Kloubin na klouby – recenze

Trápí vás bolest kolene, artróza nebo ztuhlost kloubů? Zajímáte se o kloubní výživu? Již dříve jsme psali recenze na Fleximed, Colafit nebo také Complex 6 aktiv. Dnes se podíváme na další doplněk stravy jménem Kloubin.

Řada lidí, především výkonní sportovci a lidé v pokročilém věku, se potýkají s problémy v oblasti kloubů a kostí. Každý známe bolesti kloubů, neboť jedna z jejich příčin může být běžné onemocnění, ať už chřipka nebo jiné krátkodobé onemocnění. Pokud ovšem trpí člověk dlouhodobou bolestí kloubů, je to krajně nepříjemné.

Vyplatí se Kloubin?
Ve zkratce: Vyplatí se vám pořídit Kloubin? Za naši redakci můžeme říct, že rozhodně ano. Kloubin je kvalitní, ověřená kloubní výživa s vysokým spektrem účinných látek včetně glukosaminu a chondroitinu. Zákazníci mají výbornou zkušenost jak s doručením, tak s užíváním.

Doplňky stravy na klouby jsou jedním z řešení, které lidé využívají k výživě kloubů a kostí, aby je udrželi zdravé. Oblíbený je v tomto směru kolagen, neboť jeho nedostatek může vést k problémům s pohybovým ústrojím. Kolagen je však pouze jednou z látek, které se běžně používají doplňcích stravy určených na zdraví pohybového aparátu, často tak mívají mnohem více látek. Mezi vícesložkové doplňky stravy se řadí i Kloubin. Obsahuje tedy kromě kolagenu i glukosamin, chondroitin, vápník, MSM a další.

Je Kloubin vhodným řešením pro výživu kloubů?

Co je Kloubin?

Kloubin je doplněk stravy obsahující 11 účinných látek, které jsou zaměřeny na pohybové ústrojí, ať už jde o kosti, klouby nebo svaly. Zároveň se jedná o čistě přírodní přípravek, jenž je určen pro lidi. Za distribucí Kloubinu stojí společnost Green Farm Laboratories s.r.o, jedná se o českou firmu s českými výrobky. Stejně tak Kloubin je vyroben v ČR a prochází řadou kontrol podle organizací, které zajišťují bezpečnost a kvalitu výroby, jedná se o Státní zdravotní ústav ČR, Evropský úřad pro bezpečnost potravin EFSA, certifikaci IFS Food Standard a systém HACCP.

Kloubin na klouby – recenze

Složení doplňku stravy Kloubin

Uvnitř doplňku stravy Kloubin nalezneme hned 11 účinných látek. Mezi ty nejdůležitější látky patří glukosamin a chondriotin, které podporují pružnost a pohyblivost kloubů. Glukosamin je nezbytným stavebním materiálem kostí a kloubních chrupavek. Bohužel v průběhu života postupně v těle ubývá, proto je vhodné ho ve stravě doplňovat. Glukosamin a chondriotin se běžně užívají v kombinaci a tento doplněk stravy není výjimkou.

Dále zde máme rostlinu jménem kadidlovník pilovitý (boswellie). Tento středně velký strom je znám především pro své využití pryskyřice při náboženských či jiných rituálních obřadech (ať už křesťanských nebo jiných) jako kadidlo. Kromě tohoto využití je ovšem pryskyřice známá pro své léčebné účinky. Pryskyřice kadidlovníku pilovitého v sobě obsahuje tzv. boswellové kyseliny, které jsou ve formě extraktu přítomny právě v Kloubinu. Tyto kyseliny mají protizánětlivé účinky, jsou tedy tradičně využívány v oblasti bolesti kloubů. Běžně je kadidlovník pilovitý také využíván při předcházení obtíží s pohybovým ústrojím.

Kloubin na klouby – recenze

V neposlední řadě nechybí ani Vitamin C, D3 a K2. Tyto vitaminy jsou nejen důležité pro naše zdraví, ale dokonce pomáhají jiným látkám správně fungovat. Například hlavní funkcí vitamínu K2 je zajištění správného pohybu vápníku v organismu. Vitamin D3 je světoznámý pro své účinky na kosti, klouby a zuby. Jeho nedostatek můžeme pociťovat hlavně v zimních měsících, neboť je jeho hlavním zdrojem sluneční záření, díky němuž se vitamin D3 tvoří v lidské pokožce. Překvapí vás ovšem vitamin C, který je známý především svými účinky na imunitu. Věděli jste, že je důležitý i pro pohybový aparát? Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí, zubů nebo kůže. Tedy pokud budete užívat kolagen, nezapomeňte ani na pravidelný příjem vitaminu C.

Cena – Kloubin

Kloubin má velmi atraktivní cenu (v porovnání s konkurenční kloubní výživou). Jedno balení lze pořídit už od 298 Kč, uplatňuje se  množstevní sleva . Od koupi více kusů je doprava zdarma. Kromě toho nám po objednávce přišel i slevový kód na příští objednávku.

Užívání

Doplněk stravy Kloubin se užívá v kapslích. Je vhodné ho jíst po jídle, díky tomu se zvýší celková vstřebatelnost látek. Tak je to ovšem u většiny doplňků stravy, při jídle se totiž aktivují enzymy odpovědné za vstřebávání složek stravy. Také doporučujeme pravidelný přísun vlákniny, která napomáhá správnému trávení (viz Psyllium a jeho 4 účinky: Proč užívat vlákninu každý den?).

Kloubin na klouby – recenze

Kloubin je možné užívat po jedné, dvou nebo třech kapslích denně. Množství, které zvolit, se odvíjí od toho, kolik látek chcete přijmout z doplňku stravy. Chcete-li tedy vyšší příjem účinných látek, zvolte 3 kapsle denně. Naopak pokud berete tento doplněk stravy pro udržení zdraví svých kloubů a kostí, doporučujeme menší množství (1 nebo 2 kapsle denně). Nepřekračujte ovšem doporučené dávkování. U doplňků stravy to platí obecně, všeho vždy s mírou.

Dávkování Kloubin

Doporučuje se:

  • Užívejte 1-3 kapsle denně po jídle (nepřekračujte tuto denní dávku)
  • zapijte vodou,
  • užití po jídle zvýší celkovou vstřebatelnost látek.

Kloubin nemá vedlejší účinky

Kloubin  nemá žádné vedlejší účinky . Jedná se o doplněk stravy. Platí však, že není vhodný pro děti, kojící a těhotné ženy. Na některou z látek se může projevit zvýšená citlivost. Toto platí o doplňcích stravy obecně.

Doplněk stravy Kloubin krabička
Složení Kloubin

Jaké jsou zkušenosti s Kloubin?

Pro získání zkušeností jsme oslovili několik zákazníků, které se nám podařilo vyhledat na internetu. Zkontaktovali jsme je a sdělili nám své zkušenosti.

Prvním zákazníkem, kterého jsme oslovili byl Jiří Kučera. Jiřího začaly trápit klouby kolem 60. roku života. Nebyl nikdy aktivní sportovec, ale chodil pravidelně na procházky. Jak sám píše: „Nikdy nebyl den, abych se svým psem nešel na procházku.“ Potíže s klouby ho však začaly trápit natolik, že se rozhodl vyzkoušet doplněk stravy Kloubin. „Zkusit něco na klouby mi doporučil můj starší kamarád z vojny. Kloubin byl pro mě cenově přijatelný. Měl hodně látek a lidé s ním mají dobré zkušenosti, tak jsem se ho rozhodl také zkusit,“ popisuje Jiří. Zakoupil si 3 balení, především kvůli výhodnější ceně a dopravě zdarma. Kloubin užíval 2krát denně, v lednu, únoru a březnu letošního roku. Z jeho zkušenosti plyne, že na něj tato kloubní výživa měla pozitivní účinky: „Nedával jsem tomu moc šanci, ale nakonec mi to opravdu pomohlo. Necítil jsem drastickou změnu, ale určitě mohu opět chodit normálně na procházku a nebolí mě klouby.“ A právě to je pro něj ze všeho nejdůležitější.

„Klouby mě bolí o něco míň, můžu se normálně hýbat. Cena je pro mě důležitá. S ní a s účinkem jsem spokojen.“ – Karel z České Třebové

Další zákaznicí byla Radka Uhlířová z Prahy. Podařilo se nám ji zkontaktovat pomocí telefonu. Sama tvrdila, že zkoušela mnoho doplňků stravy na klouby, je totiž aktivní sportovkyní. Jezdí na kole klidně 100 kilometrů týdně a sport je pro ni těžištěm života, cítí se tak díky němu vyrovnaná a uvolněná, hlavně v tomhle uspěchaném světě, jak říká. V porovnání s ostatními přípravky na klouby hodnotí Kloubin kladně. Podle ní je všechno v pořádku, ke koupi ji přesvědčilo snadné dávkování a dostupná cena. Kloubin užívá již 3 měsíce a sportuje bez problémů i nadále.

Kloubin na klouby – recenze

Jinou zkušenost má Pavel Neumann, který užívá Kloubin teprve 1 měsíc. „Nepozoruju žádnou změnu,“ tvrdí, „možná užívám příliš krátce.“ Problém byl i s dopravou, kontaktoval tak zákaznické centrum. „Vše mi vysvětlila milá paní po telefonu, zpoždění bylo u dopravce, objednával jsem Zásilkovnu s doručením do výdejního boxu.“ Přesto chce užívat Kloubin dál, zkoušel totiž již jiné doplňky a ví, že na něj účinky daných látek fungují až po delší chvíli. „Dám tomu ještě 2 měsíce, podobně jsem to měl i s jinými problémy, když jsem tak trochu nedbal o sebe a neřešil jsem zdravou stravu.“

Poslední zákazník, který nám zaslal svou zkušenost byl Karel z České Třebové. Karlovi je již 72 let, rád proto dopřeje svým kloubům výživu. Zkoušel různé jiné výživové doplňky na klouby, například Alavis nebo Kamzík. Nakonec však zkusil kvůli nižší ceně i Kloubin. „Kloubin mě zaujal jak cenou, tak látkami,“ sdílí svou motivaci ke koupi doplňku stravy. „Dávám si 2 kapsli denně, abych měl vše v pořádku. Užívám už 4 měsíce a budu kupovat další. Klouby mě bolí o něco míň, můžu se normálně hýbat. Cena je pro mě důležitá. S ní a s účinkem jsem spokojen.“

Kloubin balení
Foto: Karel z České Třebové

Hodnocení dopravy

Sami jsme pak vyzkoušeli objednávku jednoho kusu doplňku stravy Kloubin. Objednávali jsme skrze výrobce na webových stránkách Kloubin.cz, jinou možnost jsme nenalezli. Jako dopravce jsme zvolili GLS. Expedice proběhla druhý den (objednávali jsme večer), dopravce objednávku doručil třetí den. Vše bylo zabaleno v krabičce, balení přišlo neporušené. Uvnitř bylo přesně 60 kapslí.

Kloubin na klouby – recenze
Webové stránky Kloubin.cz

Zkušenosti na internetu

Další zkušenosti jsme nalezli na nezávislých portálech jako je Zboží.cz, diskuzní fóra Bezbolesti.cz, Zdravéomlazení.cz a Poradte.cz.

Hodnocení a recenze doplňku stravy Koubin na Zboží.cz
Zdroj: Zboží.cz
Kloubin na klouby – recenze
Zdroj: Zboží.cz
Kloubin na klouby – recenze
Zdroj: Zboží.cz
Zkušenost na Kloubin v diskuzi na bezbolesti.cz
Zdroj: Bezbolesti.cz

 

Recenze a zkušenost na doplněk stravy Kloubin v diskuzním fóru na Zdravéomlazení.cz
Zdroj: Zdravéomlazení.cz

 

Recenze a zkušenost na doplněk stravy Kloubin v diskuzním fóru na Poradte.cz
Zdroj: Poradte.cz

Naše hodnocení

Doplněk stravy Kloubin nabízí široké spektrum účinných látek, přijatelnou cenu a kvalitní výrobu. Dále jsou také dobře hodnocené služby (zákaznická podpora, doprava). Zákazníci mají s tímto doplňkem stravy pozitivní zkušenost, využívají ho na problémy s klouby, sport nebo jen pro péči o klouby a kosti. Někteří nepozorují změnu, ovšem jiní zas tvrdí, že začal účinkovat až po delším čase.  Vzhledem k drtivé většině pozitivních ohlasů není důvod, proč byste nemohli výživový doplněk Kloubin zkusit i vy .

Kloubin
Kloubin na klouby – recenze

Kloubin s unikátním komplexem 11 přírodních účinných látek na klouby a kosti je ideální volbou pro lidi, kteří mají rádi pohyb a nechtějí si v životě klást omezení v podobě bolesti kloubů či končetin.

Značka: Kloubin

Hodnocení redakce:
4.9

Výhody

  • Vysoký počet účinných látek na klouby a kosti
  • Pozitivní zkušenosti zákazníků
  • Určený pro lidi, kteří mají problémy s pohybovým aparátem
  • Ověřeno redakcí
  • Cena

Nevýhody

  • Není tolik dostupný (nákup přímo u výrobce)

Máte zkušenosti s doplňkem stravy Kloubin? Dejte nám je vědět do diskuze níže.

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasů: 33

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

1 komentář u „Kloubin na klouby – recenze“

Napsat komentář