Urbantrend: Opravdu ušetříte, nebo se napálíte? – Recenze

Už jsme o tom hovořili minimálně tisíckrát. Tím, jak je svět propojen, mnozí si zvykli na nákup v zahraničních a internetových e-shopech. Problém je ale v tom, že ne všechny jsou spolehlivé. Mnohdy zaplacené zboží skutečně dostanete, ale vypadá úplně jinak než jak jste původně očekávali. Vyplatí se nakupovat na UrbanTrend?

Ne každý je spokojený s nabídkou kamenných obchodů v nejbližším obchodním centru. Mnohdy navíc lidé touží po něčem opravdu speciálním. Třeba po kouzelnickém plášti některé z bradavických kolejí, nebo po nějaké vychytávce, která hýbe zahraničními sociálními sítěmi, ale k nám se zatím nestačila dostat.

Pak přichází na scénu prohlížení zahraničních internetových obchodů. Hodně lidí jim nevěří, takže nakonec zboží objednají z obchodu, který je celý v češtině a nabízí zboží v našich korunách. 

Jedním z takových obchodů je UrbanTrend. Jde ale o spolehlivého a seriózního prodejce, nebo je to chyták?

Co je UrbanTrend?

Urbantrend: Opravdu ušetříte, nebo se napálíte? – Recenze

UrbanTrend je portál, který se specializuje na prodej zboží pro speciální příležitosti (návrat do školy, Halloween…), na zboží pro ženy, pro muže a pro děti, sportovního vybavení, zboží pro domácnost, elektroniky a zboží pro zdraví a krásu. Výběr je doopravdy velmi bohatý. 

Možná se budete ptát, proč o UrbanTrend rovnou neřekneme, že jde o e-shop. Inu, je to tak především proto, že jde o nákupní galerii. Což není úplně to samé.

Samotný UrbanTrend udává, že mezi jeho největší přednosti patří:

 • Předvýběr zboží (UT údajně nabízí jen kladně a TOP hodnocené zboží s možností doručení až k vám)
 • Doprava zdarma
 • Zákaznická podpora
 • Česká platební brána
 • Jednoduchá výměna
 • Jednoduché vrácení zboží

Co se týče adresy, tu pro ČR nacházíme v oddílu Obchodní podmínky. (Pokud ji nemůžete najít někde jinde, s největší pravděpodobností ji vždycky najdete právě v této záložce.) 

Je ale zajímavé, že nemůžeme nikde najít UrbanTrend telefon. A to i přesto, že v přímo v záhlaví webu najdeme piktogram telefonu s informacemi o provozní době zákaznické linky. UrbanTrend kontakt pro CZ je možný pouze e-mailem, který najdete až po kliknutí na Zákaznickou podporu v záhlaví. Na stránce je e-mail uvedený až pod nejčastějšími dotazy.

Urbantrend: Opravdu ušetříte, nebo se napálíte? – Recenze

UrbanTrend – doba doručení

Jelikož zboží z nákupní galerie UrbanTrend pochází z celého světa, je potřeba počítat s delší dobou dodání. Pokud je zboží z Evropy, měli byste ho mít cca do 14 dní. U balíčků z Asie je obvyklá doba dodání okolo 30 dní. 

Zkušenosti zákazníků

Stejně jako vždycky se podíváme na to, co na nákupy říkají lidé, kteří se o své zkušenosti podělili v recenzích a různých hodnoceních. Jedním z prvních negativ, které na nás vyskakuje je stížnost na UrbanTrend na webu dTest. A kdyby byla jenom jedna.

Na webu dTest se dočteme, že bylo na tento portál podáno 148 stížností . Z toho v letošním roce jich bylo (zatím) 53. Stále v řešení jsou v této chvíli 3. Mezi nejčastější problémy patří nedodané zboží, neúspěšné vymáhání peněz poté, co nebylo dodáno zboží, klamání spotřebitele, neakceptované odstoupení od smlouvy v zákonné lhůtě atd. (Více si přečtete ve zdrojích tohoto článku.)

Urbantrend: Opravdu ušetříte, nebo se napálíte? – Recenze

Dále lidé říkají, že:

 • Jim zboží přišlo, ale je potřeba očekávat kvalitu z asijských obchodů
 • UrbanTrend nekomunikuje
 • Zásilka nepřišla ani po dvou měsících
 • Po nich chtěl UrbanTrend vrátit nedoručené zboží, jinak nelze vrátit peníze
 • Při řešení negativní zkušenosti na FB UrbanTrend byli zablokováni
 • Nedoporučují na UrbanTrend nakupovat

Některým lidem zboží skutečně přišlo. Mnohdy byli i spokojeni s jeho vzhledem a zpracováním. Vzhledem k četnosti negativního hodnocení bychom vám ale nedoporučovali zkoušet svoje štěstí.

Také je potřeba dodat, že mnoho lidí zaměňuje UrbanTrend a UrbanStore. Proto uvádíme na správnou míru, že se jedná o dva odlišné obchody. 

Máte nějakou osobní zkušenost s nákupem na UrbanTrend? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

Zdroje informací

https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-5635/urbantrend-s-r-o – Vaše stížnosti: UrbanTrend (česky)

1 komentář u „Urbantrend: Opravdu ušetříte, nebo se napálíte? – Recenze“

 1. Drž se dál od tohoto obchodu! Objednal jsem a zaplatil. Potvrdili objednávku a … přestali odpovídat na e-maily.

  Odpovědět

Napsat komentář