VidaXL: Opravdu stojí za to? Zkušenosti a recenze

Koronavirová krize nás zavřela doma. Takže jsme si začali víc všímat vrzajících židlí v kuchyni, nevyhovující rozklížené postele či chybějícího posezení na balkoně, či na terase. Mohl by vaši poptávku po těchto potřebách naplnit internetový obchod vidaXL?

vidaxl recenze

Obchodů s nábytkem a domácími potřebami existuje spousta. Když pomineme velké řetězce, které vám rozesílají letáky a mají televizní a rozhlasové reklamy, máme tady i menší a méně známé obchody. Které často nabízejí mnohem lepší zboží, které se navíc vyznačuje i velmi přátelskou spotřebitelskou cenou. Mezi takové patří i internetový obchod vidaXL

💡  Bezpečný nákup: Nábytek nebo jakékoliv domácí potřeby doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku výborné ceny a především jistotu, že se jedná o 100% originální výrobek. ✅  VidaXL

Co všechno vám nabízí? A vyplatí se na něm nakoupit?

Co je vidaXL

VidaXL: Opravdu stojí za to? Zkušenosti a recenze

✅  VidaXL je  internetový obchod, který se specializuje na nábytek, zboží pro domov a zahradu.  Také v něm ale seženete sportovní náčiní, potřeby pro domácí mazlíčky, hračky, či garážové vybavení a součástky k vozidlům. 

Na e-shopu jsou k dostání výrobky pod značkou vidaXL, ale i produkty od jiných (pro vás známějších) značek. 

Mezi bonusy nákupu na tomto e-shopu patří:

 • Nízká cena
 • Sledování nejnovějších trendů
 • Doručení zdarma
 • Široké spektrum možností platby (TrustPay, PayPal, bankovní převod, platba kartou online…)

VidaXL je původně nizozemský obchod, který funguje v několika zemích. Z toho plyne, že jde (alespoň na první pohled) o důvěryhodného prodejce. 

 

Doprava a doručení

Pro zákazníky je ve většině případů velmi důležitá doprava a způsob doručení. Proto se na něj podíváme trochu blíž. Zvlášť u velkých kusů nábytku jde o velmi důležitý bod.

💡  Náš TIP –  vidaXL.cz – nábytekrecenze vidaxl

⭐  Široký sortiment nábytku

✅ Dětský nábytek
✅ Kancelářský nábytek
✅ Pohovky a lavice
✅ Postele

V první řadě je potřeba říct, že zásilku z vidaXL nelze vyzvednout na výdejním místě. Také není možné si naplánovat termín doručení. Pokud si kupujete zboží od vidaXL, obvykle se doručuje prostřednictvím kurýrní služby DPD. Nákup od externího prodejce ale může přijít jinou a na webu nezmíněnou službou.

Všechny nákupy, které si ale objednáte, by vám měly přijít s dopravou zdarma. Nehledě na to, zda jde o výrobky od vidaXL, nebo od externího prodejce.

Vrácení zboží

VidaXL: Opravdu stojí za to? Zkušenosti a recenze

Pokud chcete vracet zboží od vidaXL, vyplníte formulář pro zrušení objednávky. Důležité je uvést číslo objednávky, číslo SKU, množství a důvod vrácení zboží. Následně by se vám měl v co nejkratší době ozvat zákaznický servis, který vám poskytne informace o vrácení objednaného zboží. Na webu se uvádí, že v tomto případě je možnost vrácení zdarma. 

Vrátit lze i zboží od externích prodejců. Jděte na stránku produktu, umístěte kurzor na jméno prodejce a ve spodní části vyskakovacího okna klikněte na Vrácení zboží. V takovém případě vidaXL působí jen jako prostředník.

Zkušenosti nakupujících

Jako vždycky se podíváme na to, jak nákup v obchodě vnímají lidé, kteří přes něj nakoupili.

Mezi zmiňovanými klady jsme našli:

Výhody
 • Rychlost dodání
 • Rychlé řešení reklamace
 • Rychlou odezvu zákaznické linky
 • Nízké ceny
 • Bezproblémové vrácení zboží

Také jsme ale našli mnoho negativ, mezi kterými lidé nejčastěji zmiňovali:

Nevýhody
 • Špatně zaslaný typ zboží
 • Nízkou kvalitu zboží
 • Zabalení produktu
 • Nutnost komunikovat se zákaznickým servisem v AJ

Co říkají o vidaXL zákazníci na internetu?

vidaxl zkušenosti
Zdroj: Zbozi.cz
vidaxl diskuze
Zdroj: Heureka.cz
vidalxl hodnocení
Zdroj: Firmy.cz

Vzhledem k tomu, že jsme objevili poměrně dost negativních hodnocení, je dobré si nákup na ✅  vidaXL promyslet. Sice se nemusíte bát, že vám nic nepřijde. Ale může jít o časově náročný proces, který by mohl pozdržet váš harmonogram.

 

 

Máte s nákupem na vidaXL nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

 

2 komentáře u „VidaXL: Opravdu stojí za to? Zkušenosti a recenze“

 1. Chtějí platbu předem, zásilka dorazila celá rozbitá, na maily s žádostí o reklamaci nereagovali, telefon nikdo nezvedal. Poté, co jsem jim poslala poslední mail, že jsem záležitost předala ČOI se ozvali a začali jednat, slíbili vyřízení reklamace. Dokud nebudu mít na účtě zpět peníze, neuvěřím. Je to banda podvodníků a zlodějů, rozhodně nedoporučuji!!!!!!

  Odpovědět

Napsat komentář