E-shop Fruugo recenze: Opravdu vám dorazí zaplacené zboží?

Přemýšlíte o tom, že při nejbližší příležitosti vyzkoušíte nákup na novém e-shopu s módou, hračkami, potřebami pro domácnost a dalším zbožím? Pokud ano, možná byste si měli nejprve důkladně přečíst recenze, které vás mohou předem varovat, že něco není v pořádku. Což platí třeba o nákupu na e-shopu Fruugo. Víte, proč se mu máte vyhnout obloukem? Pokud ne, tak vám to vysvětlíme níže.

S e-shopy se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Na dva kliky pro nás není problém objednat zboží z druhého konce světa, takže máme pocit, že jsme neomezenými vládci internetu, kterým se nemůže nic stát. Pro mnohé je indikátorem spolehlivosti navíc už jen to, že je e-shop, ze kterého nakupují, v češtině.

Než se ale chytnete na lep krásného zboží za velmi nízké ceny, zvažte, že se budete řídit příslovím našich babiček, které říkaly, že máme důvěřovat, ale u toho také prověřovat.

Jedině tak lze dosáhnout toho, že vám po zaplacení zboží skutečně něco přijde. (A že to něco bude vypadat jako to, co bylo vystaveno online.)

Co je Fruugo?

E-shop Fruugo recenze: Opravdu vám dorazí zaplacené zboží?

Fruugo je e-shop s oblečením, vybavením do domácnosti a dalšími výrobky, který je pro české uživatele v jejich mateřské řeči. Když ale sjedeme až dolů, kde je spodní lišta stránky, vidíme, že Fruugo operuje i v mnoha jiných zemích. (Itálie, Egypt, Japonsko, JAR, Turecko…)

Když se rozhodneme podívat do Podrobnostech o společnosti, zjišťujeme jednu zásadní věc (o které se zmiňuje i portál KupníSíla), kterou je skutečnost, že se nejedná o klasický e-shop, jako spíš o internetové tržiště. Jaký je v tom rozdíl? Především ten, že Fruugo nabízí prostor jednotlivým prodejcům. Sám o sobě tedy nemá zboží na skladě, nehlídá jeho kvalitu a ani neřeší nějaké souhrnné bezpečnostní podmínky, které by zaručovaly, že vám prodejce za vaše peníze opravdu něco pošle. (A pokud ano, tak kdy a v jaké kvalitě.)

Co z toho plyne?

Jak už bylo řečeno, Fruugo nabízí pouze prostor k inzerci prodejcům. Samo o sobě je tedy spíše prázdnou skořápkou. A z toho samého důvodu vám nedoporučujeme na podobných tržištích vůbec nakupovat. (Nebo minimálně ne za předpokladu, že s nimi nemá někdo z vašeho okolí dobrou zkušenost. Co si totiž budeme povídat, na tomto principu už proběhla spousta úspěšných nákupů a směn.)

Zkušenosti zákazníků

E-shop Fruugo recenze: Opravdu vám dorazí zaplacené zboží?

V tomto případě pravděpodobně nemá smysl hledět na to, jaké jsou platební metody, nebo způsoby dopravy, protože nejdůležitější je to, jestli vám po uhrazení objednávky vůbec něco přijde. (A pokud ano, tak jestli to odpovídá tomu, co jste si chtěli původně koupit.) Proto se podíváme na to, co o nákupech na Fruugo říkají lidé, kteří se tuhle proceduru rozhodli osobně risknout.

Nejčastěji zmiňují, že:

  • Jim přišlo něco úplně jiného (s dodatkem, že fotka výrobku byla jen ilustrační)
  • Museli řešit clo
  • Jim dorazilo úplně jiné zboží (místo hraček kus oblečení)
  • Dodání trvá příliš dlouho
  • Neodpovídá velikost oblečení
  • Jim nebyla uznána reklamace
  • Jim došla jen polovina zásilky
  • Jim nic nepřišlo
  • Expedice zboží do dvou dní znamená expedice z Číny (takže nečekejte rychlé dodání)

Drtivá většina lidí nákupu v nákupní galerii Fruugo dříve či později litovala. Tito lidé zároveň nedoporučují ostatním zkoušet, jestli to v jejich případě nedopadne lépe. V některých případech se dokonce skloňovala i slova o trestním oznámení. (Jestli bylo podáno, nebo jak to s ním dopadlo, bohužel netušíme.)

Budeme ale určitě rádi, když se z těchto zkušeností ostatních lidí poučíte, a pro své nákupy si raději vyberete nějakou důvěryhodnější platformu.

Máte s nákupní galerií Fruugo nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám své příběhy napíšete do komentářů pod článkem.

Zdroje informací

https://www.kupnisila.cz/beliamo-a-fruugo-recenze-podvod-diskuse/ – Beliamo a Fruugo: recenze na pochybná internetová tržiště (česky)

Napsat komentář