DealeXtreme [recenze]: Je důvěryhodný?

Češi milují výhodné nákupy, takže je docela pochopitelné, že když objeví méně známý obchod se zajímavou nabídkou a přijatelnými cenami, nemají problém v něm nakoupit. Ne vždy se ale taková rychlost vyplatí, zvlášť, když si prodejce neprověříte předem. Co přesně můžete očekávat od nákupu na DealeXtreme?

I když to neznalému na první pohled připadá spíš jako nějaký investiční portál, který slibuje zbohatnutí při nákupu kryptoměn (nebo cokoliv tomu podobného), ve skutečnosti se jedná o e-shop, který nabízí oděvy a hodinky, počítače, telefony a příslušenství a další výrobky, které obvykle používáme při práci, ve volném čase a při úpravě zevnějšku.

Samozřejmě, podezřívavější jedinci si už po příchodu na hlavní stránku všimnou pár neobvyklých věcí, kvůli rozmachu nakupování ze zahraničí vás ale nemusí ani tato skutečnost od nákupu odradit.

Co je DealeXtreme

DealeXtreme [recenze]: Je důvěryhodný?

Jak už bylo řečeno výše, na první pohled to vypadá jako e-shop, který vám nabízí věci pro krásu a zdraví, domácí osvětlení a přibližně pět tisíc dalších věcí, které se u nás nedají buď sehnat nebo jsou pro nakupující příliš drahé. 

Co je na tom divné?

V první řadě to, že na úvodní stránce vidíme katalog výrobků, který velmi věrně kopíruje nabídku (a vizuální model) online tržišť, mezi která patří například relativně oblíbený Wish. I když je navíc úvodní stránka psaná česky, jakmile se proklikneme do sekce “O nás”, automaticky nás to přesměruje na anglicky psanou stránku. Z toho tedy plyne, že ve skutečnosti půjde spíš o tržiště než o skutečný e-shop. (Pro představu, skutečný e-shop je například český ZOOT a podobně.)

Na druhou stranu, díky přesměrování na tuto stránku si můžeme opravdu počíst. V první řadě se dozvídáme, že platforma DealeXtreme funguje od roku 2005 a má kořeny v Číně. (Další znak, který se vyplatí při detekování online tržišť a nákupních galerií, které nemají vlastní sklady, sledovat.) Také se dozvídáme, že v současné době má tento webový portál přes 3 000 dodavatelů. (A jako vždy platí, že ne každý je poctivý a ne vždy vám pošle to, co jste se rozhodli objednat.)

DealeXtreme [recenze]: Je důvěryhodný?

Na důvěryhodnosti DealeExtreme nepřidává ani to, že:

 • Má podmínky použití v angličtině
 • Můžete kontaktovat podporu jen přes jejich web (popisky jsou navíc opět v angličtině, takže se dá očekávat, že pokud se vám někdo ozve, tak jen v případě, že i svůj požadavek formulujete anglicky)
 • Ceny nejsou uvedeny v korunách
 • Existuje jakási telefonní služba, mluví ale jen anglicky a nesídlí v Česku (pokud tedy nechcete provolat boty, určitě bychom vám ji doporučili kontaktovat jiným způsobem)

Kvůli všem výše uvedeným problémům bychom se do nákupu na DealeExtreme určitě moc nehrnuli. Pokud už bychom si chtěli něco koupit přes internetové tržiště, pak bychom si zvolili nějaké, se kterým má někdo z vašeho okolí pozitivní zkušenost.

Co na to říkají kupující

DealeXtreme [recenze]: Je důvěryhodný?

Bohužel, mnoho lidí si hledá recenze obchodů až ve chvíli, kdy dokončí objednávku. Proto se podíváme na to, jakou mají tito lidé zkušenost s nákupem.

Nejčastěji nacházíme informace o tom, že:

 • Zboží bylo zaplaceno, ale nepřišlo
 • Nikdo nekomunikuje
 • Jde o dalšího překupníka z Číny
 • Jim vše bez problému přišlo
 • Doprava trvá dlouho
 • Museli řešit vrácení peněz přes banku
 • Jim přišlo něco úplně jiného

Jak už tedy bylo řečeno, možná budete patřit mezi výjimky, které potvrzují pravidlo, počítejte ale s tím, že v těchto případech bývá mnohem častější pozdější litování nákupu. Pokud už to tedy musí být, objednávejte si z ověřených zahraničních tržišť, která mnohdy nabízejí i větší výběr zboží. Ani tam neexistuje jistota, že dostanete to, co jste původně chtěli, ale alespoň budete vše řešit přímo s prodejcem.

Máte s nákupem na DealeExtreme nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

Zdroje informací

https://www.zive.cz/poradna/obchod-dxcom-dealextreme/sc-20-cq-538861/default.aspx?consultanswers=1 – Obchod DealeXtreme (česky)

https://www.zive.cz/poradna/dealextremecz—naletel-som/sc-20-cq-611158/default.aspx?consultanswers=1 – dealextreme.cz – naletěl jsem? (česky)

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář