Boohoo [recenze]: Jaké jsou zkušenosti? Je nákup rizikový?

Díky internetu se nám dost zásadně rozšířily nákupní obzory. Už dávno nemusíme nosit to, co všichni ostatní, ale můžeme mít skutečně originální kousky, které nemá na ulici ani v MHD nikdo. Opravdu je ale všechno zlato, co se třpytí? Abychom si udělali jasno, dnes se podíváme na to, jaké jsou zkušenosti s Boohoo.

Na internetu se dá najít spousta obchodů, které vypadají na první pohled seriózně, ale bohužel takové ani trochu nejsou. Své o tom vědí například lidé, kteří nakoupili na e-shopu Booho.cz, který se snažil svým názvem parazitovat na mnohem známějším zahraničním e-shopu Boohoo, o kterém bude dneska řeč. (Ano, na písmenkách opravdu záleží. Šmejdi často používají trik, že jméno e-shopu odvodí od jména něčeho, co je známější, takže když k nim přijdete, automaticky vkládáte do prodejce větší důvěru. Což přímo nahrává nejrůznějším podvodům a případnému poškození jména seriózní společnosti.)

Přečtěte si: Recenze na Bezvasport

Když si ověříte, že je vaše URL adresa správná, je bezpečné na Boohoo nakupovat?

E-shop Boohoo

Boohoo [recenze]: Jaké jsou zkušenosti? Je nákup rizikový?

Jak už bylo řečeno v úvodu, reputace Boohoo dost utrpěla poté, co se lidé nechali napálit na problematickém webu Booho, jehož název je dost podobný. Ještě jednou tedy uvádíme, že jde o dvě různé věci a Boohoo je v této kauze naprosto nevinně.

Boohoo je obchod, který má kořeny v britském Manchesteru. Jeho hlavní misí je prodej originální a značkové módy. (Některé kousky je možné koupit třeba na AboutYou, ale výběr nemusí být tak velký, jako přímo na oficiálních stránkách.) Je ale třeba dodat, že Boohoo nemá českou mutaci webu, takže po vyhledání příslušného hesla se dostanete na stránku Boohoo.com.

Tip: Je dobré nakupovat na Fruugo?

Jak nakupovat?

Jednou z možných překážek nákupu na Boohoo může být skutečnost, že e-shop je v angličtině. Ne všichni lidé jsou jazykově dostatečně vybavení, takže si s tím nemusí vědět rady. Pokud je to váš případ, můžete si vzít na pomoc někoho, kdo tomuto jazyku rozumí. Existuje i překladač stránek od Google, který vám přeloží obsah zobrazované stránky. 

V případě nutnosti ale také můžete využít nákup oblečení od Boohoo v několika málo českých e-shopech. (Případně můžete vyzkoušet nákup v second handu/outletu Remix Shop, který má některé kousky od Boohoo taktéž ve své nabídce. S tímto obchodem máme opakovaně dobrou zkušenost, takže se ho nemusíte bát vyzkoušet.)

Boohoo doručuje nákupy i do Česka, takže v košíku by neměl být problém s doručením na vaši adresu. Počítejte ale s tím, že některé v Česku oblíbené platební metody nemají na Boohoo podporu, preferuje se především platba kartou on-line.

Přečtěte si: Co očekávat od objednávky na Funidelia?

Boohoo – zkušenosti a diskuze

Boohoo [recenze]: Jaké jsou zkušenosti? Je nákup rizikový?

Hned jako první věc, kterou si musíme ujasnit, je to, že spousta článků, které jsme primárně našli (včetně těch, ve kterých se hovoří o ČOI), souvisely s již několikrát zmíněným problematickým webem Booho. Museli jsme si tedy u všech následně vybraných zdrojů zkontrolovat, že jsme našli recenzi správného webu. (Což bychom doporučili i vám v případech, kdy se snažíte hledat recenze a diskuze k něčemu, co má dva hodně podobné názvy.)

Abychom však Boohoo pouze nechválili, spousta žen uvádí, že zboží je sice na e-shopu hezky vyfocené, ale kvalita produktu, který jim přišel domů, byla děsná. Také uvádějí, že zakoupené zboží jim vydrželo v mnoha případech jen chvíli, protože materiál ani zpracování nebyly kvalitní.

Některým nakupujícím také vadilo, že:

  • Barva zboží neodpovídala fotkám
  • Se jim špatně vracelo zboží
  • Byly potíže s výměnou
  • Se dlouho čeká na vrácení peněz

Rychlost dodání naopak problematická nebývá, objednávka bývá doručena domů poměrně rychle.

Na co si dát ještě pozor?

Nezapomínejte na to, že při nákupu v e-shopu Boohoo musíte dávat pozor na velikosti. Britské číslování bývá jiné než německé atd. Pokud je to tedy alespoň trochu možné, snažte se využívat tabulku velikostí a při výběru přihlížet ke svým tělesným rozměrům. Někdy se může dokonce stát, že i když máte normálně velikost 36, během nákupu v jiné zemi zjistíte, že máte třeba 38 nebo 40.

V tomto ohledu se nevyplatí lpět na tom, jakou si přejete mít velikost, a raději si objednejte to, co vám bude sedět, i když je to větší. Ušetříte si pak totiž spoustu potíží s komplikovaným vracením zboží a peněz.

Máte nějakou zkušenost s nákupy na Boohoo? Případně – nechali jste se napálit na e-shopu Booho, který na jméně Boohoo pouze parazituje?

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

1 komentář u „Boohoo [recenze]: Jaké jsou zkušenosti? Je nákup rizikový?“

  1. NENAKUPOVAT,ČEKÁM UŽ PŘES MĚSÍC JEN SAMÉ VÝMLUVY JSOU TO DALŠÍ ZLODĚJI CO OKRÁDAJÍ SLUŠNÝ LIDI, NENAKUPOVAT NEUVIDÍTE ZBOŽÍ ANI PENÍZE,

    Odpovědět

Napsat komentář