Vigoshop: Za čím stojí tak vysoké slevy? – Recenze

Toužíte po novém kousku oblečení, sportovním náčiní nebo třeba hračkách? Ať už je to cokoliv, prakticky vždycky hraje velkou roli vzhled a cena. Mnohdy na úkor vlastností. Co když vám ale padne na internetu zrak na něco, co nejde jinde sehnat? A ještě s velkou slevou? Mnozí mají tendenci těmto na oko lákavým nabídkám podlehnout. Je to ale v případě nákupu na Vigoshop moudré?

V době globalizace jsme si tak nějak zvykli na to, že pokud nám nevyhovuje nabídka domácích obchodů, podíváme se na internet. A za chvíli už máme v košíku zboží z USA, Německa nebo třeba z Asie. Mnohdy dokonce i za levnější peníze.

Jelikož ne každý ovládá nákup na zahraničních portálech, nebo nechce řešit výši poštovného, nebo proclení zásilky, vyrojil se u nás houf portálů, které tyto produkty nabízejí za zvýhodněné ceny. Případně mají své vlastní dodavatele, kteří dovedou konkurovat nízkým cenám zahraničních obchodů.

Jak se ale říká, důvěřuj, ale prověřuj. Proto se podíváme na to, co vás čeká při nákupu na Vigoshop. 

Co je Vigoshop?

Vigoshop: Za čím stojí tak vysoké slevy? – Recenze

Vigoshop je internetový obchod se sídlem ve Slovinsku. Alespoň to lze vydedukovat z adresy společnosti HS plus d. o. o., která Vigoshop provozuje. Samotný e-shop se zabývá maloobchodním prodejem prostřednictvím zásilkových obchodů nebo přes internet. 

Vigoshop je dostupný v několika zemích EU. Kromě ČR ho najdeme i v Německu, Holandsku, Itálii či v Polsku. Hlavním plusem e-shopu má být nabízení zboží s velkou slevou.

Mezi další výhody nákupu na Vigoshop by šlo zahrnout i:

 • Dopravu zdarma
 • 100% záruku spokojenosti
 • Široké spektrum platebních metod (PayPal, PayU, Visa…)

Co nás hodně zaujalo je také to, že v zápatí stránky nacházíme celkem velké množství log, které v nás mají vzbudit důvěru v bezpečnost obchodu. Kromě SSL Secure Connection vidíme i logo VeriSign nebo Comodo Secure.

Trochu nás ale zaráží, že žádné z log není rozklikávací. Proto se nemůžeme o těchto věcech dozvědět nic dalšího. Což vnímáme jako mínus, protože jak se říká, internet snese všechno. Vždy je lepší mít možnost si uváděné informace někde ověřit.

Orientace na e-shopu

Vigoshop nás už na první pohled zaujal (bohužel ne v pozitivním slova smyslu) svým designem, který nepůsobí zrovna dvakrát důvěryhodně. Kdybychom měli říct, co nám připomíná nejvíce, byla by to přeprodávací stránka Wish

Hlavní obsah zabírají fotografie výrobků (a případně lidí, kteří je používají, nebo prezentují), původní cena, nová cena a procentuální vyjádření slevy. Prakticky nikde se nedočtete, k čemu má daná věc sloužit. To zjistíte až po rozkliknutí každé jednotlivé nabídky.

Vigoshop: Za čím stojí tak vysoké slevy? – Recenze

Samozřejmě, karta jednotlivých výrobků vypadá (i z hlediska informací a recenzí) důvěryhodně. Je tu však několik dalších ALE. V první řadě vnímáme jako problematické hodnocení zákazníků, které je vám k dispozici hned pod názvem. Ačkoliv vidíte počet hvězdiček a udělených hodnocení, k hodnocením se nemáte jak dostat. Může jít tedy o čistě fiktivní údaj, který se nemusí zakládat na skutečnosti. (Opět se vracíme k tomu ověřování informací, o kterém jsme psali výše.)

Poněkud zvláštně působí i skutečnost, že zboží si nemůžete vybrat v počtu tolika kusů, kolik byste chtěli. Přípustný je jen počet maximálně uvedených objednávek. (V případě elektrické ruční pily je to počet 3 ks.)

Co také nevnímáme příliš pozitivně je to, že:

 • Vigoshop uvádí, kolik lidí si produkt právě prohlíží (tak trochu nátlak na to, abyste si s nákupem bez rozmyslu pospíšili)
 • Uvádí, že jde o velmi žádané zboží (viz výše)
 • GIF, který ukazuje pilu v akci je tak rozostřený, že nejde poznat, zda je to skutečně ona inzerovaná pila, nebo pila stejného typu od jiné značky, pouze ve stejné barevnosti

Z toho důvodu se opět vyplatí nejednat na základě ceny a prvotních dojmů. Ze zvědavosti jsme zadali URL obrázku pilky do vyhledávače obrázků od společnosti Google a tu samou pilku jsme našli i na mnoha dalších českých obchodních doménách. Nikdy ale nešlo o jméno seriózního obchodu. I to by mohlo být pro leckoho varováním.

Má prodávané zboží takovou cenu?

Vigoshop: Za čím stojí tak vysoké slevy? – Recenze
Na Vigoshopu bychom vám na základě špatných zkušeností zákazníků nedoporučovali nakupovat.

Ačkoliv do provozních procesů Vigoshopu nevidíme, tak trochu pojímáme podezření, že jde o přeprodej levného zboží z Číny, nebo jiného státu, který je producentem těchto levných výrobků. 

V mnoha případech je cena takového zboží mnohonásobně nižší. Praxe prodejců je ale bohužel taková, že cenu před slevou hodně zvýší, aby mohli operovat s bezkonkurenční cenou. Která je stále o dost vyšší, než na kolik by vás podobný nebo stejný produkt vyšel kdekoliv jinde. Případně je tento produkt méně kvalitní než ten, který si můžete koupit v ověřeném obchodě.

Zkušenosti s Vigoshop

Co víme už z minulosti, mnoho lidí kontaktuje Vigoshop reklamace. Protože jim například přišlo nefunkční zboží. Mnozí také nemohou najít na Vigoshop kvalitní kontakt, který by se jim a jejich problémům věnoval. 

Dále zákazníci říkají, že:

 • Jim prodejce řekl, že u zboží, které jim nakonec přišlo jiné, byl obrázek pouze ilustrační
 • Měli potíže s vrácením peněz
 • Zboží, které si objednali, přestalo fungovat
 • Po odeslání zboží na reklamaci nedostali zpět starý výrobek, nový výrobek ani vrácené peníze
 • Jim vše přišlo s českým návodem, dobře zabalené a v pořádku

Jelikož je negativních zkušeností zákazníků víc a pozitivních recenzí je spíše jako šafránu (s tím, že sami kupující mnohdy uznávají, že po přečtení všech negativ od jiných kupujících měli nejspíš štěstí), rozhodně bychom vám nedoporučovali na Vigoshopu nakupovat.

Kromě toho, že zboží nemusí odpovídat tomu, co je na internetu, se nemusejí některé uváděné parametry shodovat s realitou. (Například pila by měla uříznout větev o průměru 15 cm a přitom pila reálně dovede uříznout jen větve o průměru do 5 cm.) 

Dále riskujete:

 • Nefunkčnost zboží
 • Ztrátu finančních prostředků
 • Ztrátu času a nadbytečný stres

Z našeho úhlu pohledu je tedy verdikt naprosto jasný. Nenakupovat.

Zdroje informací

https://obchody.heureka.cz/vigoshop-cz/recenze/ – Vigoshop recenze (česky)

 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 1 / 5. Počet hlasů: 1

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

1 komentář u „Vigoshop: Za čím stojí tak vysoké slevy? – Recenze“

 1. Podvodnici-zaplatil jsem na dobirku pres 600 korun za 2+2 zdarma za plachtu na skla automobilu- v balicku pouze 2ks zbozi jsem vratil -nevyzvedli balicek -pri komunikaci zaslali vratkovy formular a ve druhem imeilu meli zaslat kod na vraceni a ten zamerne neposlali .Volam jim tam a pisu stale stejna pisnicka -ze to predaji dal a nebo posilaji rady jak vymenit zbozi .Zinkasuji penize a pak uz vas neznaji -tak to chodi.

  Odpovědět

Napsat komentář