Rivalenti [recenze]: Zkušenosti vás zarazí. Je to podvod?

Pomýšlíte na nějaký zajímavý módní kousek, ve kterém nikoho jiného nepotkáte? Pak není vůbec problém na internetu narazit na stránku, která si říká Rivalenti, a která ve vás může vyvolat dojem, že jste našli přesně to, po čem vaše srdce touží. Dnes si ale položíme jednu důležitou otázku: Vyplatí se na Rivalenti nakoupit?

Rivalenti vypadá na první pohled jako celkem normální e-shop, takže ten, kdo na něj zavítá poprvé, nemusí mít vůbec žádné podezření. Co když vám ale povíme, že úvodní stránka tohoto webu vypadá stejně, jako stránka některých jiných e-shopů, se kterými měli lidé v minulosti negativní zkušenost? (Můžete si vedle sebe zkusit otevřít úvodní stránku Rivalenti, Mollio a Balando a můžete tuto podobnost zkusit sami posoudit.)

Přečtěte si: Recenze webu Fruugo

Může se tedy celkem lehce stát, že plesové šaty, které jste si na tomto e-shopu vyhlédly, nalepovací nehty nebo třeba magnetická stavebnice vůbec nikdy nepřijde. (A pokud ano, dost možná produkt nebude vypadat jako ten na obrázku, což se u takových webů běžně stává.)

Rivalenti [recenze]: Zkušenosti vás zarazí. Je to podvod?

Jak na Rivalenti funguje vrácení zboží? A co o tomto webu píší uživatelé na portále VašeStížnosti.cz? Na to vše a mnohem víc se spolu zaměříme níže.

Co je Rivalenti?

Na první pohled vypadá Rivalenti úplně normálně. Web je napsaný v češtině, kategorie produktů jsou pečlivě roztříděny do sekcí (hračky, domácnost a zahrada, elektronika, ženy, muži, děti…) Dokonce vidíme v pravé horní části stránky Rivalenti kontakt. (Konkrétně telefonní číslo s českou předvolbou a e-mail.)

Když sjedeme o kousek níže, vidíme jednotlivé karty zboží, u kterých nechybí fotky a hodnocení uživatelů, kteří se zdají být na první pohled s nabízeným sortimentem spokojení. Tak kde je problém? Zvlášť, když důvěryhodnost e-shopu v očích případných kupujících zvyšuje informace o tom, že zákaznický servis odpovídá do několika minut, zboží se odesílá každý den, doprava je zdarma a nechybí ani zabezpečení webu?

Když se však díváme do sekce “O nás”, do které se dostanete po najetí do zápatí stránky, podle vyobrazeného schématu není Rivalenti úplně internetový obchod, jako spíš nákupní galerie. A jak víme, web v takovém případě slouží jen jako prostředník, který nemá vlastní skladovou zásobu, ale objednávku přeposílá dodavatelům, kteří mohou být různí. (A tím pádem se může různit i jejich spolehlivost.)

Přečtěte si: Recenze Urbantrend

Rivalenti [recenze]: Zkušenosti vás zarazí. Je to podvod?

Rivalenti: Sledování zásilky, reklamace a vrácení peněz

V zápatí webu je možné kliknout na možnost “Sledovat zásilku”, takže byste měli mít přehled o tom, kde přesně se nachází. Jelikož ale internet snese všechno, je otázkou, zda údaje, které vám tato aplikace ukáže, budou odpovídat skutečnosti. Stačí, když to pole napíšete číslo objednávky, které vám přijde do mailu či SMS.

Na stejném principu funguje “Reklamační formulář”, který by mělo být možné stáhnout poté, co do pole zadáte číslo zásilky. To je trochu zvláštní, protože řada e-shopů a webů má reklamační formulář volně dostupný a není potřeba se k němu nějak komplikovaně dostávat. Informace, které se dočítáme v “Reklamačním řádu” vypadají veskrze kompletně, poprvé ale oficiálně narážíme na to, že Rivalenti o sobě hovoří jako o Marketplace. A také poprvé vidíme adresu sídla, která se nachází v Dubaji. (Což je město, které je mimo EU, jak jistě víte. Není navíc vyloučeno, že provozovatel měnil adresu sídla, protože z webu ČOI, který je přiložen níže, plyne, že v roce 2020 byla adresa v Manchesteru.) Zároveň reklamace zajišťuje provozovatel a poskytovatel na této adrese, takže si můžete v duchu spočítat, s jak velkou pravděpodobností s ní můžete uspět.

Vrácení peněz pak proběhne, když bude reklamace uznána. Lhůta pro jejich vrácení je maximálně 10 pracovních dní.

Přečtěte si: Recenze Manzara

Kde je teda problém?

Nebudeme se bavit o tom, zda je možné na Rivalenti uplatnit slevový kód, protože osobně bychom si na tomto e-shopu z technických důvodů, o kterých se pobavíme níže, nic neobjednali.

Začít můžeme tím, že o Rivalenti špatně mluví portál prestižního časopisu dTest, který eviduje doménu na svém webu a vidíme, že je na něj vedeno 197 stížností. Dále navíc vidíme, že před nákupem na tomto obchodě varuje přidružený portál VašeStížnosti a ČOI. A to bývá vždy velmi špatným znamením, že si web rozhodně nezaslouží vaši důvěru.

Rivalenti [recenze]: Zkušenosti vás zarazí. Je to podvod?

Kromě toho, na internetu lze dohledat recenze (například na Firmy.cz), ve kterých lidé zmiňují, že jim zboží nepřišlo ani po 4 měsících čekání. Další lidé zase říkají, že jim přišlo něco úplně jiného, než co bylo objednáno. Další recenzenti lidi nabádají, aby si před objednávkou důkladně prostudovali obchodní podmínky na webu a sami zvážili, zda se jim zdá být tento web seriózní.

Pokud bychom tedy měli vynést nějaký konkrétní verdikt, na Rivalenti a jemu podobných webech bychom vám objednávku spíše nedoporučovali.

Máte s Rivalenti nějakou osobní zkušenost?

 

Celkové hodnocení

Ohodnoťte kliknutím na počet hvězd.

Hodnocení 2.1 / 5. Počet hlasů: 55

Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

21 komentářů u „Rivalenti [recenze]: Zkušenosti vás zarazí. Je to podvod?“

 1. Jsou to pouhé keci že zboží je již na cestě, čekám již třetí měsíc a podle nich je vše stále v pořádku a zboží v dohledné době dorazí. Peníze z nich nelze vyrazit tak asi zbývá čekat nebo jít k soudu. Jsou to prostě zloději.

  Odpovědět
 2. Dobrý den, také čekám na zboží a koukám, že jsem se pěkně napálila.
  Pokusím se o navrácení částky 957 Kč .
  Všem co se podílí na tomto podvodu přeji k Vánocům jen to nejhorší. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě….

  Odpovědět
 3. Dobrý den,
  také už pul roků čekám na zaplacené zboží a zboží nikde. Když tam zavolám tak se ozve záznamník a pak to položí na reklamace moc nereagují. U mě špatný obchod jenom zhrábnout peníze a nic nedělat. Tento obchod s podvodníkama vřele nedoporučuji.

  Odpovědět
 4. Také jsem bohužel naletěla. Zboží prý bylo odesláno hned po obdržení platby a když jsem se po týdnech ptala, kde je, dostala jsem meil, že bude doručeno do 3 měsíců. Teď už nefungují ani jejich stránky. Já přišla „jen“ o 506 Kč, a tak bych se mohla na to vykašlat, ale na to oni spoléhají a určitě si už pěkně namastili kapsu.
  A proto bych se případně ráda připojila k oficiálnímu řešení těchto hajzlů. Existuje oficiální žaloba nebo je možné záležitost řešit jinak?

  Odpovědět
 5. Podvodníci , píší ze mají zboží skladem a pak na nej čekáte 2 měsíce . A když chcete vrátit peníze tak vám pošlou adresu nekam do Shanghaie , ze si mate zažádat o vracení peněz tam . Určitě nic neobjednavat .

  Odpovědět
 6. Dobrý den.
  Zboží objednané, zaplacené 1.6.2023.
  Ani po půl roce zboží nedorazilo.
  Již ani nikdo nereaguje na emaily.

  Odpovědět
 7. Rivalenty je nejhorší podvod ,který znám. Hlavně,že chtějí peníze hned. Zdůrazňuji všem neobjednávat zboží u nich. Nikdy se nedočkáte ani zboží a ani peněz. Je to hrůza!!!!!!

  Odpovědět
 8. Zboží objednané 30.10.2023 právě dorazilo. Dvě zimní bundy se dlouhou cestou nějak proměnily na jarní nepromokavé a zřejmě mají za cíl uživatele řádně zapotit . Neprodyšné i zevnitř. A nezateplené Takže jsem naletěl.

  Odpovědět
 9. Lidičky nic nekupujte u Rivalenti , jsou to podvodníci . Platbu chtějí předem , zboží odesílají druhý den a po dvou měsících vám nic nedorazí . Na uvedeném telefonu je robot , který neustále opakuje to samé a to že zásilka je na cestě. Jiná komunikace není a na mail nikdo neodpovídá . Peníze nikdo nevrací. Proč tu stránku http://www.rivalenti.cz úřady neblokují ? To se mají neustále nechat okrádat podvodníky ? Je mi z toho zle.

  Odpovědět
 10. Lidičky nic nekupujte u Rivalenti , jsou to podvodníci . Platbu chtějí předem , zboží odesílají druhý den a po dvou měsících vám nic nedorazí . Na uvedeném telefonu je robot , který neustále opakuje to samé a to že zásilka je na cestě. Jiná komunikace není a na mail nikdo neodpovídá . Peníze nikdo nevrací. Hrůza.

  Odpovědět
 11. Objednala jsem 2 trička, po dlouhém čekání dorazilo pouze jedno tričko a ta kvalita – prostě hrůza – slabý umělý hadr. Bohužel jsem naletěla stejně jako ostatní. Jak můžou mít na webu Garanci spokojenosti zákazníka? Proč tuto stránku úřady neblokují, když je jasné, že jsou to podvodníci?

  Odpovědět
 12. Jsem velice zklamaná. Objednala jsem zboží 17. 2. 2024 a doposud jsem nic nedostala. Zboží bylo zaplacené při objednání. Telefon – automat, e-mail- automat. Objednávám přes internet opravdu často, ale nikdy jsem se takto nezklamala. Takže RIVALENTI nikdy více.

  Odpovědět

Napsat komentář