Pangamin: Recenze

Kdo chce zapracovat na svém zdraví, ten se musí bezpodmínečně věnovat správné výživě. Nejen, že má pozitivní vliv na normální fungování všech tělesných procesů a na naši krásu, ale třeba i na optimální stav imunitního systému. Je to něco, s čím vám pomůže Pangamin?

Na trhu existuje nepřeberná škála volně prodejných potravinových doplňků. Zatímco některé jsou určené pro posílení plodnosti, vitality a zdraví, primární funkce jiných je vylepšení stavu pokožky, vlasů a nehtů. 

Co si ale budeme povídat. Ne všechny doplňky stravy za něco stojí. A to dokonce i ty, které se pyšní nekonečnou řadou ingrediencí a tělu prospěšných složek. Proto je velmi důležité se při nákupu neunáhlit a nepodceňovat důležitost správného výběru.

V dnešní recenzi se zaměříme na české potravinové doplňky Pangamin.

Co je Pangamin?

Pangamin jsou potravinové doplňky od českého výrobce Rapeto a. s., který pochází z blízkého okolí Konstantinových Lázní. Na českém trhu vystupuje od roku 1958 a za tu dobu nasbíral nespočet prestižních ocenění a cen. (Zlatý klas, Volba spotřebitelů, Obal roku…) Jak je tedy vidět, jde o tradičního hráče na trhu, který velmi dbá na dobrou pověst a na vysokou kvalitu prodávaných výrobků.

Pangamin: Recenze

Co se týče přímo Pangaminu, jeho základ tvoří pivovarské kvasnice, které mají vysokou výživovou hodnotu. (Jak víme, obsahují spoustu vitamínu B.) V závislosti na řadě seženete Pangamin Klasik (pivovarské kvasnice se sladovým extraktem), Pangamin Forte hořčík (pivovarské kvasnice s hořčíkem), Pangamin dražé pro děti nebo třeba Pangamin Gnostin (pivovarské kvasnice s ženšenem). 

Existuje ale i verze pro sportovce s vitamínem C, glukosaminem a chondroitinem, nebo pro lidi, kteří chtějí posílit imunitu. (Pangamin Glukavin)

Proč se o něm vyplatí přemýšlet?

Pangamin: Recenze

V předešlých řádcích jsme předestřeli, že si Pangamin (potažmo Rapeto a. s.) velmi zakládá na vysoké kvalitě svých výrobků. Co je tím ale myšleno?

Třeba to, že:

 • Dbá na svou dobrou pověst
 • Rapeto získalo celou řadu ocenění za zodpovědné vedení firmy (Czech 100 Best, Zodpovědná firma roku Plzeňského kraje…)
 • Investuje do technologií a inovací
 • Vyrábí doplňky stravy jen ze surovin, které dosahují nejvyšší kvality
 • Upřednostňuje složení bez éček
 • Výrobce sleduje aktuální trendy
 • Se snaží uspokojit i ty nejnáročnější uživatele

Co nás však zaujalo (kromě obalů) asi nejvíc je mimo jiné i to, jak jsou všechny Pangamin doplňky stravy cenově dostupné. Vzhledem k velikosti balení se ceny pohybují okolo 80-180 korun. Což přispívá k tomu, že si do nich mohou dovolit investovat i lidé, kteří jinak mají hluboko do kapsy.

Posledním a pro nás nezanedbatelným plusem je skutečnost, že Pangamin lze sehnat nejen u výrobce, ale i na webových stránkách oficiálních sítí lékáren. Kromě toho, že to zvyšuje jeho důvěryhodnost vám to dost podstatně ulehčí jeho koupi.

Pangamin: Recenze

Zkušenosti zákazníků

Abychom byli co nejvíce objektivní, na závěr se zaměříme na to, co o Pangaminu říkají lidé, kteří do něj vložili svou důvěru.

Ve svých hodnoceních zmiňují, že:

 • Výrobky užívají kvůli doplnění vitamínů skupiny B
 • Je cenově velmi dostupný
 • Jsou s jeho výrobky naprosto spokojení
 • Jde o doplňky stravy prvotřídní kvality
 • Ho kvůli vysoké spokojenosti doporučují svým rodinným příslušníkům a známým
 • Se dá velmi snadno sehnat
 • Rádi podpoří českého výrobce 

Ač se to bude mnoha lidem zdát velmi překvapivé, nenarazili jsme na žádný negativní názor. Všichni od Pangaminu dostali přesně to, co od něj očekávali. Takže z našeho pohledu neexistuje žádný dobrý důvod, proč ho nezkusit.

Užívali jste někdy potravinové doplňky stravy značky Pangamin? Pokud ano, tak co na ně říkáte?

Zdroje informací

https://doplnky-stravy.heureka.cz/pangamin-klasik-200-tablet/ – Pangamin (česky)

 

Napsat komentář