží.cz
Zkušenosti Uniprosta
Firmy.cz
Uniprosta – recenze
Hodnocení Uniprosta v recenzích Google
Nebylo nalezeno žádné schéma.

A jaké máte zkušenosti s doplňkem stravy Uniprosta vy? Dejte mi vědět do komentářů!

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasů: 34

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

6 komentářů u „Uniprosta – recenze“

 1. Nikdy bych nevěřil ,že mi to pomůže už po 2 ?.. děkuju vám …
  Místo 4 krát za noc chodím 1 a sem konečně ráno ready do práce….máte moje díky a klobouček dolů …měl sem začít už dříve .

  Odpovědět

Napsat komentář