Podvod jménem FatFix: Pozor na tyto „hubnoucí“ prášky

Pokud jste se někdy pokoušeli zhubnout, nejspíš jste si všimli, že na internetu narazíte na nejrůznější vykuky, kterým rozhodně nejde o vaše blaho, ale především o zneužití vaší citlivé situace. Jedním z podvodů, se kterým se můžete setkat, je zázračný přípravek FatFix.

Zoufalí lidé někdy dělají zoufalé věci. A platí to i o těch, kteří se snaží zhubnout nadbytečná kila, ale dlouhodobě se jim to nedaří. Jednou z metod, kterou mohou vyzkoušet, je užívání doplňků stravy, které podporují spalování tuku, pomáhají dodat extra energii (která se dá zužitkovat při cvičení) a někdy také potlačují chuť k jídlu, takže byste měli během dne přijmout méně kalorií.

Problém je v tom, že je nutné umět oddělovat zrno od plev. V opačném případě se může stát, že zbytečně naletíte a své těžce vydělané peníze pošlete nějakému podnikavci, který si bude mnout ruce, jak zase někoho (téměř bez práce) poškodil.

Z jakého konkrétního důvodu byste se měli vyhnout obloukem přípravku, který si říká FatFix?

Co je FatFix?

Podvod jménem FatFix: Pozor na tyto „hubnoucí“ prášky

FatFix by měl být spalovač tuku, který by měl podporovat hubnutí. Také by měl kromě jiného potlačovat chuť k jídlu. Vzhledem k tomu, že takové účinky mohou nabízet i mnohé další doplňky stravy, které jsou na našem trhu běžně k dostání, na první pohled na něm nemusí být nic zvláštního.

Také by měl podporovat očištění organismu, měl by zrychlovat metabolismus, měl by dodávat energii a měl by podpořit imunitní systém.

Co je na tom divné?

V první řadě je na tom divné, že doplněk stravy FatFix nacházíme v jakémsi srovnání nejlepších přípravků na hubnutí pro rok 2023, kde jsou zahrnuty i přípravky, o kterých víme, že se jedná o další podvod. To na nás tedy rozhodně nepůsobí zrovna dvakrát důvěryhodně.

Kromě jiného, problematický je už samotný název produktu, protože FatFix tak trochu vykrádá jméno zahraničního dokumentu The Big Fat Fix, který natočil irský filmař Donal O’Neill, na kterém spolupracoval kardiolog Aseem Malhotra. Ve své podstatě tedy tento podnikavec parazituje na jméně něčeho známějšího.

Smrdí tu i něco dalšího

Kromě výše uvedených problémů se jich bohužel najde ještě mnohem víc. FatFix se prodává za lidových 1 500,-, což je poměrně vysoká cena. Za mnohem nižší částku dokážete sehnat i opravdu solidní a známé spalovače tuku, u kterých budete mít skálopevnou jistotu, že podvodem nejsou.

Samozřejmě také nechybí fotky uživatelů před a po, které jsou snad u každé pochybné nabídky.

Dále se setkáváme i s dalšími problémy, které jasně poukazují na to, že je FatFix podvod:

  • Fiktivní lékařská autorita, která má zvyšovat důvěryhodnost produktu (fotka údajného profesora, jako již tradičně, pochází z fotobanky)
  • V každé jazykové mutaci se ti stejní lidé (i podle fotky) jmenují jinak
  • Chybí kontaktní a identifikační údaje provozovatele

Na důvěryhodnosti tomuto doplňku stravy nepřidává ani skutečnost, že FatFix byl jedním z problematických hubnoucích přípravků v seriálu iDNES o podvodných produktech na hubnutí.

Když už se o podobné věci zajímají i známá média, která daný výrobek zmíní v kontextu nějakého negativního jevu, rozhodně se nevyplatí si ho kupovat, protože by vás mohl skutečně ohrozit. (V tom lepším případě by nebyl účinný a vy jen přišli o velké množství peněz.)

Podvod jménem FatFix: Pozor na tyto „hubnoucí“ prášky

Co zkusit místo toho?

Jelikož na trhu existuje opravdu velké množství jiných přípravků, které vám nic neudělají a mohou vám při vhodně nastavené životosprávě pomoci, můžete místo FatFix vyzkoušet něco jiného. Hodně oblíbené jsou i nejrůznější proteinové diety, v jejichž průběhu zvýšíte příjem zdravých tuků a bílkovin a snížíte příjem sacharidů. Ženy v období menopauzy zase mohou vyzkoušet bylinné doplňky stravy, které pomáhají zmírňovat její příznaky, mezi které patří i přibírání na váze.

Také vám pomůže, když začnete praktikovat zdravější životní styl, který by měl zahrnovat dostatečně dlouhý spánek, pohyb, kterému se budete věnovat alespoň 30 minut denně, redukci stresu a zdravější jídelníček. To by pak bylo, aby to postupně nezabralo. Nebo ne?

FatFix
Podvod jménem FatFix: Pozor na tyto „hubnoucí“ prášky

Pokud jste se někdy pokoušeli zhubnout, nejspíš jste si všimli, že na internetu narazíte na nejrůznější vykuky, kterým rozhodně nejde o vaše blaho, ale především o zneužití vaší citlivé situace. Jedním z podvodů, se kterým se můžete setkat, je zázračný přípravek FatFix.

Hodnocení redakce:
1.1

Nevýhody

  • S pravděpodobností hraničí s jistotou jde o podvod
  • Vysoká cena
  • Pochybné stránky

Naletěli jste někdy nějakému podvodníkovi s přípravky na hubnutí?

Zdroje informací

https://www.kupnisila.cz/fatfix-idealica-podvod-hubnuti-recenze/ – FatFix a Idealica: podvodné přípravky “na hubnutí” (česky)

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hubnuti-dieta-pripravky-podvod-zdravi-ohrozujici.A220204_202625_domaci_mejt – Nebezpečné hubnutí. Podvodných webů přibývá, některé diety ohrožují zdraví (česky)

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 2

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář