Superzebra [recenze]: Je to spolehlivý e-shop?

O podivných e-shopech, které mají podezřelé prodejní praktiky, či o nejrůznějších nákupních galeriích, jsme na tomto webu již několikrát mluvili. Jenže, takových stránek je plný internet. Jak tedy poznat, že jde jen o chabé marketingové schopnosti provozovatele a e-shop funguje dobře, nebo je lepší se podezřele vypadajícím stránkám raději vyhnout? A do které kategorie patří web Superzebra?

Že je lepší se vyhnout takovému Rivalenti, to už jistě dobře víte. (Mnohdy i po vlastní negativní zkušenosti.) Jenže, podivných nabídek je na internetu spousta. Takže to může být jen otázkou času, než sednete na lep někomu dalšímu.

Přečtěte si: Recenze webu Rivalenti

Někdy je navíc pro běžného uživatele těžké na první dobrou rozpoznat, jestli web, který právě navštívil, JEN vypadá divně a je s ním jinak všechno v pořádku, nebo si nákupem koleduje o průšvih. 

Superzebra [recenze]: Je to spolehlivý e-shop?

Co tedy říkáme na web Suberzebra?

Co je Superzebra?

Superzebra je web, který už na první pohled připomíná známá internetová tržiště. (Například Wish.) Vidíme vedle sebe poměrně typické zobrazení produktů, u kterých nechybí informace o slevách. Také po chvíli narážíme na nám již známou elektrickou ruční pilku BRENCHIE, o které víme, že se ji rozhodně nevyplatí kupovat. (Už jsme ji totiž viděli na nespočtu obdobných webových stránek a něco málo o ní víme.)

Když jsme se navíc v zápatí webu proklikli do sekce “O společnosti”, vidíme, že Superzebru provozuje i poměrně známá společnost ze Slovinska, která stojí i za dalšími, z našeho pohledu pochybnými, stránkami.

Co na důvěryhodnosti webu také moc nepřidává je sekce v zápatí, která je pojmenovaná “Stížnosti na produkty a spory”, což napovídá, že Superzebra má s něčím takovým již z minulosti zkušenost.

Tip: Co říkáme na Fruugo?

Superzebra [recenze]: Je to spolehlivý e-shop?

Lze e-shopu Superzebra důvěřovat?

Zásadní otázkou je, zda lze vlastně e-shopu Superzebra důvěřovat.  Vzhledem k vysokému počtu negativních recenzí, které si můžete přečíst i v naší diskuzi, bychom řadili tento e-shop k rizikovým.  Původní ceny jsou přestřelené, někteří mají problém s doručením zboží a vrácení zboží je jen jeden velký problém. Řada lidí uvádí také problémy s kontaktováním e-shopu. Proto bychom zvážili, zda to opravdu chcete riskovat.

Superzebra [recenze]: Je to spolehlivý e-shop?
Slevy na e-shopu Superzebra jsou nanejvýš podezřelé. Skutečné ceny se na jiných e-shopech vyskytují mnohem níže.

Co dalšího se nám na tom nezdá?

Když jsme projeli web, zjistili jsme, že před Superzebrou nevaruje ČOI ani web KupníSíla. Na druhou stranu, hodně negativních recenzí lze najít na webu VašeStížnosti.cz, který provozuje časopis dTest. A to také není úplně pozitivní.

Z našeho osobního pohledu se nám také zdá, že mnohé produkty jsou cenově dost přestřelené a na jiných stránkách je lze sehnat za mnohem menší peníze. 

Čistě pro naši osobní informaci jsme se šli podívat, za kolik se dá koupit populární sada na natáčení vlasů, která obsahuje váleček a gumičky. Zatímco na Superzebra za tuto sadu zaplatíte po slevě 569,- (před slevou 769,-), na polském e-shopu s kosmetikou, který dodává zboží i do Česka, koupíte sadu na natáčení vlasů s válečkem, skřipcem a gumičkou kolem 165,-. A to je dost rozdíl. Úsměvná je i škrabka na zeleninu, jejíž cena před slevou měla být 719,-. Podle vyhledávání na Google koupíte obdobnou škrabku na důvěryhodných e-shopech maximálně za 100,-.

Co ale vnímáme poměrně pozitivně je to, že podle informací v zápatí webu je možné při nákupu na Superzebra nakupovat na dobírku. Pokud tedy něco nevyjde, neměli byste alespoň přijít o své peníze.

Přečtěte si: Recenze Urbantrend

Zkušenosti zákazníků a zákaznic

Superzebra [recenze]: Je to spolehlivý e-shop?

Nyní se můžeme společně zaměřit na to, co o nákupu Superzebra říkají lidé, kteří se do něj rozhodli vložit svoji důvěru. Informace jsme posbírali na webu Firmy.cz a na webu VašeStížnosti, o kterém tu už byla dneska řeč.

Lidé, kteří mají s tímto webem osobní zkušenost, nejčastěji říkají, že:

 • Nedodal objednané zboží
 • Neseděly ceny (zboží na webu stálo 349,- bez dopravy a v objednávce bylo za 549,- bez dopravy)
 • Nelze s webem komunikovat
 • Robot, se kterým se lze spojit, požaduje různé přihlašovací údaje, takže mají podezření, že jde o podvodný web
 • Jim přišlo jiné zboží než to, které si objednali
 • Se nevyplatí za objednávku platit předem, protože po jejím zrušení je velmi těžké dostat své peníze zpět
 • Vrátili zboží, ale peníze nikde

Drtivá většina recenzentů uvádí, že tento web rozhodně nedoporučují a mnozí před ním dokonce i důrazně varují.

Vzhledem k tomu, že negativních zkušeností je mnohem více než těch pozitivních, raději nic neriskujte a raději se obraťte na jiného poskytovatele.

Máte s webem Superzebra nějakou osobní zkušenost?

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 1.6 / 5. Počet hlasů: 17

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

8 komentářů u „Superzebra [recenze]: Je to spolehlivý e-shop?“

 1. SuperZebra ?
  Naprosto souhlasím, že je to šmé
  Zboží bylo nefunkční- vráceno – peníze fuč – odpovídá pouze automat, telefon stále obsazen nebo spíš „vyvěšen“
  Nikdy více !!!!!!

  Odpovědět
 2. Poslali jiné zboží než jsme si objednali a navíc toto zboží bylo neúplné,nejde se s nimi spojit a nelze s nimi komunikovat

  Odpovědět
 3. Absolutní nespokojenost, místo prošívaného prostěradla přes 2 postele 2 povlaky na polštáře v zelenkavé barvě se světlými trojúhelníky přišlo povlečení francouské velikosti přes 2 postele s dlouhým vlasem, ale navíc v černé barvě, to jsem si dala, chtěla jsem to pro vnuka a je to hnusné, to jim ani nemohu dát.,že se nestydí něco takového poslat, kazí obchod těm poctivým…už nikdy nic od této superzebry, ruce pryč od nich….

  Odpovědět
 4. Objednané zboží dorazilo, ALE ! Špatná fakturace na dobírku, přidalli ještě e-knihu skoro za 300, nelze vyreklamovat, protože jsem si jí prý mohla přečíst. Takže bacha. Faktura dorazila až po vyzvednutí zásilky. Takže 300 v nenávratnu.
  Není to s kým vykomunikovat.

  Odpovědět
 5. Obchod nedoporučuji. Objednal jsem si zboží dle reklamy na internetu, ale dorazilo zboží dle jejich e-shopu. Dělají špatnou reklamu ostatním vzorným e-shopům. Přirovnal bych je ke š…..m. Dávejte si pozor na obchody s podobnými. Škoda, že jsem nečetl recenzi dříve.

  Odpovědět

Napsat komentář