Colafit: Recenze

Každý organismus stárne. Proto je důležité se o sebe začít alespoň trochu starat. Nejen, že si musíme dávat dobrý pozor na skrytá onemocnění, ale i na to, abychom se mohli bezbolestně hýbat. Z toho důvodu bychom měli preventivně užívat kvalitní kloubní výživu. Vyplatí se vybrat si tu, která nese jméno Colafit?

Tělo a zdraví máme jenom jedno. Proto bychom neměli podceňovat prevenci a sílu správné péče. Zvlášť, pokud máme v rodině onemocnění kloubů, jako je revmatoidní artritida, nebo artróza. Případně jsme hodně fyzicky aktivní. (V takovém případě dochází k nadměrnému zatěžování pohybového aparátu, což má negativní vliv na vzhled a funkci chrupavky.)

Problém je však v tom, že klouby nemají nervová zakončení, takže úbytek chrupavky pocítíme až ve chvíli, kdy trpíme jejím nedostatkem. Aby k tomu nedošlo, nebo se tento jev co nejvíce oddálil, je vhodné začít užívat dobrou kloubní výživu, která se postará o to, aby měl náš pohybový systém všeho dostatek.

Jelikož je na trhu velká konkurence, zaměříme se na to, co vše vám přinese užívání kloubní výživy Colafit.

Doplňky stravy Colafit

Colafit: Recenze 2

Colafit je značka, která se specializuje na výrobu volně prodejné kloubní výživy. Tu v závislosti na vašich preferencích, věku či obtížích řadí do několika podkategorií.

Na trhu je k dostání:

 • Colafit
 • Colafit s vitamínem C 
 • Colafit Extra Strong
 • Colafit Junior (pro děti)
 • Kosmetický přípravek Colafit Akut Pro

Většina lidí bude nejspíš velmi dobře znát klasický Colafit, který obsahuje kostičky čistého kolagenu. Z našeho úhlu pohledu je ale mnohem lepší užívat Colafit s vitamínem C. Především proto, že má podíl na jeho lepší vstřebatelnosti. 

Účinky Colafitu

Colafit na svých webových stránkách neuvádí žádné konkrétní účinky svých přípravků. (Mimo to, že jsou určené na klouby.) Místo toho nacházíme popis účinků v závislosti na aktivních látkách.

Mezi jmenovanými je kolagen, vitamín C, vitamín D a šípková růže. (POZOR! Složení se liší podle toho, co si kupujete za řadu!)

Obecně lze ale říct, že přípravky Colafit mají udržovat normální funkci kloubů. Vitamín C podporuje imunitní systém a také zlepšuje vstřebatelnost kolagenu. Vitamín D prospívá normálnímu stavu kostí. A šípková růže? Ta má pozitivní vliv na normální stav kloubů a platí za antioxidant.

Složení Colafitu podle řady

Colafit: Recenze 3

Jak už bylo řečeno, každý Colafit neobsahuje to samé. Proto si uděláme menší průřez. Klasický Colafit je tvořen kolagenem I. typu. Colafit s vitamínem C je stejný, jako ten klasický (obsahuje kolagen typu I), ale je ještě doplněn tabletami vitamínu C s jahodovou příchutí. V Colafitu Extra Strong je kolagen I. typu a vitamín D3. A nakonec, v Colafitu Junior je kolagen I. typu, extrakt z šípkové růže a steviol. 

I když složení Colafitu vypadá dobře, z našeho pohledu by měl být vitamín C součástí všech jeho variant. Také v něm trochu postrádáme další látky, které se obvykle přidávají do doplňků stravy na klouby. Zmínili bychom glukosamin a chondroitin

Zkušenosti zákazníků

Colafit: Recenze 4

O tom, zda Colafit skutečně funguje rozhodují klienti. Zároveň mají jako tradičně poslední slovo v tom, zda se vám nákup daného výrobku doopravdy vyplatí.

Lidé, kteří Colafit vyzkoušeli říkají, že:

 • Pomáhá zmírňovat bolest kloubů
 • Je vhodný k dlouhodobému užívání
 • Je vhodný pro děti
 • Se snadno polyká
 • Jsou spokojení
 • Má pozitivní vliv na stavy po operaci kolene
 • Je cenově dostupný
 • Se dá dobře sehnat
 • Neovlivňuje jiné léky, které člověk bere

V konečném důsledku se zdá, že jsou klienti s Colafitem spokojení, takže neexistuje důvod, proč byste se mu měli vyhýbat. U vážnějších potíží, nebo bolestí bychom ale nejspíš investovali do vícesložkového preparátu na klouby.

Jaké zkušenosti máte s Colafitem vy?

Zdroje informací

https://doplnky-stravy.heureka.cz/apotex-colafit-120-kosticek/ – Apotex Colafit (česky)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Vitamín_C – Vitamín C (česky)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Glukosamin – Glukosamin (česky)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Chondroitin_sulfát – Chondroitin sulfát (česky)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kolagen – Kolagen (česky)

Napsat komentář