Vellena: Nápoj pro ženskou hormonální rovnováhu – vyplatí se ho zkusit?

Že to my ženy nemáme v životě kvůli hormonům ani trochu jednoduché, to si většinou velmi dobře uvědomujeme. Jak to ale udělat, abychom se cítily být v trochu větší pohodě? Může se hormonální rovnováha vzpamatovat při pravidelném pití nápoje Vellena?

Není to jen první menstruace, těhotenství a kojení. Ale také třeba PMS, menopauza a přechod. To vše jsou situace, během kterých na vlastní kůži pociťujeme kolísání hormonů, které má dopad jak na naši náladu, tak na chuť k jídlu, spánek, vzhled či sex.

Mnoho z těchto problémů se ale nijak neléčí, takže se čeká na to, že si nějak poradíme samy. Ne náhodou se proto v posledních letech vyrojilo mnoho různých doplňků stravy, které mají podpořit komfort během perimenopauzy a menopauzy, nebo podpořit ženské pohodlí během PMS a menstruace.

Každý výrobek je ale v něčem trochu jiný. Úplně jinou strategii například zvolila značka Vellena, která nabízí nápoj na podporu ženské hormonální rovnováhy. Není ale úplně levný, takže je naprosto pochopitelné, že se většina žen zajímá o to, zda se jim za tu cenu vyplatí, nebo jde jen o dobře zvládnutý marketing.

Tak se na to pojďme společně podívat.

Co je Vellena?

vellena logo

Vellena je volně prodejný a na Slovensku vyrobený doplněk stravy pro ženy, které chtějí podpořit svou hormonální rovnováhu. Za celou značkou pak stojí tým lidí, kteří se zajímají o zdravý životní styl. Podle uvedených informací se zajímají především o původ problému. Zároveň jim šlo o to, aby se na užívání doplňku stravy ženy těšily, byl praktický a co nejvíce uživatelsky přívětivý.

Pro koho je vhodná?

Vellena je dle svých slov vhodná pro všechny ženy, které mají trable s projevy hormonální nerovnováhy. Po doplňku stravy mohou tedy sáhnout jak ženy s nepravidelnou menstruací a nepříjemným PMS, tak dámy, které se blíží mílovými kroky směrem k menopauze. Doplněk stravy se pak může užívat od jakékoliv fáze menstruačního cyklu, takže není potřeba čekat na něco konkrétního.

Také se uvádí, že Vellena by měla být podle všeho vhodná i pro ženy, které užívají hormonální antikoncepci, protože by na její funkčnost neměla mít vliv. Tým však radí se o tomto tématu pro jistotu poradit s gynekologem.

Jaké má složení?

Už od úvodní stránky čteme, že doplněk stravy Vellena obsahuje především vitamíny a další látky přírodního původu. Co mezi ně ale přesně patří? A jsou třeba nějaké jiné, než které známe ze složení doplňků stravy Womeno nebo Feminus?

Když se na to mrkneme, zjistíme, že je v něm:

 • Vápník
 • Hořčík
 • Vitamín B6
 • Vitamín B1
 • Maca peruánská
 • Selen
 • Vitamín D

A mnoho dalších, včetně třeba zinku, vitamínu E, vitamínu B12 či L-Tryptofanu.

Na jednu stranu to nevypadá úplně zle, protože průřez vitamíny je opravdu pestrý. Trochu si ale říkáme, jestli to není málo. Ženských bylinek, a to jak na menstruaci, tak na menopauzu, existuje mnohem víc. A daly by se úplně klidně využít. (I kdyby mělo jít například jen o notoricky známý maliník.) To už se nám tedy jeví jako o něco lepší volba třeba i takový MenoWell.

Jaká je cena a jak se užívá?

V jednom balení se nachází 30 sáčků, které se dají rozmíchat do nápoje. Podle očekávání se nápoj pije jednou denně.

Co hodnotíme celkem kladně je skutečnost, že nápoj Vellena obsahuje příchuť, díky které by mělo být jeho pití relativně příjemné. Těšit se můžete na růžový grep, višeň a broskev. Zároveň je ale bez cukru, bez lepku a laktózy.

Jedno balení nápojů, které obsahuje 30 sáčků, pak stojí 899,-, což je poměrně hodně. Jako výhodu ale vnímáme to, že u doplňku stravy si můžete během nákupního procesu vybrat, jakou chcete příchuť. 

Také je možné objednat větší počet balení, díky čemuž trochu ušetříte. Například za dvě balení zaplatíte 1 499,- místo 1 739,-. Trojbalení pak seženete za 2 229,- místo 2 599,-. U některých typů balení je také možné dosáhnout na dopravu zdarma.

I tak se ale nejspíš shodneme na tom, že na to, že jde o vitamíny, jde o poměrně drahý produkt.

Vellena zkušenosti

Výhodou je, že o Vellena doplňku stravy již hovoří některé internetové diskuze. Jedna z nich je na eMimino a druhá na českém a slovenském vlákně Reddit.

Lze z nich vyčíst například to, že:

 • Jim tyto vitamíny pomohly
 • Po jejím vysazení některé ženy zjistily, že jim bylo během jejího užívání trochu lépe
 • Mají zkušenost s ne úplně přátelským jednáním
 • Ani po měsíci užívání nezaznamenaly žádné velké změny
 • Se jim výrobek zdá být předražený

vellena zkušenosti

vellena zkušenosti

vellena diskuze

vellena diskuze

vellena hodnocení

Jak se tedy zdá, ženy mají ohledně užívání doplňku stravy Vellena spíše rozporuplné zkušenosti. Mnoho z nich navíc dokola uvádí, že v jejich očích nemá výrobek, vzhledem ke svému složení, tržní hodnotu 899,-.

Samozřejmě je to ale na posouzení každého. Některé ženy tvrdí, že jim Vellena pomohla, ale nejspíš to bude opravdu velmi individuální.

Jakou zkušenost máte s doplňkem stravy Vellena vy?

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář