VacuShape [recenze]: Pomůže vám skutečně s celulitidou?

Pokud se dlouhodobě snažíte zhubnout, ale některé partie se nezmenšují ani o milimetr, dost možná nakonec skončíte u něčeho, čemu se říká VacuShape. Tím spíš, pokud na různých fórech vidíte VacuShape fotky před a po, které ve vás mohou vyvolat pocit, že už jste konečně našly řešení svého dlouhodobého problému. Opravdu má ale VacuShape takové účinky jaké očekáváte, nebo jde jen o zbytečné vyhazování peněz?

V současné době existuje široké spektrum přístrojových procedur, které slibují rychlé a snadné hubnutí. Stačí na ně pravidelně docházet a v průběhu času ztratíte přebytečná kila na hýždích, na břiše či v pase. Někdy ale realita nebývá tak růžová a jediné co ztratíte jsou vaše těžce vydělané peníze. (Samotná cena přístroje VacuShape vychází na částku přes 200 000,- bez DPH, takže je jasné, že cenou procedury si na sebe musí vydělat.)

Opravdu má ale smysl tuto věc zkoušet?

Co je VacuShape?

VacuShape [recenze]: Pomůže vám skutečně s celulitidou?

VacuShape spatřil světlo světa v roce 2005, kdy jej začala vyrábět česká společnost Wellness profi s. r. o. Jde o podtlakový aerobní trenažér. Jeho hlavním účinkem je tedy zlepšení prokrvení těla během pohybu. V průběhu času dochází na základě vývoje technologií k vylepšování jednotlivých trenažérů. V současné době je nejnovějším modelem VacuBike V21 Infra, který byl uveden v roce 2022.

VacuShape má i svůj e-shop, ten však cílí především na studia, která mají o provozování přístroje VacuShape zájem. (Seženete tam například zákaznické průkazky a letáky.)  Pro většinu žen bude jeho nabídka nejspíš málo zajímavá.

Jak to funguje?

Když přijdete do studia, převlečete se do cvičebního oblečení. Následně vás obsluha pustí dovnitř stroje, v jehož nitru se skrývá běžecký pás. (Případně jiná cvičební pomůcka.) Následně cvičíte a podtlak by měl přispět k tomu, že pohybová aktivita bude efektivnější než normálně. Mezi pozitivy této procedury má být kromě hubnutí i redukce celulitidy. Aby to fungovalo, ženy by měly chodit na VacuShape pravidelně.

Zkušenosti zákaznic

Některé ženy nedají na cvičení ve VacuShape dopustit a mají dojem, že jim pomáhá. Pak ale existují i kritičtější uživatelky, podle kterých jde o zbytečné vyhazování peněz z okna. Podle jejich názoru se dá hýbat i přirozeně, bez toho, aby musely používat nějaký speciální a drahý trenažér.

Také velmi záleží na tom, na jakou natrefíte obsluhu. Ne vždy vám poradí, jak máte setrvat v aerobním pásmu, v průběhu kterého tělo efektivně spaluje tuk. Pokud je tepová frekvence příliš vysoká, nebo naopak příliš nízká, může se to negativně odrazit na následných výsledcích.

V některých případech také může docházet k rozdílnému podtlaku. (Na základě toho, jaký navštívíte salon.) Z hodnocení, které bylo před mnoha lety zveřejněno na portálu iDnes nejlépe v tomto ohledu vyšla verze s infračerveným světlem, která vedla k mírnému zpevnění těla. (Takový přístroj se jmenuje VacuTherm.)

Podobné zkušenosti mají i další ženy z různých internetových diskuzí, které docházení na VacuShape při hubnutí nepřipisují až tak velký podíl. Z našeho úhlu pohledu to tedy může být zajímavé na vyzkoušení, ale raději od VacuShape neočekávejte nemožné.

Jakou zkušenost s VacuShape máte vy? Pomohl vám?

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasů: 3

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář