Olaplex recenze: Drahá řada vlasových výrobků, vyplatí se zkusit?

Když se zaměříme na salonovou péči o vlasy, kterou si můžete dopřát i v domácích podmínkách, většině žen se okamžitě vybaví Olaplex. Ačkoliv je poměrně dost drahý, je opředen aurou toho nejlepšího, co můžete svým poškozeným vlasům dopřát. Je to ale pravda?

olaplex recenze

I když na trhu existuje nepřeberné množství šamponů, masek a obnovujících sér, rozdělujeme je na několik kategorií. Do první patří přípravky z drogerie, které bývají levné, ale zákaznicím často nenabídnou nic světoborného. A pak existují kadeřnické výrobky, které bývají poměrně dost účinné, ale také pěkně drahé. (Navíc je často seženete jen po internetu, nebo ve specializovaných kadeřnických salonech, které s danou značkou pracují.)

Olaplex recenze: Drahá řada vlasových výrobků, vyplatí se zkusit?

Mezi přípravky, které mají kadeřnickou kvalitu, a kterým se připisuje prakticky nadpřirozený účinek, se řadí Olaplex, jehož výrobky rozeznáte podle čísel. (Hodně známý je v tomto ohledu Olaplex Hair Perfector č. 3, který je domácí kúrou pro intenzivní péči. V průměru se jeho cena pohybuje okolo 600,-.)

Bezpečný nákup: Olaplex nebo jakoukoliv jinou vlasovou kosmetiku doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku výborné ceny a především jistotu, že se jedná o 100% originální výrobek. ✅  Olaplex na Notino.cz

Opravdu se vyplatí za takto drahou kosmetiku vyhazovat peníze, nebo je její cena opodstatněná? Na to se zkusíme zaměřit níže.

Olaplex Hair Perfector

Chvíli zůstaneme u toho, čím se v našich očích ✅ Olaplex proslavil nejvíc, tedy, Olaplexem číslo 3, kterému se říká Olaplex Hair Perfector.

 Jde o domácí vlasovou kúru, která by si měla poradit s obnovou poškozené struktury vlasů.  Zároveň by měla přispívat k prodloužení životnosti barvy, měla by přispět k jejich celkové regeneraci a měla by udržet vlasy v TOP stavu i při používání žehličky a dalších pomůcek pro tepelný vlasový styling.

Objem jedné lahvičky je 100 ml, takže v případě, že máte dlouhé vlasy, vám příliš dlouho nevydrží. Zároveň se doporučuje, aby uživatelky po použití kúry aplikovaly Olaplex No. 4 (šampon, o kterém bude řeč níže) a další Olaplex výrobky, které opět nepatří mezi nejlevnější. Jelikož je ale Olaplex číslo 3 oceněn jako Produkt roku 2020 (Top v kategorii), i přes jeho cenu na něm asi něco bude.

?  Náš TIP – N°3 Hair Perfectorolaplex hair perfector

? Ošetřující péče prodlužující trvanlivost barvy

✅ Výrazně snižuje poškození vlasů po barvení
✅ Regeneruje rozbité vazby přímo uvnitř vlasu
✅ Pomáhá udržet trvanlivost barvy
✅ Zanechává vlasy pevné, posílené a perfektně ošetřené

Olaplex No. 4 Bond Maintenance

Jak už bylo řečeno, ✅ Olaplex podporuje, aby ženy po použití regenerační kúry použily další Olaplex výrobky. Je to na jednu stranu celkem pochopitelné, protože se všechny podporují navzájem. Na druhou stranu, ženy, které si nemohou takto drahou kosmetiku dovolit, mohou být v nevýhodě.

Když se podíváme na to, čím Olaplex No. 4 přesně je, tak zjistíme, že  jde o regenerační šampon pro všechny typy vlasů.  Na jednu stranu ho to činí dokonaleolaplex bond maintenance recenze univerzálním. Na druhou stranu, všechny vlasy potřebují něco jiného, takže vám nemusí jeho použití (překvapivě) vyhovovat.

Z našeho úhlu pohledu by jeho roli nejspíš dovedl zastat i nějaký levnější regenerační šampon, který má alespoň nějakou kadeřnickou kvalitu. (Konkrétně nás v tuto chvíli napadají výrobky CHI, které jsou celkem dobře sehnatelné, a pro méně majetnou populaci budou o něco dostupnější. Pro srovnání, Olaplex šampon vás vyjde na cca 600,- a regenerační šampon CHI můžete mít už za 200,-. Záleží, pro jak velké se rozhodnete balení.)

Zkušenosti zákaznic

✅ Olaplex na vlasy je zcela jednoznačně jedničkou. Na druhou stranu vás bude určitě dost zajímat, co o něm řeknou ženy, které se ho rozhodly někdy v minulosti vyzkoušet.

Když nahlédneme do recenzí čísla 3 a 4, zjistíme, že ženy nejčastěji zmiňují:

Výhody
 • Naprostou spokojenost
 • Opravdu krásné vlasy
 • Opravu i hodně poškozených vlasů
 • Živější vzhled vlasů
 • Příjemnou vůni výrobků

Ty nespokojené říkají, že:

Nevýhody
 • Že nelze koupit domů všechny výrobky Olaplex (protože některá čísla jsou jen pro salony)
 • Balení jsou malá
 • Cena výrobků je příliš vysoká

Co říkají o Olaplex zákazníce na internetu?

olaplex na vlasy cena
Zdroj: Bezvavlasy.cz
olaplex diskuze
Zdroj: Heureka.cz
olaplex zkušenosti
Zdroj: Zbozi.cz
olaplex hodnocení
Zdroj: Heureka.cz

Hodně žen si stěžuje na to, že jsou výrobky Olaplex drahé. Některá čísla výrobků navíc nejsou určena pro domácí použití. Také jim nevyhovuje celkem malé balení. Drtivá většina se ale shodla na tom, že za ty peníze výrobky ✅ Olaplex rozhodně stojí. (V případě, že si je nemůžete dovolit, náš tip na alternativu k nim už znáte, takže ani vy nepřijdete zkrátka.)

Alternativy Olaplex 

Hledáte vhodný produkt vlasové péče? Na trhu jich existuje opravdu mnoho. Přečtěte si některou z našich recenzi, které jsme pro vás napsali. Šampon Alpecin, doplňky stravy Vlasové hnojivo, výživa na vlasy Donna Hair FORTE, Biosil Plus nebo Provexin A100HF.

 

 

Máte s Olaplexem nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasů: 4

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

1 komentář u „Olaplex recenze: Drahá řada vlasových výrobků, vyplatí se zkusit?“

 1. Dobrý den používám olaplex No4 a je úžasný kondicionér No 5 i vlasový olej a můžu říct že zatím je to to nejlepší co jsem měla i dcera si chválí.

  Odpovědět

Napsat komentář