Carnium botanicals recenze: Zkušenost s e-shopem a přípravky

Přibližuje se k vám mílovými kroky menopauza a přemýšlíte o tom, že na ni zkusíte nějaký doplněk stravy? Pak možná ještě neznáte značku Carnium Botanicals, která má v nabídce Her Biotic a Menowell. Jaké mají s těmito doplňky stravy ženy zkušenosti? A existují k nim nějaké alternativy?

Perimenopauza a menopauza jsou fáze v životě ženy, které mohou přinést řadu obtíží, a to jak v pracovním, tak v osobním životě. Často se projevují nepředvídatelnými náladami, návaly horka, nočním pocením a problémy se spánkem. A to vůbec nezmiňujeme takovou vaginální suchost, která znepříjemňuje pohlavní styk, kolísání nálad nebo přibírání na váze.

Tyto symptomy mohou negativně ovlivnit pracovní výkon a schopnost soustředění. Například během pracovního jednání můžete najednou zažít nepředvídatelný nával horka a pocení, což vás může vyvést z rovnováhy a může to negativně působit na vaši sebejistotu. Horší kvalita spánku pak zase může narušovat soustředěnost a výkonnost v průběhu celého následujícího dne.

V osobním životě mohou perimenopauza s menopauzou také způsobit napětí a stres ve vztazích. Nálady, které máme, mohou být nestabilní a naše reakce na problémy intenzivnější, což může vést k různě vážným třenicím s partnerem, rodinou nebo přáteli. K horšímu může partnerství proměnit i takřka neexistující intimní život. A ne vždy se zdá, že se dá z těchto, ale i dalších problémů, které s sebou perimenopauza a menopauza často přináší, jednoduše vyvázat.

Lékaři totiž ženám často doporučují změnu životního stylu, jako je třeba pravidelná fyzická aktivita a vyvážená strava, jako způsob řešení obtíží, neboť léčba hormonální substituční terapií není vždy vhodná a může mít vedlejší účinky. Proto řada žen na své cestě zkouší i volně prodejné doplňky stravy, které mohou podpořit hormonální rovnováhu a nastolit větší pocit pohody.

Má ale cenu zkoušet doplňky stravy od značky Carnium Botanicals? A pokud ano, jaké lze očekávat výsledky?

O Carnium Botanicals

o carnium botanicals

Doplňky stravy značky Carnium Botanicals vyrábí rodinná firma Bio Pak, která se specializuje na kontrolovanou a technologicky pokročilou výrobu potravin a doplňků stravy. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o českou značku. Když se však podíváme do obchodních podmínek, ve kterých se obvykle dají najít podstatné informace o provozovateli webu/e-shopu, vidíme, že adresa je ve Slovinsku.

Nemusí to nutně znamenat, že je se značkou a výrobky Carnium Botanicals něco špatně. Jen se domníváme, že je důležité zmínit, že se nejedná o českou značku, jaká stojí například za doplňkem stravy Feminus.

Portfolio výrobků

Menowell
Zdroj: Pinterest

Carnium Botanicals má v portfoliu poměrně široké spektrum výrobků, které mají podpořit především ženské sebevědomí a pocit pohody.

Najdeme mezi nimi například:

  • Doplněk stravy s aktivním uhlím a fenyklem
  • Doplněk stravy Anti-aging formula
  • Doplněk stravy Fem Care
  • Doplněk stravy MenoWell
  • Doplněk stravy Her Biotic
  • Doplněk stravy Ovary Care

A mnoho dalších.

Abychom tu pouze neuváděli jejich jména, zmíníme, že Ovary Care má podpořit ženskou hormonální rovnováhu a činnost vaječníků. Složení by také mělo přispět ke zpravidelnění menstruačního cyklu.

Fem Care má naopak posloužit ženám, které mají potíže s vysušenou poševní sliznicí, kvůli které vnímají sexuální styk jako bolestivý a nepohodlný. Doplněk stravy Her Biotic má zase ve složení probiotika, která jsou velmi důležitá pro udržení normálního stavu poševní mikroflóry a trávení.

A pozadu nezůstává ani doplněk stravy MenoWell, který obsahuje látky, které by měly přispět k většímu komfortu během perimenopauzy a menopauzy.

Kde se dají koupit?

Doplňky stravy od Carnium Botanicals se dají koupit pouze na oficiálních stránkách této značky. Nikde jinde dostupné nejsou, a to ani v jiných oblastech internetu.

Kolik stojí?

Carnium Botanicals
Zdroj: Facebook

Mezi poměrně citlivá témata patří cena, protože ta je u doplňků stravy od této značky viditelně vyšší. Následkem toho pak výrobky nejsou dobře dostupné všem, kteří by mohli mít o jejich vyzkoušení zájem.

Jedno balení MenoWell stojí například 640,-, což je rozhodně víc, než kolik stojí další český doplněk stravy pro ženy Womeno. Doplněk stravy Ovary Care zase stojí 635,-. Fem Care zase stojí (za jedno balení) 565,-.

Dostupné jsou pak u výrobků i výhodnější balení, která vás vyjdou i na tisíce korun. Nutno dodat, že výhodnější balení seženete právě i na Womeno, kde vás 6 balení vyjde pouze na částku kolem 2 000,- a ne na 3-4 000,-. Je nám tedy jasné, že mnoho žen se bude při nákupu rozhodovat především podle dostupnější ceny.

Platební metody a doprava

Ve srovnání s mnoha jinými provozovateli ze zahraničí Carnium Botanicals umožňuje i platbu za balíček na dobírku, takže nemusíte svou objednávku platit předtím, než vám zboží přijde fyzicky do ruky.

Cena poštovného objednávek do 1 000,- je 85,- a nad tuto hodnotu je zdarma. Balíčky pak vozí GLS. Doručení balíčku obvykle trvá 2-5 pracovních dní.

Zkušenosti

S doplňky stravy od Carnium Botanicals, včetně těch pro ženy, zatím bohužel není mnoho zkušeností, ze kterých bychom mohli při psaní této recenze vycházet.

Podle nalezených informací na nás však tato firma působí důvěryhodně. Nebáli bychom se tedy udělat testovací objednávku a zkusit, jak budete s výrobky spokojení na vlastní kůži.

Před případným dokončením objednávky ale kromě ceny ještě doporučíme sledovat složení a počet látek, které v něm najdete. A to třeba i s jinými doplňky stravy ze stejné kategorie. Někdy se totiž může stát, že za výhodnější cenu najdete něco, co vám bude vyhovovat lépe. Je tedy vhodné udělat si takový malý osobní průzkum trhu.

Také nezapomínejte na to, že na příznaky perimenopauzy a menopauzy opravdu pomáhá i změna životního stylu. To znamená, že i v případě, že se rozhodnete nějaký doplněk stravy začít užívat, mělo by to jít ruku v ruce i s lepší péčí o sebe.

Jakou zkušenost máte s doplňky stravy od Carnium Botanicals vy?

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 3 / 5. Počet hlasů: 6

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář