VidaXL: Opravdu stojí za to? Zkušenosti a recenze

Koronavirová krize nás zavřela doma. Takže jsme si začali víc všímat vrzajících židlí v kuchyni, nevyhovující rozklížené postele či chybějícího posezení na balkoně, či na terase. Mohl by vaši poptávku po těchto potřebách naplnit internetový obchod vidaXL?

vidaxl recenze

Obchodů s nábytkem a domácími potřebami existuje spousta. Když pomineme velké řetězce, které vám rozesílají letáky a mají televizní a rozhlasové reklamy, máme tady i menší a méně známé obchody. Které často nabízejí mnohem lepší zboží, které se navíc vyznačuje i velmi přátelskou spotřebitelskou cenou. Mezi takové patří i internetový obchod vidaXL

Bezpečný nákup: Nábytek nebo jakékoliv domácí potřeby doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku výborné ceny a především jistotu, že se jedná o 100% originální výrobek. ✅  VidaXL

Co všechno vám nabízí? A vyplatí se na něm nakoupit?

Co je vidaXL

VidaXL: Opravdu stojí za to? Zkušenosti a recenze

✅  VidaXL je  internetový obchod, který se specializuje na nábytek, zboží pro domov a zahradu.  Také v něm ale seženete sportovní náčiní, potřeby pro domácí mazlíčky, hračky, či garážové vybavení a součástky k vozidlům. 

Na e-shopu jsou k dostání výrobky pod značkou vidaXL, ale i produkty od jiných (pro vás známějších) značek. 

Mezi bonusy nákupu na tomto e-shopu patří:

 • Nízká cena
 • Sledování nejnovějších trendů
 • Doručení zdarma
 • Široké spektrum možností platby (TrustPay, PayPal, bankovní převod, platba kartou online…)

VidaXL je původně nizozemský obchod, který funguje v několika zemích. Z toho plyne, že jde (alespoň na první pohled) o důvěryhodného prodejce. 

 

Doprava a doručení

Pro zákazníky je ve většině případů velmi důležitá doprava a způsob doručení. Proto se na něj podíváme trochu blíž. Zvlášť u velkých kusů nábytku jde o velmi důležitý bod.

?  Náš TIP –  vidaXL.cz – nábytekrecenze vidaxl

⭐  Široký sortiment nábytku

✅ Dětský nábytek
✅ Kancelářský nábytek
✅ Pohovky a lavice
✅ Postele

V první řadě je potřeba říct, že zásilku z vidaXL nelze vyzvednout na výdejním místě. Také není možné si naplánovat termín doručení. Pokud si kupujete zboží od vidaXL, obvykle se doručuje prostřednictvím kurýrní služby DPD. Nákup od externího prodejce ale může přijít jinou a na webu nezmíněnou službou.

Všechny nákupy, které si ale objednáte, by vám měly přijít s dopravou zdarma. Nehledě na to, zda jde o výrobky od vidaXL, nebo od externího prodejce.

Čtěte také: Avenberg recenze

Vrácení zboží

VidaXL: Opravdu stojí za to? Zkušenosti a recenze

Pokud chcete vracet zboží od vidaXL, vyplníte formulář pro zrušení objednávky. Důležité je uvést číslo objednávky, číslo SKU, množství a důvod vrácení zboží. Následně by se vám měl v co nejkratší době ozvat zákaznický servis, který vám poskytne informace o vrácení objednaného zboží. Na webu se uvádí, že v tomto případě je možnost vrácení zdarma. 

Vrátit lze i zboží od externích prodejců. Jděte na stránku produktu, umístěte kurzor na jméno prodejce a ve spodní části vyskakovacího okna klikněte na Vrácení zboží. V takovém případě vidaXL působí jen jako prostředník.

Reklamace zboží

Při reklamaci zboží kontaktuje zákaznický servis VidaXL.

Kontakt VidaXL

VidaXL lze kontaktovat skrze e-mail, chat, telefonní hovor (zpětné zavolání) či kontaktní formulář. V centru nápovědi naleznete i často kladené otázky a další informace. Skrze Můj účet lze také sledovat zásilky, objednávky a další informace.

Zkušenosti nakupujících

Jako vždycky se podíváme na to, jak nákup v obchodě vnímají lidé, kteří přes něj nakoupili.

Mezi zmiňovanými klady jsme našli:

Výhody
 • Rychlost dodání
 • Rychlé řešení reklamace
 • Rychlou odezvu zákaznické linky
 • Nízké ceny
 • Bezproblémové vrácení zboží

Také jsme ale našli mnoho negativ, mezi kterými lidé nejčastěji zmiňovali:

Nevýhody
 • Špatně zaslaný typ zboží
 • Nízkou kvalitu zboží
 • Zabalení produktu
 • Nutnost komunikovat se zákaznickým servisem v AJ

Co říkají o vidaXL zákazníci na internetu?

vidaxl zkušenosti
Zdroj: Zbozi.cz
vidaxl diskuze
Zdroj: Heureka.cz
vidalxl hodnocení
Zdroj: Firmy.cz

Vzhledem k tomu, že jsme objevili poměrně dost negativních hodnocení, je dobré si nákup na ✅  vidaXL promyslet. Sice se nemusíte bát, že vám nic nepřijde. Ale může jít o časově náročný proces, který by mohl pozdržet váš harmonogram.

 

Máte s nákupem na vidaXL nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 2.6 / 5. Počet hlasů: 18

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

29 komentářů u „VidaXL: Opravdu stojí za to? Zkušenosti a recenze“

 1. Chtějí platbu předem, zásilka dorazila celá rozbitá, na maily s žádostí o reklamaci nereagovali, telefon nikdo nezvedal. Poté, co jsem jim poslala poslední mail, že jsem záležitost předala ČOI se ozvali a začali jednat, slíbili vyřízení reklamace. Dokud nebudu mít na účtě zpět peníze, neuvěřím. Je to banda podvodníků a zlodějů, rozhodně nedoporučuji!!!!!!

  Odpovědět
 2. Zboží přišlo rychle, cca do týdne. Chyběl spodní díl nábytku a montážní klíč. Na reklamaci reagovali emaily a slíbili zaslání chybějícího dílu a montážního klíče do 8 dnů. Uběhlo 14 dnů a nic nepřišlo. Na urgenci reagovali sdělením, že se ozvou do 48 hodin. Zboží bychom nejraději vrátili, protože bez chybějícího dílu je nábytek nepoužitelný, ale mám obavy, že by nevrátili peníze.

  Odpovědět
 3. Zaplacené zboží nedorazilo vůbec, peníze nikdy nevrátili, už více jak měsíc zkouším psát, telefonní číslo vůbec neexistuje jsou to ZLODĚJI. Kdo máte trochu rozumu rozhodně tady neobjednavejte.

  Odpovědět
 4. Objednal jsem si zboží, které nedorazilo ani po 10 dnech. Telefon nemají, na e-mail odpovídá automat. Peníze sice vrátili, ale už bych si tam nic neobjednal. Nedoporučuji. Nespolehliví a nekontaktní. Docela se divím, že jsem o peníze nepřišel.

  Odpovědět
 5. objednal jsem zboží které nedorazilo ani po třech týdnech a není možné se s nimi domluvit stále doporučují spojení přes internet ale domluva s nimi neni tuto firmu nedoporučuji peníze už asi neuvidím.

  Odpovědět
 6. Vůbec nekomunikují a stránky jsou tak nepřehledné, že vrátit zboží je naprostý risk. Takže si ho budu muset nechat i když mi nevyhovuje. Jsem ráda, že to je „pouze“ skládací stolek a ne zboží za větší obnos Takže skutečně si přes tento e-shop nic neobjednávat!!!!

  Odpovědět
 7. Došla půlka objednávky a teď jen mlží a posílají nesmyslné reakce , na mou reklamaci , vymlouvají se na dopravce ,teď už dokonce nereagují .Okradli mne o 2000 kč.

  Odpovědět
 8. Před několika lety jsme objednali zboží (altán s houpačkou) k naší velké spokojenosti… bohužel při předlonské objednávce stejné věci přišlo to stejné zbozi v nesrovnatelně horší kvalitě… zdá se , že služby firmy se rapidně zhoršují … věci jsou tam sice lákavé, ale radši od nich už nikdy nic neobjednám … JK

  Odpovědět
 9. Dětem jsem objednal vida XL Zahradní králikárna/domek pro drobná zvířata 3 dvířka dřevěná pro dvě morčata v popisku uvádějí z vysoce kvalitního dřeva a síť z kvalitní oceli to co přišlo to je hrůza a v tu chvíli mít od nich někoho po ruce nevím co bych mu provedl nedal bych za to ani 200 Kč zboží okamžitě vracím nazpět a již nikdy z tohoto webu nic neobjednám zboží neodpovídá tomu co objednáváte

  Odpovědět
 10. Před třemi týdny jsem si zakoupil příborník a závěsnou skříňku. Zboží přišlo cca do týdne. Ovšem chybělo spousty dílů. U příborníku šuplíky, dveře, a další. U závěsné skříňky nic nechybělo, ale byla zase ušpiněná od nějakého oleje, přišlo mi jako by ji už někdo používal. Na jednom místě byla prasklá a o omlácené rohy… raději bez komentáře. Po složení obou skříněk jsem se nestačil divit a nejraději bych je vrátil zpět. Nic nesedí jak má. Myslím že tady už nic neobjednam.

  Odpovědět
 11. Zboží dorazilo po 3 týdnech po předchozí urgenci a oznámí, že pokud zboží nedorazí, předáme vše policii a COI. Zboží dorazilo do týdne,ale bohužel nekompletní. Jedná se o bránu s brankou a nedorazilo půl brány. Hrůza už nikdy neobjednám na vidaXL !

  Odpovědět
 12. Vůbec nekomunikují a stránky jsou tak nepřehledné, že platba pro člověka ,který není zralý práce na internetu a nemá možnost platit dle jejich požadavku , byť slibují dodání na dobírku naprostý risk. Komunikace pouze přes nějaký automat Takže skutečně si přes tento e-shop nic neobjednávat!!!!

  Odpovědět
 13. Taky jsem naletěla. Pošlou email , že zásilku odeslali s odkazem na sledování zásilky a tam se dočtete, že zásilka dosud nebyla podáná. A chtějte vysvětlení po automatu, mé nervy. Už nikdy víc NEDOPORUČUJI

  Odpovědět
 14. Přidávám se k nespokojeným zákazníkům, bohužel jsem recenze nečetla před nákupem…Objednali jsme konferenční stolek z masivního dřeva. Stolek dorazil neošetřený lakem,olejem ani ničím jiným a navíc v něm lezli brouci. Určitě po této zkušenosti už nikdy nic z tohoto obchodu neobjednám.

  Odpovědět
 15. Nikdy tam nic neobjednávejte, nedodrželi datum doručení Nakoupili jsme tedy jinde, protože jsme potřebovali danou věc rychle.
  Objednávka stornována, do dnes nemáme peníze a už je ani neuvidíme, je to rok.
  Na urgence se nikdo ani neobtěžuje odpovědět.

  Odpovědět
 16. Dne 6.9.2022 mi byl doručen balík č:DR5410187805U .
  Balík byl poškozen a též je poškozeno i objednané zboží ( uštíplý roh skla ),ale po týdnu kdy mi na chatu odpovídal pouze robot se z vidaxl ozvali navrhli vrácení peněz na účet což během následujících 3 dnů dodrželi. Toto beru jako férové jednání a z tohoto důvodu dávám hvězdičky za korektní vyřízení reklamace.

  Odpovědět
 17. Absolutně vše špatné. Domluva na reklamaci s robotem po dlouhých urgencích domluveno vrácení zboží pro které si nikdo nepřijel.

  Odpovědět
 18. Zboží sice dorazilo včas a vše, ale byla jsem nespokojena s kvalitou. Tak jsem dle pokynů vyplnila formulář a zaslala na uvedenou e-mailovou adresu. Na můj e-mail mi nikdo neodpověděl, tak jsem se znovu připomněla po necelých dvou měsících a i s kopií původního e-mailu a na tento mail mi bylo odpovězeno, že mi nemůžou vyhovět, protože jsem přesáhla termín možnosti pro vrácení zboží. I přes mé opakované výzvy jsem se dočkala stále stejné odpovědi – MÁŠ SMŮLU. Proto si dobře rozmyslete jestli opravdu tady nakoupíte!!!

  Odpovědět
 19. Druhou a poslední objednávkou od této firmy byl přístřešek na dřevo s úložným zavíratelným prostorem. Děs a předražená hrůza. Nekvalitní materiál, dveře nejdou zavírat… Platba předem, potom se neozývají, telefony neberou, slib, že zavolají do 24 hodin nedodrží. Nejhorší firma, se kterou jsem se setkala, nikdy víc…

  Odpovědět
 20. Naprosto nedoporučuji. koupil jsem skleník 12.5m
  katastrofa část dílů chybí některé špatně uříznuté . material hliník s pýše bych řekl staniol. velmi špatný návod . prostě katastrofa. lituji ,že jsem se nechal napálit. 21500kč je moc za to co jsem dostal.Z toho materialu a jeho zpracování bych se styděl někomu nabízet.

  Odpovědět
 21. Koupila jsem kurník, po 2 dnech odpadly lišty ze střechy a po 14 dnech je střecha prohnutá. V životě už bych si tam nic nekoupila. Nafoceno jako velký kurník a přijde vám domeček pro panenky. kvalita na úrovni chatrče v Bangladéši. Vyhozené peníze.

  Odpovědět
 22. I já mám špatnou zkušenost. Objednané zboží mělo dorazit před týdnem a dnes přišla jen jeho jedna část. Dopravce se zmínil že od této firmy zatím nedovezl nic kompletního. Vše je po částech v rozpětí dnů až týdnů.
  Platba předem a tohle je výsledek. Pokud vše nedorazí do tří dnů podávám podnět přes mého právníka na ČOI.

  Odpovědět

Napsat komentář