Biorezonance BICOM [recenze]: Vyplatí se na ni chodit?

Pokud se zajímáte o péči o tělo a zdraví, s velkou pravděpodobností jste už někde narazili na termín biorezonance, na kterou se u nás specializuje BICOM optima. Jelikož mnoho lidí neví, co si pod tímto termínem představit, a mnohdy ani netuší, jestli je vůbec na něco dobrá, na biorezonanci BICOM si posvítíme v našem dnešním článku.

Že existuje něco jako magnetická rezonance, na kterou nás kvůli zdravotním problémům pošle lékař, to tak nějak všichni tušíme. Co přesně si má ale člověk představit pod pojmem biorezonance?

Jak už asi správně tušíte, jde o disciplínu, která se řadí do takzvané energetické medicíny, což je typ alternativní medicíny, která je “podložena” pseudovědeckými domněnkami. Znamená to však, že vám nemůže s ničím pomoci?

Na to se podíváme níže.

O BICOM optima

BICOM optima je přístroj, který má kořeny v sousedním Německu. Jeho primárním účelem je biorezonanční terapie, jejímž cílem je osvobození těla od rušivých a patologických vlivů, které mu brání v uzdravení. Člověk, který tento přístroj ovládá, je obvykle terapeut.

Jak to funguje?

Biorezonance BICOM [recenze]: Vyplatí se na ni chodit?

Na tělo se napojí elektrody, jejichž cílem je příjem rušivých elektromagnetických vibrací. Následně je tento přístroj porovnává a vysílá zpátky do těla pozitivní vibrace.

První návštěva u terapeuta bývá obvykle delší, může trvat cca 1,5 až 2 hodiny. Součástí terapie bývá rozhovor o vašich problémech, které byste potřebovali prostřednictvím této metody vyřešit. Následně může terapeut vyhodnotit, jak přesně bude při práci s vámi postupovat. Cena biorezonance se pohybuje kolem 700,- za 1 hodinu. Podle očekávání není tato procedura hrazena z veřejného pojištění, ale musíte si ji zaplatit ze svého.

Na co je to dobré?

Jak asi můžete správně tušit, biorezonance vám nemůže prokazatelně pomoci například s léčbou rakoviny, HIV nebo jiného vážného problému. Může být ale prospěšná v některých jiných případech.

Může vám pomoci:

  • Odstranit energetické blokády (viz proudění životní energie)
  • S podporou komunikace buněk
  • Harmonizovat čakry

Co na to říká věda

V souvislosti s biorezonancí jsme se dostali až na stránky Českého klubu skeptiků Sisyfos, který vysvětluje a vyvrací nejrůznější mýty. A nejinak tomu bylo i u biorezonance. Podle klubu je biorezonance termín, který patří do oblasti parapsychologie a nebyla u ní potvrzena účinnost. (Což lze usoudit i z výše uvedeného seznamu toho, na co všechno by měla fungovat.)

Zkušenosti zákazníků

Biorezonance BICOM [recenze]: Vyplatí se na ni chodit?

Ačkoliv nelze najít žádné recenzní místo biorezonance BICOM (jako je například srovnávač zboží Heuréka), existuje pár internetových diskuzí, do kterých jsme se rozhodli podívat.

Lidé, kteří se rozhodli biorezonanci BICOM vyzkoušet nejčastěji zmiňují, že:

  • Jim pomohla odvyknout si na kouření
  • Mají dobrou zkušenost
  • Údajně napomohla otěhotnění

Mnoho žen také uvádí, že jim biorezonance pomohla vyřešit vleklé potíže s atopickým ekzémem a také přes ni lze údajně detekovat a léčit alergie.

I když to může vypadat lákavě, uvědomte si, že nejlepším místem pro léčbu neplodnosti je váš lékař, který vás může v případě potřeby poslat na kliniku asistované reprodukce. (Otěhotnění navíc nemuselo s touto terapií nutně souviset, protože po nějaké době mohou otěhotnět i ženy, kterým lékaři dříve tvrdili, že jsou neplodné.) Alergii zase dovede nejlépe diagnostikovat a léčit alergolog. Ekzémy a další trable s pokožkou má na starosti kožní lékař/dermatolog.

Také existuje mnohem levnější metoda pro odvykání kouření, než je sezení za několik set korun. Pokud už takové peníze vynakládat chcete, určitě bude moudřejší investovat buď do terapeuta nebo do klinického psychologa, který má bohaté zkušenosti s behaviorální terapií a se zvládáním závislostí.

Z našeho úhlu pohledu je biorezonance BICOM na první pohled docela zajímavá, ale rozhodně bychom jejím prostřednictvím neřešili potíže, na které existují účinné lékařské postupy.

Máte s biorezonancí BICOM nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

Zdroje informací

https://en.wikipedia.org/wiki/Energy_medicine – Energetická medicína (anglicky)

https://www.sisyfos.cz/clanek/1104-biorezonance – Biorezonance (česky)

https://hradec.rozhlas.cz/co-je-biorezonance-jak-funguje-a-v-cem-nam-muze-pomoci-pro-koho-je-tato-terapie-7155484 – Co je biorezonance? Jak funguje a v čem nám může pomoci? Pro koho je tato terapie vhodná? (česky)

 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasů: 15

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář