ProstEro [recenze]: Lék na prostatu, nebo podvod?

Trh s doplňky stravy je plný přípravků na podporu normálního stavu prostaty. Jelikož vykukové počítají s tím, že muži udělají pro zvýšení kvality života prakticky cokoliv, bohužel je v něm mnoho nejrůznějších vykuků, kteří to s vámi nemusí myslet za všech okolností dobře. Dnes se podíváme, co můžete očekávat od samozvaného léku ProstEro.

Problémy s močovými cestami a s intimním životem jsou pro mnohé muže velkou komplikací, o které by nejraději vůbec nemluvili, a to dokonce ani se svým lékařem. A tak si jednou ve volné chvíli sednou k internetu, kde začnou zkoumat, jaké druhy řešení se jim nabízí.

Jenže, v této zranitelné pozici může dojít k tomu, že muž sedne na lep nějakému podvodníkovi, jehož cílem je z něj vymámit všechny jeho peníze. Z toho důvodu je velmi důležité, abyste se před nákupem nového produktu důkladně informovali o tom, jestli za ním stojí seriózní výrobce, a zda náhodou daná značka nemá někde nějaký černý puntík, který by vás měl od objednávky co nejrychleji odradit. U přípravků na podporu normálního stavu prostaty to platí obzvlášť.

Do jaké kategorie se řadí ProstEro? Funguje, nebo jde o vyhozené peníze?

Co je ProstEro?

ProstEro [recenze]: Lék na prostatu, nebo podvod?

ProstEro je už na první pohled velice podezřelý, protože místo toho, aby o sobě hovořil jako o doplňku stravy (kam se řadí většina volně prodejných přípravků na podporu normálního stavu prostaty), ProstEro o sobě na oficiálních stránkách prohlašuje, že jde o lék. Léky však musí být registrovány u SÚKL a musí mít ověřenou účinnost. Už to je tedy velký červený vykřičník, který by vás měl před nákupem tohoto produktu varovat. (Spolu s tím, že tento přípravek se neprodává v lékárnách, což se u léků tak nějak očekává.)

Podle oficiálních stránek přípravku ProstEro by měl fungovat na prostatitidu, což je zánět prostaty.

Co dalšího je na tom divné

ProstEro [recenze]: Lék na prostatu, nebo podvod?

Kromě skutečnosti, kterou jsme uvedli výše, to není jediná věc, která je na ProstEro podezřelá. Když se podíváme na vzhled webových stránek, je naprosto jasné, že je někdo ušil hodně horkou jehlou.

Například v textu se z nepochopitelných důvodů neustále zvýrazňuje písmeno “č”, což ve chvíli, kdy je ostatní text bez zvýraznění, vypadá dost divně. To samé platí o špatné češtině. (Je libo parohy sibiřské jelen?) Důvěryhodnosti webu nepřidává ani vyjádření jakéhosi doktora Jana, který má být specializací urolog. Jelikož jsou nám tyto praktiky poměrně dobře známé, pana Jana jsme si proklepli ve vyhledávači obrázků. Pravděpodobně nikoho nepřekvapí, že jsme na jeho fotku narazili na webu Clean Forte, Prostaline a dalších pochybných e-shopů. Nějaký pan doktor Jan je tedy pouhou fiktivní postavou, která má zvýšit důvěryhodnost výrobku.

Když se navíc podíváme do složení, klademe si otázku, jestli opravdu někdo věří tomu, že mu pižmo bobra pomůže se zlepšením stavu prostaty. V minulosti šlo sice o jeden z prostředků alternativní léčby některých zdravotních problémů, v současné době má ale využití především v kosmetice. (Specificky při výrobě některých parfémů.)

V neposlední řadě, na webu chybí jakékoliv obchodní podmínky (které jsou povinné) a také na něm chybí jakákoliv informace o provozovateli, což je taktéž povinné. Z našeho úhlu pohledu jde tedy o silně podezřelý e-shop a produkt, kterému byste se měli v ideálním případě vyhnout.

ProstEro [recenze]: Lék na prostatu, nebo podvod?

Zkušenosti

Rozhodně vás tady nebudeme krmit falešnými recenzemi z webu ProstEro, protože by to bylo zbytečné mrhání časem.

Místo toho se podíváme na článek na webu KupníSíla.cz, který s oblibou upozorňuje na šmejdy ve všech existujících formách. (Z toho důvodu nás opravdu nepřekvapilo, že se věnují i ProstEro.)

I když je jejich článek starší, taktéž upozorňují na to, že dříve uváděný doktor se v cizině jmenuje jinak. (V Česku pan doktor Zdobinský, v cizině pan doktor Sáenz. A jinak se ten stejný člověk jmenuje i v dalších jazykových mutacích tohoto produktu. Vzhledem k tomu, že je fotka stejná, můžeme se pouze dohadovat, zda má pan doktor krizi identity.)

Co jsme už nebyli schopni dohledat, ale co na webu KupníSíla září poměrně dost jasně, je informace o tom, že se jim podařilo dohledat adresu někde v Panamě. Když ještě vezmeme v úvahu, že nejde o lék (i když se to tak na webu tváří), je nad slunce jasné, že na nákupu ProstEro jedině proděláte.

Místo toho raději vyzkoušejte doplněk stravy Uniprosta, Primulus, nebo Proerectu, o kterých jsme tu už v minulosti psali, a které muži používají při problémech normálně.

Zdroje informací

https://www.kupnisila.cz/prostero-podvod-recenze/ – ProstEro: dvojitý podvod v jednom balení (česky)

https://plus.rozhlas.cz/bobri-pizmove-vizitky-6604185 – Bobří pižmové vizitky (česky)

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Napsat komentář