Carvago: Vyplatí se tu nákup ojetého auta?

Zvažujete nákup auta nebo jeho prodej, ale nemáte nejmenší tušení, na koho se v danou chvíli obrátit? I když se nabízí spousta možností, kterých můžete využít, v úvahu pro vás může přicházet web Carvago Europe. Nejde ale o podvodníky, u kterých se spálíte?

Ať už se vám to líbí, nebo ne, dá se očekávat, že vám jednoho dne vaše auto definitivně doslouží. Anebo přestane z nějakého důvodu vyhovovat vašim potřebám. Třeba má moc malý kufr, je velké/malé nebo kvůli dětem uvažujete o vyšším bezpečnostním standardu. Nové auto je ale často velmi drahé a jeho hodnota rapidně klesá už ve chvíli, kdy s ním odjedete ze salonu. Proto čím dál tím víc lidí přemýšlí o nákupu ojetého auta, případně chtějí bez potíží zajistit prodej auta po internetu bez zbytečných překážek.

Nejrůznější bazary a inzertní portály však mají někdy chyby. Případně vám za auto nenabídnou úplně férovou cenu. A v posledních letech (bohužel) nemůžeme zcela vynechat ani krátkou promluvu o podvodech, které si za svůj cíl vybírají právě prodávající. (Určitě znáte historku o tom, že pro úspěšný prodej musíte potenciálnímu kupujícímu někde něco vyplnit. A to i když takovou věc normálně vůbec nepotřebuje.)

Je tedy dobrý nápad zkoušet zrovna Carvago? A pokud ano, jak přesně to funguje?

Co je Carvago?

carvago logo

Carvago, nebo také Carvago Europe, je služba pro bezpečný nákup a prodej ojetých aut online. Součástí služby je například prověrka technického stavu, administrativa, doprava, zajištění financování, pojištění a servis. Díky tomu by měl mít prodávající i kupující jistotu, že druhá strana nemá nekalé úmysly a neprodává mu zajíce v pytli. 

Zároveň jde o největší evropskou službu tohoto typu. Technicky vzato jde o technologický startup z roku 2020. V současné době Carvago působí v 8 evropských zemích a má v úmyslu dostat se i do dalších.

Výhody Carvago

carvago výhody

carvago výhody

Možná si teď říkáte, jak se Carvago přesně liší od dovozce a autobazaru. Nejde náhodou o to samé? Ne tak úplně.

Mezi hlavní výhody Carvago patří:

  • Nezávislost – Carvago ojeté vozy, které má v nabídce, nevlastní. Dále vykupuje jen ty nejlepší vozy a před prodejem auto pořádně prověří. Nehrozí tedy, že se vám Carvago bude snažit prodat i špatné auto za každou cenu.
  • Také se nemusíte bát problémů s DPH, které mohou vzniknout u dovozců, protože budete spolupracovat s lokální společností.
  • Získáte možnost kupovat auta z různých koutů Evropy.
  • Každé auto prochází prověrkou CarAudit, která kontroluje 270 různých bodů, součástí jsou i informace o případných poškozeních a fotodokumentace.

Dále Carvago dokáže zajistit financování i v případě, že se rozhodnete pro nákup auta ze zahraničí, auta mají minimální záruku 6 měsíců (případné reklamace také řešíte přes Carvago), vůz vám může být dovezen až k vám domů, budete mít 14 dní na vrácení a Carvago má až do momentu dodání za auto plnou zodpovědnost. Pokud by došlo třeba k jeho krádeži nebo poškození, vrátí vám peníze.

Carvago navíc spolupracuje jen s ověřenými prodejci. Z toho důvodu nezveřejňuje všechny nabídky. Na stránce o tom, jak to funguje, se dokonce dozvídáme, že zhruba ze 7 milionů nabídek Carvago zařadí do své nabídky asi jen 10 %. Kritéria pro prodej jsou tedy opravdu velmi přísná.

Informace k nákupu auta

Když budete chtít auto přes Carvago koupit, počítejte s nutností prověrky CarAudit, která stojí 1 990,- a může být zajištěna do dvou pracovních dní. V případě, že auto prověrkou neprojde, Carvago ho nedoporučí k nákupu a poví vám i proč. V takovém případě se pak poplatek za CarAudit vrací a tým vám případně doporučí jinou nabídku s podobnými parametry.

Prodej auta

Pokud chcete prodat auto, vyplníte na Carvago formulář se základními informacemi a někdo z týmu se vám ohledně této nabídky ozve. Když projde, vůz bude prodán za nejlepší nabídku. Po zadání údajů se vůz nabídne dealerům v aukci a je na vás, kterou z nabídek se rozhodnete přijmout. Po skončení aukce proběhne kontrola. Když vše bude odpovídat uvedenému stavu, peníze obdržíte obratem. Samotná aukce trvá 3 dny. Platnost cenové nabídky je 48 h. Když vše klapne, Carvago vám ještě naúčtuje 1 990,- za zprostředkování prodeje, kontrolu technického stavu atd.

Pokud se zjistí, že auto neodpovídá popisovanému technickému stavu, možností existuje několik. Dealer například může snížit cenu, za kterou auto koupí. Případně může od nabídky odstoupit. Vy každopádně budete mít potřebné informace, díky kterým budete moci auto prodat s dokonalou znalostí jeho skutečného stavu. Což je rozhodně i ve vašem zájmu.

Zkušenosti s Carvago

Diskuze a zkušenosti s Carvago jsou velmi dobré, například na Google firmách má 4,5 hvězdičky z 5. Rozhodně se ho tedy nemusíte bát vyzkoušet.

carvago zkušenosti

carvago zkušenosti

carvago hodnocení

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář