Sofistar recenze: Opravdu vám doručí zaplacené zboží?

Zvažujete nakupování online, třeba kvůli tomu, že chcete dítěti pořídit novou hračku, a dostali jste se na web, kterému se říká Sofistar? Pak jednoznačně zbystřete. I když na první pohled vypadá, že je s ním všechno v pořádku, ve skutečnosti tomu tak rozhodně být nemusí!

Levné nakupování je hitem dneška. Někdy jsme schopni kvůli levnému produktu udělat opravdu mnohé, což může zahrnovat třeba ohrožení vlastní bezpečnosti. Z toho důvodu se doporučuje při nákupech zdrženlivost a ostražitost.

Jedním z podezřelých webů, který může lákat k vyzkoušení, je Sofistar, který má v nabídce třeba dětské hračky nebo svítící tkaničky. Také tu ale najdeme třeba kartáč na rovnání vlasů, potřeby do domácnosti nebo výrobky pro domácí mazlíčky.

sofistar logo

Už na první pohled je vidět, že design Sofistar webu se velmi inspiruje nákupním tržištěm Wish, které už je pár let za zenitem. Když se ale podíváme do informací o společnosti, kupodivu o sobě provozovatel Sofistar hovoří jako o internetovém obchodě a nikoliv o tržišti, což bychom očekávali spíš.

Je to ale i tak záruka toho, že se vám nákup na Sofistar vyplatí?

Neduhy Sofistar

V první řadě bychom chtěli říct, že když jsme si Sofistar zadali do vyhledávače stránek na Facebooku, vyskočilo na nás velké množství stránek, které se zdají být se Sofistar obchodem nějakým způsobem spřízněné. Ani jedna ze stránek na nás však nepůsobila úplně důvěryhodně. (Viz snímek obrazovky.)

sofistar facebook

Na první pohled je navíc vidět, že zboží, které Sofistar prodává, bude pocházet z Číny a nebude moc kvalitní. Za špatnou kvalitu produktu však zaplatíte nemalé peníze. V takové chvíli se tedy vyplatí uvažovat o tom, zda není lepší si za obdobnou cenu pořídit něco značkového, u čeho máte jistotu, že to bude dokonce i fungovat. (To platí například zrovna o žehličkách na vlasy a podobně.)

V případě, že je cena za výrobek ve srovnání s normálem naopak výrazně podhodnocená (což může platit třeba o elektronice), pak i tady by měla zablikat výstražná kontrolka, protože to obvykle zavání tím, že tam bude nějaký problém.

Dále se nachystejte na:

  • Velmi špatnou komunikaci
  • Problémy s dodaným zbožím (občas holt nepřijde přesně to, co si člověk objednal)
  • Problematické vracení peněz za věci, které byly vadné nebo neodpovídají tomu, co jste chtěli

sofistar mall

Že to s produkty není bůh-ví-jaké se můžete přesvědčit například na MALL, kde jsou některé výrobky od Sofistar v nabídce, a u kterých se zákazníci podělili o své zkušenosti. (Například polštářek do auta má celkem 3,2 hvězdiček z 5 a příslušenství pro prodloužení košil 1 hvězdičku z 5.)

V neposlední řadě se nám moc nelíbí, že jméno Sofistar je velmi snadno zaměnitelné s jinými výrobky a e-shopy, které na našem trhu fungují, mají nějakou tradici a vše je s nimi v naprostém pořádku.

Nákup na Sofistar bychom tedy za nás úplně nedoporučovali. Zvlášť, když existuje mnoho lepších alternativ.

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář