Prolesan Pure – recenze

Někteří lidé nechtějí pro změnu své váhy nic udělat a spoléhají se na zázračné přípravky, které jim slibují zhubnutí o několik konfekčních čísel. A prakticky zadarmo. Něco podobného zákazníkům slibuje i Prolesan Pure. Může ale něco podobného fungovat?

Cesta za štíhlou postavou bývá pro mnoho lidí opravdu strastiplná. Zvlášť pro ty, kteří nejsou zvyklí na střídmé stravování a na pravidelný pohyb. Někteří by do toho i rádi šli, ale brzdí je jejich návyky, nebo nedostatek času a silné vůle, ze kterých si pravidelně dělají svou neprůstřelnou výmluvu. (Pokud svůj aktuální stav okamžitě nepřiřknou své špatné genetické výbavě.) 

Právě tito jedinci často slyší na hubnutí bez jakékoliv námahy. Proto se běžně stávají klienty značek, které jim nabízejí zázračné tabletky a koktejly, které odvedou veškerou náročnou práci za ně. 

Technicky vzato, ne každý přípravek, který toto slibuje, je podvod. Na trhu opravdu existují spalovače tuku, které jsou určené pro sportovce a které jim mají pomoci s dosažením stanovených výsledků. Je to ale případ Prolesan Pure?

Bezpečný nákup: Prolesan Pure nebo jakýkoliv jiný doplněk stravy na hubnutí doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku výborné ceny a především jistotu, že se jedná o 100% originální výrobek.

Na to se zkusíme zaměřit v následujících několika odstavcích.

Co je Prolesan Pure?

Prolesan Pure je doplněk stravy, který slibuje bezpečný úbytek hmotnosti lidem každé váhové kategorie. Funguje tak, že aktivuje produkci enzymu adenylátcykláza, který má vliv na buněčný růst. Prolesan Pure avizuje, že se podílí na růstu svalové hmoty, která je pak mnohem aktivnější během redukce tělesného tuku.

Toto tvrzení nelze považovat za přehnané. Kdo se trochu zajímá o fungování těla, ten ví, že aktivní svalová hmota potřebuje hodně energie, kterou si dokáže (například během keto diety) stáhnout z tukových zásob. Čímž opravdu dochází k hubnutí. Na druhou stranu, tohle může fungovat jen za předpokladu, že nějakou svalovou hmotu máte. A tím lze dosáhnout především pohybem (pro začátek stačí pravidelné delší procházky) a cvičením. Rozhodně to nefunguje tak, že budete sedět na gauči a budete pasivně čekat, až vám narostou svaly z potravinového doplňku.

Dále Prolesan Pure slibuje, že vás detoxikuje, pomůže vám s celulitidou, zbaví vás přebytečné vody a sníží vaše chutě na sladké.

Složení Prolesan Pure

Jelikož to zní na první dobrou celkem lákavě, je potřeba si posvítit na jeho složení. 

Najdeme v něm:

 • Garcinii kambodžskou – v Asii se jí jako běžné ovoce, podporuje trávení a udržuje normální funkci metabolismu
 • Extrakt ze zelené kávy
 • Kyselinu chlorogenovou – ester kyseliny kávové
 • Malinový extrakt (patrně malinové ketony?)
 • Výtažek z indické kopřivy

Ačkoliv kompletní složení Prolesanu Pure nevypadá nejhůře, z našeho úhlu pohledu jsou jeho účinky poněkud diskutabilní. Některé látky (například Garcinie kambodžská) vám pomůže primárně s tím, abyste měli zdravé trávení. Výrobce dále nespecifikuje, co má přesně na mysli tím malinovým extraktem. V souvislosti s hubnutím se často hovoří o malinových ketonech, ale o těch není na webu ani slovo. Zároveň nebylo prokázáno, že by malinové ketony nějak působily na lidi. (V rámci studií se v extrémních dávkách podávaly zvířatům.)

Prolesan Pure – recenze

Co se týče kopřivy, ta se často používá pro čištění organismu (především v lidových medicínách napříč kontinenty), takže jí nelze odepřít její možný vliv na očistu těla. Zelená káva a kyselina chlorogenová jsou pak účinné hlavně proto, že jde o kofein, který z krátkodobého hlediska může způsobit přechodnou, avšak spíše jen mírnou ztrátu hmotnosti.

Mínusem je, že se Prolesan Pure nedá (kromě stránek výrobce) koupit v žádné lékárně. (Minimálně ne v žádné, která by prodávala online.) Což může vyvolávat pochybnosti o důvěryhodnosti výrobku.

Prolesan Pure – web

Co se týče webu Prolesan Pure, na první pohled musíme říct, že nepůsobí příliš důvěryhodně. Na první dobrou nás přivítá název výroku a dlouhé vodorovné menu, ve kterém se nacházejí pouze značky jazykových mutací. Kromě české vlajky vidíme například i slovenskou, řeckou, polskou, americkou, finskou nebo chorvatskou.

Jak to tak bývá, na stránce je spousta textu, který se snaží nám vysvětlit, proč je pro nás užívání přípravku Prolesan Pure prospěšné. To s sebou nese i kvanta nedůvěryhodně vypadajících recenzí údajných zákazníků, kterým Prolesan Pure pomohl. 

Jako obrovské mínus hodnotíme to, že nikde na stránce nejsou vůbec žádné informace o tom, kdo je provozovatelem webu. To jde ruku v ruce s naprostou absencí jakýchkoliv kontaktních údajů. Jediné, kam jsme se dostali byl amatérsky vypadající kontaktní formulář, u kterého je uvedené jedno telefonní číslo bez jakéhokoliv popisu osoby, nebo její funkce. Po zadání telefonního čísla do vyhledávače jsme zjistili, že ho uživatelé v registrech hodnotili jako vysoce obtěžující.

Naprosto nedůvěryhodně působí i objednávací formulář, ve kterém se nás Prolesan Pure snaží (opět) přesvědčit o koupi. Také nám nabízí účast ve Slevovém Klubu a speciální slevy. Místo 2430,- zaplatíte jen 1099,-, ale jen, když si pospíšíte.)Přitom na jednom z bannerů na webu se Prolesan Pure nabízí za 890,-.

Prolesan Pure – recenze

Prolesan Pure – recenze

Také nás zaujalo, že se Prolesan Pure poměrně často zaštíťuje osobou pana profesora Marka A. Štěpána, který má na webu dokonce svou fotku. Protože umíme vyhledávat podle obrázků, zjistili jsme, že se jedná o fotografii z azbukou psaného zdroje. Vůbec nás nepřekvapuje, že tu stejnou fotografii nalézáme například na azbukou psaných stránkách přípravku Reduslim. Zároveň jediným profesorem, který nám po zadání vyjel byl profesor Marek Štěpán z Univerzity Karlovy. (A který nemá o existenci Prolesan Pure nejspíš žádné tušení.)

Celkové hodnocení

Z naší recenze jasně vyplývá, že se do Prolesan Pure nevyplatí investovat vaše peníze. Nejen kvůli tomu, že webová stránka vypadá nedůvěryhodně, ale i kvůli mnoha dalším nesrovnalostem. Pokud by bylo všechno v naprostém pořádku, není nutné skrývat vlastníky webu/společnosti a používat smyšlené osobnosti a jména. Myslete také na to, že internet snese všechno. Zdravotní nezávadnost léků a potravinových doplňků máte potvrzenou jen v lékárnách a v obchodech, které se od nich zásobí.

Prolesan Pure – recenze

Bohužel, relevantní reference nemůžeme v tomto případě dodat, protože až na ty na webu prakticky žádné neexistují. Můžeme se ale podívat na hodnocení telefonního čísla, které jsme dohledali na webu.

Lidé o něm říkají, že:

 • Jde o Prolesan Pure
 • Je toto číslo několikrát obtěžovalo
 • Jim přípravek nefungoval
 • Měli být nuceni ke koupi dalších balení
 • Se jedná o šmejdy, od kterých není radno něco kupovat

Jaké jsou alternativy produktu Prolesan Pure?

Hledáte vhodného pomocníku na hubnutí? Napsal jsme pro vás recenze o proteinových dietách KetoMix a KetoDiet, doplňku stravy Obezin, nebo o účincích zeleného ječmene na hubnutí.

 

Jakou zkušenost s Prolesan Pure máte vy? 

 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 3.2 / 5. Počet hlasů: 15

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

12 komentářů u „Prolesan Pure – recenze“

 1. Po nakoupené prvního balení jsem byla dotlacena do další koupě. Na mě dotazy že nefunguje byla odpověď že ho špatně používám a že začíná fungovat až po delší době cca měsíc. Jediné plus že jsem se dobře vyprazdnovala.
  Tel mě neustále kontaktovali až mě to obtezevalo.

  Odpovědět
 2. No a ešte vyvoláva divné cislo nejaký dietológ doktor kocian a nútia kúpiť si ďalšie balenie lebo že inak neschudnete..vraj to chudnutie ma 3 etapy ..prvá je očista a druhá vraj ‚intenzivne‘ chudnutie..strašne sú otravný stále mi posielajú e maily..dávajte si pozor odporúčam nekupovať.

  Odpovědět
 3. Dnes mne kontaktoval pán, který mi vyloženě Prolesan Pure nutil. Ve chvíli kdy jsem řekla, že si to potřebuji ještě rozmyslet,začal být docela ostrý, chtěl znát důvod proč a nad čím chci ještě přemýšlet a i nadále mne nutil ke koupi. Toto jednání se mi zdá při nejmenším podezřelé…

  Odpovědět
 4. Dobrýden , prolesan pure jsem užíval bez pěti dnů dva měsíce , zhubnul jsem o neuvěřitelné dva kilogramy. Ještě navíc mě pořád obtěžují zdali si nechci koupit za slevu další produkt. Měli by spíš vrátit peníze . Je to nepříjemné obtěžování.

  Odpovědět
 5. Dobry vecer dnes jsem mela Telefon so pani jenom Dorothy po precteni recenzi odstupuji od prislibu Dekuji za pochopeni so pozdravem Sperlingova Magdalena

  Odpovědět
 6. Objednal jsem 1ks baleni za sníženou cenu cca1.900. Dopravcem PPL mě byla účtována cena záklaní/bez slevy/. Odstoupil jsem od smlouvy, řidiči jsem tel. oznámil, že zboží nepřevezmu/ nemusí zajíždět do bydliště/. Od tohoto okamžiku řada telefonátů a i-mailů.Poslední od pracovnice s omluvou a snížením na 1.070,- Kč. Přitom na webu je za 980,-Kč. Čemu mám tedy věřit, snad jen tomu,že příjdou další nabídky.

  Odpovědět
 7. Dnes mě kontaktovala paní která mluvila slovenský. Nabízela mi prolesan Pure za nějakých 1900kc.odpovedela jsem, že mám nabídku od p. Hamplove s dárkem a nějaké bonusy za 1190kc.pani mi zdelila, že cena je za poštovné. Neměla jsem na ni čas byla jsem v práci když jsem přišla domů, tak jsem volala na její číslo a pochopitelně to nikdo nezvedala. Napsala jsem tedy SMS, že si nepřeji žádné jejich zboží a že této firmě neduveruji. Tak jsem zvědavá co mě čeká. Podle mě to je podvod. Od dotyčné Martiny Hamplove mám email každý den s omluvou a nabídkou za nižší cenu. Přitom na internetu je i nabídka za nějakých 990kc.Davejte si všichni pozor. Podle mě je to jeden velký podvod

  Odpovědět

Napsat komentář